Пресвртница за Украина

Дали ја оправдувате воената агресија на Русија над Украина?


  • Вкупно гласачи
    681
Член од
10 јануари 2008
Мислења
745
Поени од реакции
1.890
Друже ќе те рокне некој инфаркт, викај вмро екипата да помага, едмонд ви го размонтира штабот одново :icon_lol: :icon_lol:

Лгбт дркање лапате педери медери секрети, ама имагинации имате за алфа руски мужјаци, ептен сумљиви
Друже, терајте си вие со вмро и сдс што сакате, ама ова шаренава навика да секој пораз ви е победа ептен ве ремети.

Колапс ко нато оружје им се дешаа на секој пост, ама он мисли он размонтирал некој. Тоа ви е матрицата, ве мочаат а вие мислите врне и отварате уста да пивнете.

Лгбт+$)#)@+$;"!" сте вие неприкосновени у таа тема, тука се размонтируете сами шампиони сте.
Автоматски споено мислење:

ај оди со даре легнете си :icon_lol:
Абе извежба да не лажеш?
 
Член од
30 август 2011
Мислења
1.106
Поени од реакции
1.364
ама ова шаренава навика да секој пораз ви е победа
Ова иди од легендата којауште не убедува дека киев беше диверзија
Ако се потрудиш со ова темпо ќе го надминеш дарче :icon_lol:
 
Член од
10 јануари 2008
Мислења
745
Поени од реакции
1.890
Ова иди од легендата којауште не убедува дека киев беше диверзија
Ако се потрудиш со ова темпо ќе го надминеш дарче :icon_lol:
Духот од Киев сеуште живее :pos: .

Ти и без да се трудиш веќе ги надмина шеки, цитро, татарите и балистите...ќе речев и северџаните ама ти си оптимус прајм северџан...:icon_lol:
 
Член од
30 август 2011
Мислења
1.106
Поени од реакции
1.364
Духот од Киев сеуште живее :pos: .

Ти и без да се трудиш веќе ги надмина шеки, цитро, татарите и балистите...ќе речев и северџаните ама ти си оптимус прајм северџан...:icon_lol:
знам дека ти сум омилен затоа ќе те стрефеше прееска за малце :kruna:
духот од киев не знам што го спомнуваш јас никогаш не сум верувал за разлика од тебе во бајки и басни ;)
Автоматски споено мислење:

Честит 8ми месец на немање план за агресија :icon_lol: :icon_lol: :icon_lol: :icon_lol: :icon_lol:


FffyJD1XgAEyD5f.jpg
Автоматски споено мислење:

старава со порака до путлер

 
Последно уредено:
Член од
20 септември 2008
Мислења
12.759
Поени од реакции
9.882

Освен што се фашисти се и лопови,тешки дегенерици.
Фатени на дело.
 
Член од
17 декември 2019
Мислења
2.034
Поени од реакции
3.570
Член од
10 март 2022
Мислења
193
Поени од реакции
400
Има ли некој предвидување што би се сменило во Македонија доколку Русија излезе како победник од војнава?
 
Член од
27 октомври 2017
Мислења
543
Поени од реакции
818
Има ли некој предвидување што би се сменило во Македонија доколку Русија излезе како победник од војнава?
Vojna vo kosovo, bosna I RSM. Sozdavanje nova srboslavija. 30 godini vojni I siromastija.
Bar nema da ne lazat vmro-sds so vlez vo EU, I deka samo sto ne proteklo med I mleko
 
Член од
10 март 2022
Мислења
193
Поени од реакции
400
Vojna vo kosovo, bosna I RSM. Sozdavanje nova srboslavija. 30 godini vojni I siromastija.
Bar nema da ne lazat vmro-sds so vlez vo EU, I deka samo sto ne proteklo med I mleko
Одамна се исклучени вмро сдс за мене. Еу, нато и сад ги мразам ради лицемерието и двојните стандарди. Со група руси еднаш сум имал краток контакт и 90% од нив ми оставиле впечаток на националисти, меѓутоа можеби краток е периодот за етикета да им се залепи. Сепак и со едните и со другите имаме соработка од која зависиме. Пример пазарот ни е кај едните, а користиме технологија на другите. Така да џабе ги мразаме кога ни требаат. Мислам со руска доминација косоварите би се симнале тука и би имале дефинитивна федерализација а не ваква неформална како во моментов. И дека ни русија ни србија не би се замарале со нас ама ич. Не гледам позитивно сценарио за нас без разлика на исходот. Мило би ми било некој да ме разубеди. Запад и нивниот бадентер не држат во заложништво на малцинството, истокот ни носи други заебанции. Би сакал да слушнам други непристрасни мислења без напаѓање и навредување како погоре.
 

Lester Freamon

A man of focus, commitment, sheer will...
Член од
14 јануари 2015
Мислења
15.954
Поени од реакции
35.874
https://www.swissinfo.ch/eng/weather-forecasters-predict-relatively-mild-winter-in-ukraine/47994896

Ебете се ботови русофилски :гомце:

П.с. Дарко намали да го плескаш толку,ќе ти искочат осигурачите.
Мора да е потопло, земјата се усвити од ракетите и дроновите ;)
Инаку како се радуваш небаре тропска клима ги чека, ами и поблага зима значи минус ноќе и макс од 2 до 7-8 преку ден, си пробал да седиш без огрев на вакво време?
 
Член од
17 август 2009
Мислења
3.677
Поени од реакции
5.303
Одамна се исклучени вмро сдс за мене. Еу, нато и сад ги мразам ради лицемерието и двојните стандарди. Со група руси еднаш сум имал краток контакт и 90% од нив ми оставиле впечаток на националисти, меѓутоа можеби краток е периодот за етикета да им се залепи. Сепак и со едните и со другите имаме соработка од која зависиме. Пример пазарот ни е кај едните, а користиме технологија на другите. Така да џабе ги мразаме кога ни требаат. Мислам со руска доминација косоварите би се симнале тука и би имале дефинитивна федерализација а не ваква неформална како во моментов. И дека ни русија ни србија не би се замарале со нас ама ич. Не гледам позитивно сценарио за нас без разлика на исходот. Мило би ми било некој да ме разубеди. Запад и нивниот бадентер не држат во заложништво на малцинството, истокот ни носи други заебанции. Би сакал да слушнам други непристрасни мислења без напаѓање и навредување како погоре.
Што би било никој неможе да знае.. ама ако си фантазираме, и на добра основа. Јас се надевам во таков случај (при пад на САД и ЕУ) да се формира православна унија/ федерација на Балканов. Ние, Грција, Србија, ЦГ, Република Српска.

На две мориња ,на Тито желбата :D

Едно е сигурно само, дека се е можно у животов. Само да се погодат моментите, луѓето, околностите.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom