Пресвртница за Украина

Дали ја оправдувате воената агресија на Русија над Украина?


  • Вкупно гласачи
    672

Toma

Корона стронг
Член од
22 април 2014
Мислења
4.079
Поени од реакции
3.236

jamajka

mode: Calm
Член од
28 април 2007
Мислења
18.614
Поени од реакции
26.133
Знаев дека си за кумуњарите, знаев.
Нема друго, ако земеме во предвид дека тенеке е најинформиран на форумов, тогаш ова дефинитивно значи дека Веруфакис и Берни и припремаат нова револуција на Русија.
 
Член од
16 октомври 2020
Мислења
2.626
Поени од реакции
5.558
А што врска имаат бразилскиве избори за политиката на Бразил кон Русија?
 

Toma

Корона стронг
Член од
22 април 2014
Мислења
4.079
Поени од реакции
3.236
А и да додадам дека овој Лула се кандитирал за претседател од 85та и 3 пати бил втор, после 2 пати победил, па ја пуштил Дилма 2 пати од неговата партија, па имаше некаква афера оваа затоа се сеќавам дека имаше женска, по аферата победува овој блесавиот Балсонеро кој јадеше гомна за кој стасаше, па дури и на погрребот на кралицата тераше кампања, фалеше над кофчегот да направи некое видео во кое ќе речеше гласајте за мене, и коночно по 6 пат овој Лула се кандидира пак и ќе победи по 3 пат, ма нема некој што нема да му подзавиди.
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
9.989
Поени од реакции
14.780
А и да додадам дека овој Лула се кандитирал за претседател од 85та и 3 пати бил втор, после 2 пати победил, па ја пуштил Дилма 2 пати од неговата партија, па имаше некаква афера оваа затоа се сеќавам дека имаше женска, по аферата победува овој блесавиот Балсонеро кој јадеше гомна за кој стасаше, па дури и на погрребот на кралицата тераше кампања, фалеше над кофчегот да направи некое видео во кое ќе речеше гласајте за мене, и коночно по 6 пат овој Лула се кандидира пак и ќе победи по 3 пат, ма нема некој што нема да му подзавиди.
Бранко левел 2.....
 
Член од
13 јули 2006
Мислења
15.187
Поени од реакции
18.002
А што врска имаат бразилскиве избори за политиката на Бразил кон Русија?
Апсолутно ништо нема да смени, само поарно и овај муабет, отколку лични препукувања и навреди :)
 

Toma

Корона стронг
Член од
22 април 2014
Мислења
4.079
Поени од реакции
3.236
А што врска имаат бразилскиве избори за политиката на Бразил кон Русија?
Реално нема ништо да се смени, таа партија е на власт 16 од последните 20 години, ама за што да збореме и така оваа тема е за се што сакаме да збореме, а оваа е актуелно, што да тупеме дали украинците бутнале 5 моста или русите освоиле 200 метри некоја нива.
 
Член од
16 октомври 2020
Мислења
2.626
Поени од реакции
5.558
Автоматски споено мислење:

Реално нема ништо да се смени, таа партија е на власт 16 од последните 20 години, ама за што да збореме и така оваа тема е за се што сакаме да збореме, а оваа е актуелно, што да тупеме дали украинците бутнале 5 моста или русите освоиле 200 метри некоја нива.
Епа дечко, тогаш офтопик си.
 
Последно уредено:

Toma

Корона стронг
Член од
22 април 2014
Мислења
4.079
Поени од реакции
3.236
Тоа ќе биде интерено утре, оваа ќе биде тест за русите, во најмала рака очекувам да ги соберат тие бродови и однесат во Русија, ако ги остават да поминат, слободно нека поканат амерички бродови и нека и ја предадат базата во Севастопол,
а јас ако би се прашувал би и рокнал по една ракета чисто да видам дали се добри против бродските ракети.
 

jamajka

mode: Calm
Член од
28 април 2007
Мислења
18.614
Поени од реакции
26.133
Тоа ќе биде интерено утре, оваа ќе биде тест за русите, во најмала рака очекувам да ги соберат тие бродови и однесат во Русија, ако ги остават да поминат, слободно нека поканат амерички бродови и нека и ја предадат базата во Севастопол,
а јас ако би се прашувал би и рокнал по една ракета чисто да видам дали се добри против бродските ракети.
Јас мислам дека ќе ги пуштат да поминат. Според досегашното искуство со Путин...
 
Член од
19 ноември 2020
Мислења
2.524
Поени од реакции
9.405
Абе сега знам јас ти како ептен неутрален не сакаш да глумиш оптимизам ама вакви релативизации се стварно мех. Триста фактори пресмета статистички, еве нека останат 5 милиони украинци, имаш западњачка непријателска држава која постои а си влегол во војна за да престане да постои. Или по твојава математика нека чекаат 80 год русите сама ќе ја снема украина, а кај нив пошто е страшен природниот прираст по 5 деца имаат ќе бидат можда до тогаш 500 милиони па ќе можат на донбас фазла од 200к луѓе да пратат :icon_lol:
Незнам што е релативизацијата тука. Официјално -442 280 e разликата меѓу новоредени и починати за 2021 година во Украина. Премал ТФР што се намалува. Очајниот хумор што го имаш нема да ја смени таа бројка дека лани по природен пат бројката на жители е намалена за 442 280, а и бројката дека оваа година со војнава ќе е полоша и ниедна статистика не дава оптимистички бројки.

Тие 41 милион што ги сметаат пред војната се со Донецтк и Луганск. Донетцк им е најнаселена област, милиони избегаа. Ти се надоврзав на постот за демографија за Украина дека за 10 години ќе има 30 милиони, а ти враќаш со очајниот хумор со hehe rusite da ne imat 5 deca pa da bidat 500 milioni hehe.
 
Член од
9 октомври 2022
Мислења
1.290
Поени од реакции
2.250
Тоа ќе биде интерено утре, оваа ќе биде тест за русите, во најмала рака очекувам да ги соберат тие бродови и однесат во Русија, ако ги остават да поминат, слободно нека поканат амерички бродови и нека и ја предадат базата во Севастопол,
а јас ако би се прашувал би и рокнал по една ракета чисто да видам дали се добри против бродските ракети.
Не се добри, врска немаат. Поготово овие последниве, гола вода.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom