Пресвртница за Украина

Дали ја оправдувате воената агресија на Русија над Украина?


  • Вкупно гласачи
    681

PIRATIC

diplomiran klozetar
Член од
26 јануари 2012
Мислења
7.854
Поени од реакции
6.495
Овие региони се на некој начин етнички очистени, нормално дека Руското население таму ќе си гласа во своја полза...
 

jamajka

mode: Calm
Член од
28 април 2007
Мислења
18.806
Поени од реакции
26.369
Не не прашувам тука од неговите следачи што не убедуваа дека целта била таа.
Ти не те видов да се возбудиш толку, кога еден наш премиер во деца се колнеше дека нема да со смени името, па го смени, па сега си се засекирал што наводно лажел Путин.
 

Vanlok

deus ex machina
Член од
30 мај 2009
Мислења
23.342
Поени од реакции
31.219
А шо мислиш ако Игорче се врќа и Германија е на колена овде ќе имаме леб и сол?
Не дека сакам до тоа да дојде пошто и ние ќе бидеме сјебани, ама да знаеш дека полесно од нив ќе преживееме со малку.
 

kano

Farang
Член од
27 ноември 2014
Мислења
12.509
Поени од реакции
22.988
Сега нели целта на специјалната воена операција беше денацификација и демилитаризација, а не присвојување и окупирање на туѓи територии?
ete de tie teritorii se denacificirani. sega ke sledi denacifikacija na slednite. ako ne im dojde pamet na urkite del po del ke gi snemuva.
 
Член од
15 ноември 2013
Мислења
1.485
Поени од реакции
2.545
Ти не те видов да се возбудиш толку, кога еден наш премиер во деца се колнеше дека нема да со смени името, па го смени, па сега си се засекирал што наводно лажел Путин.
Се навреди нешто што прашав, па сега фан на сељакот од Муртино ме направи?
 

kano

Farang
Член од
27 ноември 2014
Мислења
12.509
Поени од реакции
22.988
Прво нашиша дека се повеќе наместени отколку во Македонија, сега дека се реални. Да не имаш буника јадено денес?
de be zboris so sharen kurton. se vlozi u revolucijata pa sega prodava pufki deka site se isti. isto i ovde, prvo sere, pa mu faka vreme da sfati sto se slucilo pa posle site se isti stav... klasicen psihopat, eve u pola saat od sto pocna, pa si se ubeduva drugo na kraj i sam tret zaklucok ke izvadi... :pos:
 
Член од
17 август 2011
Мислења
9.962
Поени од реакции
17.788

nytimes статијава, секој на свое мислење дали да верува. Ако дел од ова е точно, не знам кај им бил паметот на властите/генералите во русија.
 
Член од
15 ноември 2013
Мислења
1.485
Поени од реакции
2.545
ete de tie teritorii se denacificirani. sega ke sledi denacifikacija na slednite. ako ne im dojde pamet na urkite del po del ke gi snemuva.
Денацифицирани и со цел да бидат присвоени кон РФ, па нели тука не убедувавте а и лидерот убедуваше дека не беше присвојување планот.
 

kano

Farang
Член од
27 ноември 2014
Мислења
12.509
Поени од реакции
22.988
Денацифицирани и со цел да бидат присвоени кон РФ, па нели тука не убедувавте а и лидерот убедуваше дека не беше присвојување планот.
planot se smeni. nemoze poveke da ima zaednicka drzava na rusi so fasisti. toa mozese na pocetok, posle volku krv ne poveke. ke ima podelba. ova e samo pocetok.
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
24.447
Поени од реакции
40.312

nytimes статијава, секој на свое мислење дали да верува. Ако дел од ова е точно, не знам кај им бил паметот на властите/генералите во русија.
верувам дека е леџит ова, њу јорк тајмс делува како прилично ubiased медиум на кој можеме да му веруваме.
 

jamajka

mode: Calm
Член од
28 април 2007
Мислења
18.806
Поени од реакции
26.369

nytimes статијава, секој на свое мислење дали да верува. Ако дел од ова е точно, не знам кај им бил паметот на властите/генералите во русија.
Дај бе пастирај ја целата, се плаќа.
 
Член од
15 ноември 2013
Мислења
1.485
Поени од реакции
2.545
Не бе, таман работа. Самото повикување на одговроност што го направи ми е смешно.
Ајде ајде не си Ванлок тој си ги врти муабетите вака, кај виде да повикам на одговорност, само прашав.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom