Пресвртница за Украина

Дали ја оправдувате воената агресија на Русија над Украина?


  • Вкупно гласачи
    681
Член од
29 јуни 2014
Мислења
24.449
Поени од реакции
40.313
тенеке е тип што ако пробаш да го разбереш на крај уште по збунет ќе завршиш
 
Член од
12 декември 2010
Мислења
10.086
Поени од реакции
10.817

Јака пропаганда имат Кадиров. Сакаш нејќел мора да се признае.
Гејм чејнџер што би рекле Јенките и новинарите од Билд.
Мислам дека у кадар влетаа неколку џавелин :D
 

jamajka

mode: Calm
Член од
28 април 2007
Мислења
18.806
Поени од реакции
26.369
Ахе бе така кажи бе, ми вртиш како Киша око Крагујевца :pos:

Немам покажано такви афинитети досега, шо знам за понатаму :D
Абе самото тоа што оставаш простор е сомнително.
 
Член од
13 јули 2006
Мислења
15.326
Поени од реакции
18.186
Абе самото тоа што оставаш простор е сомнително.
Абе јас не се плашам од тоа, шо знаеш шо бива мозок срча :D
Јас си знам што сум.

За мене проблем ќе биде ако станам хомофоб и почнам да мразам ЛГБТ, затоа што гледам дека сите хомофоби се латентни педери. :D
 
Член од
16 октомври 2020
Мислења
2.626
Поени од реакции
5.558
Ахе бе така кажи бе, ми вртиш како Киша око Крагујевца :pos:

Немам покажано такви афинитети досега, шо знам за понатаму :D
Тенеќе, за Сергеј Варошлија велат дека бил во ЈНА ама на стари години се ,,предомислил". А ти сигурно си бил во војска. :kuracc:
 
Член од
31 март 2008
Мислења
2.552
Поени од реакции
1.811
@teneke Еве што те лажат на твитер, а ти тука не лажеш нас. А уствари ред за бензин не било во Крим, туку во Франција.


Ова ме подсеќа на ембаргото на Грција рани 90-ти, пред да го смениме знамето.... Абе тоа ти е карма, излегува кога тогаш.. Им посакувам распад, каков што имаше Југославија.
Во Франција се чека ред на одредени бензински во одредени региони бидејќи работниците во рафинериите на Тотал штрајкуваат, а Тотал дава најефтина нафта, затоа и сите чекаме од нив да наполниме кога се може.
 

Vanlok

deus ex machina
Член од
30 мај 2009
Мислења
23.346
Поени од реакции
31.221
тенеќе, не сфаќаш дека е ова уште една провокација да се ескалира работава? Прво беше гасоводот, сега мостот. На некому му одговара војната да стане нуклеарна, а сигурно тоа не се русите. Пошто ако им беше тоа ќе го направеа до сега.
Oва веќе е кристално јасно. Бараат ескалација од повеќе причини: Нешто да се заебат во брзање/напнување другиве. Да направат преседан со тактичка нуклеарка... Било што освен ова полека ама безбедно за Русите, воено остварување на зададените цели. Наспроти целата оваа еуфорија, ова досега со украинскиве напади не е ништо критично на долгорочен план.

Јас како едно навивам да продолжат полека и стрпливо. Или барем за атер на сите нас на планетава да не направат ништо нуклеарно додека навистина не мораат.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom