Пресвртница за Украина

Дали ја оправдувате воената агресија на Русија над Украина?


  • Вкупно гласачи
    697

мкд владе

arch-enemy
Член од
21 ноември 2009
Мислења
18.474
Поени од реакции
22.447
Да, тие што сакаат да се борат треба да се борат. Што има лошо ако јас лично не одам на терен? Ти нема смисла многу ова што го збориш.
Има голем број на сили кои моментално се борат против злото на Русија. Вие се жалите зошто овие сили се борат. Јас само ви кажувам дека тоа е правилното нешто за тие кои ја имаат таа способност.
Covece tvoite otvoreno ubivaat pederi i toa pri vodenje ljubov ili taka nesto.
Daj be nekoj neka mu go repostira videoto kade ovie ladnokrvno gi nistat ovie od negoviot vid.
 

Shakespear

Need moar drugs
Член од
25 јули 2015
Мислења
2.417
Поени од реакции
2.043
Zapoznaen si deka Ukraincite bezmilosno i necovecki ubivaat ruski dobrovolci pederi i toa vo za vas najromanticniot moment, koga edniot mu go pusi na drugiot i toa na sama linija na frontot. Ako ne e toa pederska ljubov neznam sto e, no ete tvoite im frlija granata i gi sekoja na najubavoto.
Bilo kako bilo, duri random ruski peder ispagja deka e pogolem maz od tebe, nastrana toa sto otvoreno navivas za pederoubijcite.
Поима неам што дрдориш. Свесен си дека Русите ти убиле којзнае колку стрејтовци?
 
Член од
14 ноември 2013
Мислења
6.931
Поени од реакции
22.161
Да, тие што сакаат да се борат треба да се борат. Што има лошо ако јас лично не одам на терен? Ти нема смисла многу ова што го збориш.
Има голем број на сили кои моментално се борат против злото на Русија. Вие се жалите зошто овие сили се борат. Јас само ви кажувам дека тоа е правилното нешто за тие кои ја имаат таа способност.
Еве и ти мислиш дека Путлер треба да продолжи да се бори, ама не гледам дека си купил билет за Русија да излезеш на терен.
Зошто убавањето Украинци го осудуваш а не убивањето на Ирачани, Либијци, Срби и Авганистанци? Која е разликата, нацист си па повеќе ги вреднуваш едните или што е работата?

Не ми одговори, зошто не протестираш за војната во Јемен? Зарем таму луѓето заслужуваат да бидат убивани од страна на САД и пријатели?
 

Shakespear

Need moar drugs
Член од
25 јули 2015
Мислења
2.417
Поени од реакции
2.043
Зошто убавањето Украинци го осудуваш а не убивањето на Ирачани, Либијци, Срби и Авганистанци? Која е разликата, нацист си па повеќе ги вреднуваш едните или што е работата?

Не ми одговори, зошто не протестираш за војната во Јемен? Зарем таму луѓето заслужуваат да бидат убивани од страна на САД и пријатели?
Го осудувам агресорот. САД не бил агресорот во никоја од тие војни.
Автоматски споено мислење:

Ne ima nas 8 milijardi, ne sme zagrozen vid. Vie od druga strana na prsti se broite.
Не знам што ти е идејата. Русија имала педери во војската, па ај за Русија ќе почнам да навивам?
 
Член од
17 ноември 2014
Мислења
4.587
Поени од реакции
7.187
:pos: :pos: :pos:
Да, тие што сакаат да се борат треба да се борат. Што има лошо ако јас лично не одам на терен? Ти нема смисла многу ова што го збориш.
Има голем број на сили кои моментално се борат против злото на Русија. Вие се жалите зошто овие сили се борат. Јас само ви кажувам дека тоа е правилното нешто за тие кои ја имаат таа способност.
Еве и ти мислиш дека Путлер треба да продолжи да се бори, ама не гледам дека си купил билет за Русија да излезеш на терен.
Te nemashe be!
Pocnav da razmisluvam kaj si shto si. dali devetkata ti e ushte cela ili ti ja napraja 8ka!

Abe odi vo Ukraina i natrti se, neli drugarcinava tvoi prajcaja sliki od Ruski topli bratcina pokraj shatori!

Ce mu go odzemesh vnimalieto na eden dvajca i ete ima debelo da te natrtat!!!!
I ce vidish deka i ti si pomognal pomalce Ukrainci da zaginat i rusite da bidat oslabnati !
I shto e najvazhno , vo Borbata protiv zloto dvapati ce se "sladish"
 

мкд владе

arch-enemy
Член од
21 ноември 2009
Мислења
18.474
Поени од реакции
22.447
Не знам што ти е идејата. Русија имала педери во војската, па ај за Русија ќе почнам да навивам?
Ne e tolku deka imala tuku deka ovie tvoite gi ubivaat ladnokrvno pri vodenje ljubov.
Ti si eden obicen homofob, ljubitel na pederoubijci, ete toa si ti :mad:.
 
Член од
19 ноември 2020
Мислења
2.524
Поени од реакции
9.405
Да, тие што сакаат да се борат треба да се борат. Што има лошо ако јас лично не одам на терен? Ти нема смисла многу ова што го збориш.
Има голем број на сили кои моментално се борат против злото на Русија. Вие се жалите зошто овие сили се борат. Јас само ви кажувам дека тоа е правилното нешто за тие кои ја имаат таа способност.
Еве и ти мислиш дека Путлер треба да продолжи да се бори, ама не гледам дека си купил билет за Русија да излезеш на терен.
Немам никакви илузии и идеологии за панславизам, русофилија или верување во приказни за денацификација. Не ни има врска со некакви злобни руси и некакво зло што трескаш глупости тука, ова ти е војна од геополитички интереси.
Јас никаде не напишав нити повикав дека треба сите да се бориме против Украина и дека треба да сме за Русија. Ти беше тој што повикуваш дека треба да се бориме и те прашав зашто не се бориш. Испадна не само што си лицемер и кукавица ама ни 100че немаш пуштено за донација за Украина.
 
Член од
28 јуни 2018
Мислења
765
Поени од реакции
937
9/11. Или ќе кажеш сеа и тоа било намештајка?
Zasto da kazam deka bilo "namestajka" (koj e zborov lol)?

Znaci 9/11 od pred 20 godini i dava za pravo na USA da rasturi cel Bliski Istok, Severna Afrika, Iraq i Afghanistan?
Taka nesto sakas da ni kazes? 9/11 nekoi teroristi ili drzava go organizirase ili site ovie prethodno sto gi nabrojav zaedno pa zatoa im vlegoa na site?
 
Член од
9 октомври 2022
Мислења
1.917
Поени од реакции
4.967
Бештијава и сликава на Путин…прејако. Иначе цепала свадба у фашистички Њујорк, за инат гарант. Е не, у Самара ќе праи свадба.

1671914640085.jpeg
 

Shakespear

Need moar drugs
Член од
25 јули 2015
Мислења
2.417
Поени од реакции
2.043
Немам никакви илузии и идеологии за панславизам, русофилија или верување во приказни за денацификација. Не ни има врска со некакви злобни руси и некакво зло што трескаш глупости тука, ова ти е војна од геополитички интереси.
Јас никаде не напишав нити повикав дека треба сите да се бориме против Украина и дека треба да сме за Русија. Ти беше тој што повикуваш дека треба да се бориме и те прашав зашто не се бориш. Испадна не само што си лицемер и кукавица ама ни 100че немаш пуштено за донација за Украина.
Не викав ние како ти и ја да се бориме, туку да ги оставиме надллежните органи да се борат преку поддржување на што поголеми санкции за Русија.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom