Пресвртница за Украина

Дали ја оправдувате воената агресија на Русија над Украина?


  • Вкупно гласачи
    688

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
44.458
Поени од реакции
81.899

Ајде бе, што, слаби се Русите, нема да знаат кај им е газот. Блефираат цело време за нуклеарките. Немаат гз да ги употребат.
Западот треба само да ги притисне воено и ќе капитулираат.


(ова го слушам цело време од woker-ите околу мене)
 

Ryan Giggs

tearing you apart since 1991
Член од
27 мај 2009
Мислења
11.592
Поени од реакции
20.920
2 Американци се заробени од страна на ВСРФ.

одма нека им пресудат, смртна казна и стрелање со тенк и пренос во живо со линк до cnn !!!
 
Член од
5 ноември 2012
Мислења
2.568
Поени од реакции
5.832
Автоматски споено мислење:


Ајде бе, што, слаби се Русите, нема да знаат кај им е газот. Блефираат цело време за нуклеарките. Немаат гз да ги употребат.
Западот треба само да ги притисне воено и ќе капитулираат.


(ова го слушам цело време од woker-ите околу мене)
Ne, ova e drugo.
Vesli Klark, ako ne gresam, ja vodese I vojnata vo Srbija /Kosovo. Posle toa vleze vo biznisot so rudnicite na Kosovo.
Sega, kako sekoj "prosecen biznismen" saka da gi spasi I razraboti rudnicite vo Donbas. Posto, neli, Ima iskustvo...
 
Последно уредено:
Член од
9 август 2012
Мислења
285
Поени од реакции
1.309
Ама приказната за америте е ала Рамбо: од таму идат стотина руси вооружени до заби а Јас и Бате сами. Пред да не заробат сјебуваме пола руска чета. :rolleyes:
 

TOT

sorcerer
Член од
2 јануари 2019
Мислења
790
Поени од реакции
1.290
Овие мислат Русија дека е како Србија :pos:
Ја верувам дека Путин баш ова сценарио и го очекува како брзо решение за сите руски проблеми.
 

Vanlok

deus ex machina
Член од
30 мај 2009
Мислења
23.795
Поени од реакции
31.739
Овие имаат дисфорија на идентитет, исто како забеганите лгбтП фанатици... Само да се погледаат во огледало, ова ќе го видат:

1655320125017.png
Автоматски споено мислење:

Кој ти е виновен кога не си куропушач на Билд, Шпигел. Пардон не си на платен список нивни.
WTF? :confused:

Age-restricted adult content. This content might not be appropriate for people under 18 years old. To view this media, you’ll need to log in to Twitter. Learn more
Автоматски споено мислење:

Ама приказната за америте е ала Рамбо: од таму идат стотина руси вооружени до заби а Јас и Бате сами. Пред да не заробат сјебуваме пола руска чета. :rolleyes:
И после ве ослободуваат откако чичо Сем ќе ср’жи на нивните политичари. Дури и медал за храброст ви даваат, и иде музиката од Роки 1 кога се качувате во авионот за Вашингтон... Итн, итн.
 
Последно уредено:
Член од
13 јули 2006
Мислења
15.343
Поени од реакции
18.223
Без разлика колку и да проектирате мислење, сепак сте малцинство. Јасно му е во Европа дека попуштање на Путин, нема да ја запри војната, исто како што попуштањето на Хитлер на ја спречи WWII.

Украина можи ќе изгуби, но без разлика на Путин не смее да му се попушти ниту сантиметар.

Не разбирате дека Европа, па ниту светот нема да бидат повеќе исти.
 

Vanlok

deus ex machina
Член од
30 мај 2009
Мислења
23.795
Поени од реакции
31.739
Демек народот (повеќето од нив) нешто разбираат...
Демек постои демократија...
Демек дали ќе има војна или мир зависи од народот...
Демек „анкетите“ се показател за нешто (друго од потребите на нарачателот)...


Демек... Ај, не заебавај. И сам знаеш дека она е глупост.
(дури ни извор нема, не дека ќе направеше разлика)
 

TOT

sorcerer
Член од
2 јануари 2019
Мислења
790
Поени од реакции
1.290
Без разлика колку и да проектирате мислење, сепак сте малцинство. Јасно му е во Европа дека попуштање на Путин, нема да ја запри војната, исто како што попуштањето на Хитлер на ја спречи WWII.

Украина можи ќе изгуби, но без разлика на Путин не смее да му се попушти нито сантиметар.
А кој ќе го спречи?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom