Пресвртница за Украина

Дали ја оправдувате воената агресија на Русија над Украина?


  • Вкупно гласачи
    681
Член од
6 февруари 2022
Мислења
896
Поени од реакции
3.543
Абе готово редови се чекале во кремљ кој да му ја баци на путин побрзо раката. Јас ваква омраза кон Македонија и Македонците немам видено ни од грци,бугари, љопки.
Ќе чекаат да, како попчиња наредени, кој за нафта кој за корка леб кој за да преспие :icon_lol:
Каква омраза ми наметнуваш спрема Македонците? Никаде не сум го навредил мојот народ, јас овие што владеат од УЧК и слугите нивни номади северни не ги сметам за Македонци ами за непријатели и душмани на македонскиот народ.
 
Член од
30 август 2011
Мислења
1.106
Поени од реакции
1.364
Jas imam i toa ne taka oddamna. Se narekuvaa sareni revolucioneri. Obicno lesno se prepoznavaa po odnesuvanjeto, pisuvanjeto, arogancijata, puvanjeto kolku se tie pametni a site drugi glupi itn itn. Da ne gresam dusa ,isto ko tebe :cautious: .
Каде бе владе? Каде? Го читаш ова нештово што сум го тагнал
Не произведуваме ништо, земјоделие и тоа што имаше се уништи пропадна, а сега и да се проба нешто да се подобри кур со овие цени на нафтата и ѓубривото, треба со магариња и волови да се обработува земјата како пред 5 века, за леб ќе испоцрка народ, готови сте номади северни без испукан куршум ве победи Путин
и смешки на крај? Истиов да го прашаш под окупација е државава, па што им се ситиш на недолжни окупирани луѓе, грото од нив не се северџани туку Македонци. Во екстаза се паѓа на темава што ќе ја снајдело Македонија кој и посакува бе таква работа на сопствена држава, па каква и да е?
Автоматски споено мислење:

Ќе чекаат да, како попчиња наредени, кој за нафта кој за корка леб кој за да преспие :icon_lol:
Каква омраза ми наметнуваш спрема Македонците? Никаде не сум го навредил мојот народ, јас овие што владеат од УЧК и слугите нивни номади северни не ги сметам за Македонци ами за непријатели и душмани на македонскиот народ.
Па народот што ќе страда по твое и што ќе умре за јадење што се бе? На што се ситиш ти? УЧК ќе умре за леб или Таче, или твојот народ, мада што вие пола сте до тој степен заминати може и руси да се чувствувате
Автоматски споено мислење:

Иначе вторава светска сила почна да збира донации од граѓани, француски клучеви, двогледи и радио станици, ако е ова вистина браво :icon_lol:
Замисли во Ирак да видевме американци кај што збираат донации во француски клучеви па на форумов масовно свршавање ќе настанеше помеѓу антифашистиве
 
Последно уредено:
Член од
6 февруари 2022
Мислења
896
Поени од реакции
3.543
Леле бе ме расплака, кутрата моја држава:pos:
Немам јас држава!

Туку па нели бевте улетани нели ќе се тепавте со Русија? сијаме злато сила сме нато? Готова е Русија корења ќе јадат... :LOL:
Што е сега усрани? Јас сум се сител не сум се сител тоа нема да ја смени реалноста дека наебавме комплет сите во протекторатов, или држава беше ова?
пишав пар месеци уназад дека ќе поцркаме за леб ако претходно не не претворат во радиоактивни елементи,
Народот страда поради вашата глупоќа сервилност и вазалство, македонскиот народот не беше за да се иде у НАТО, не за да се рчка со Русија воено и економски, викавте ќе победиме, искочи го изедовме немиен и допрва не чека самрак.
И уште сте улетани си правите филмови дека победувате дека готови се.
Мора да се помирете со реалноста, неможе да го победите Путин тој е многу паметен и трпелив човек, игра паметно со многу потези унапред испланирани, Русите стојат зад него, воинствен и горд народ, со векови не поразен и спасител на човечвото, треба да се покаете да побарате прошка и троа нафта и пченица и ќе преживееме. :icon_lol:
 
Член од
14 ноември 2013
Мислења
6.743
Поени од реакции
21.773
Повторно Твитер победа.



Иначе денес се збори нешто по твитери дека дел од рубежно повратиле укрите, замислете пред само една недела моралот им беше нула а севернодонецк падна -со него и цела војска украинска во котеал а сега гледај не само што стои фазла од пола доњецк туку почнале и контри да маваат. Затоа му реков јас на јамајка весел циган брзо роса го фаќа ама не ме слуша баки.
Иначе чисто за перспектива ако ме држи добро памтењево за рубежно се тепаат од средината на април кога почна фамозната втора фаза на вторава светска сила, тоа се некои добри 15км напредок.
Што стана со Рубежно, го повратија Украинците или уште се борат за него?
 
Член од
30 август 2011
Мислења
1.106
Поени од реакции
1.364
Леле бе ме расплака, кутрата моја држава:pos:
Немам јас држава!
И треба да се расплачеш, жално е до кој степен на дефетизам ве дотераа.

Туку па нели бевте улетани нели ќе се тепавте со Русија? сијаме злато сила сме нато? Готова е Русија корења ќе јадат... :LOL:
Што е сега усрани?
Јас не реков дека ќе се остварат црните сценарија на кои дркате ти и останата багра овде, јас го коментирам психолошкиот момент што ти тоа го посакуваш, многу зборува и за тебе и за сите вас мохиканци без држава

Јас сум се сител не сум се сител тоа нема да ја смени реалноста дека наебавме комплет сите во протекторатов, или држава беше ова?
пишав пар месеци уназад дека ќе поцркаме за леб ако претходно не не претворат во радиоактивни елементи,
сите вие видовити сте предвидувате се и сешто :icon_lol:
Мора да се помирете со реалноста, неможе да го победите Путин тој е многу паметен и трпелив човек, игра паметно со многу потези унапред испланирани, Русите стојат зад него, воинствен и горд народ, со векови не поразен и спасител на човечвото, треба да се покаете да побарате прошка и троа нафта и пченица и ќе преживееме. :icon_lol:
Се гледа колку игра паметно види до кај е. Ама нема потреба да ти се објаснува тебе тоа пошто ти си класичен бот, гледај како го возвишуваш путко и русите до патолошки нивоа :icon_lol: Тоа е најјакото што години труете и серете за сервилност и дудлање а поголеми дудлачи од вас нема само на северџаните му сте лути оти дудлаат на друго место :icon_lol: Мада што нивото на вашето боготворење на русија и вашиот велики вожд го надмина и нивото на најголемите прозападни шмукачи, јас сум видел лижачи западњачки ама ова вашево е веќе патологија. Да дојдат овде русите на земја ќе се фрлате и чизмите ќе им ги бакнувате о вие слободни граѓани, која ебена патетика човече :icon_lol:
Автоматски споено мислење:

Што стана со Рубежно, го повратија Украинците или уште се борат за него?
https://liveuamap.com/
Еве ти мапа гледај, секако вие по мапиве сте. Јас нигде не ТВРДЕВ дека е земено туку дека такви муабети имаше на твитер, затоа и го зедов со резерва, така да не знам што потреба има од ваков муабет
 
Член од
20 септември 2008
Мислења
12.759
Поени од реакции
9.882
Автоматски споено мислење:

Русија не се брза никаде очигледно им одговара ситуација, цените на енергенсите плафон, жито плафон..метали се живо.... Се напунија пари, покрај нив и Арапите :D Ситуацијата им е под контрола, кај нив криза нема за енергенси храна оружје има за извоз, санкциите мачкина кашлица за нив. А од другава страна потоп, и тоа сред лето, ами зимата кај е?
Час поскоро е потребно идење на бакни рака кај Путин оти кучињата со маст нема да не јадат, особено помалите вазалски вукојебини и протекторати како севернава НАТО членка со смрдени гаќи и опинова глава, со овие цени на енергенсите уште колку мислите дека ќе издржеме?
Не произведуваме ништо, земјоделие и тоа што имаше се уништи пропадна, а сега и да се проба нешто да се подобри кур со овие цени на нафтата и ѓубривото, треба со магариња и волови да се обработува земјата како пред 5 века, за леб ќе испоцрка народ, готови сте номади северни без испукан куршум ве победи Путин:pos: јебал ви вас НАТО членка.
Ти избиле осигурачите тебе.Не си добар.
 
W

wicked_1

Гостин
Русија не се брза никаде очигледно им одговара ситуација, цените на енергенсите плафон, жито плафон..метали се живо.... Се напунија пари, покрај нив и Арапите :D Ситуацијата им е под контрола, кај нив криза нема за енергенси храна оружје има за извоз, санкциите мачкина кашлица за нив. А од другава страна потоп, и тоа сред лето, ами зимата кај е?
Час поскоро е потребно идење на бакни рака кај Путин оти кучињата со маст нема да не јадат, особено помалите вазалски вукојебини и протекторати како севернава НАТО членка со смрдени гаќи и опинова глава, со овие цени на енергенсите уште колку мислите дека ќе издржеме?
Не произведуваме ништо, земјоделие и тоа што имаше се уништи пропадна, а сега и да се проба нешто да се подобри кур со овие цени на нафтата и ѓубривото, треба со магариња и волови да се обработува земјата како пред 5 века, за леб ќе испоцрка народ, готови сте номади северни без испукан куршум ве победи Путин:pos: јебал ви вас НАТО членка.
Трагично, готови сме изгледа.

Вашиот Путин ќе ги уништи македонците сеа, готови сме, закажи некој термин за баци така додека не е гужва.

Какви морбидни креатури сте собрани овдека. :icon_lol:
 
Член од
8 мај 2022
Мислења
551
Поени од реакции
1.617
Некој од дикусиите што ги терате, посебно ова за Македонија, се екстремно глупави. Македонија не води своја надворешна политика, туку ги слуша наредбите на САД, и тоа не е никаква тајна, или пак некое големо изненадување. Кога си членка на НАТО, а си никој во меѓународната политика, играш како ќе ти свират. Посмешно е што мислите дека Македонија имала некој избор за НАТО, и дека ако останеше Гвујо на власт сега ќе бевме сојузници со Русија.
 
Член од
28 август 2013
Мислења
4.178
Поени од реакции
12.722
Некој од дикусиите што ги терате, посебно ова за Македонија, се екстремно глупави. Македонија не води своја надворешна политика, туку ги слуша наредбите на САД, и тоа не е никаква тајна, или пак некое големо изненадување. Кога си членка на НАТО, а си никој во меѓународната политика, играш како ќе ти свират. Посмешно е што мислите дека Македонија имала некој избор за НАТО, и дека ако останеше Гвујо на власт сега ќе бевме сојузници со Русија.
Вучич ти е копија на диктаторот грујо, видете докај ја дотера Србија
 

Shakespear

Need moar drugs
Член од
25 јули 2015
Мислења
2.372
Поени од реакции
1.991
Некој од дикусиите што ги терате, посебно ова за Македонија, се екстремно глупави. Македонија не води своја надворешна политика, туку ги слуша наредбите на САД, и тоа не е никаква тајна, или пак некое големо изненадување. Кога си членка на НАТО, а си никој во меѓународната политика, играш како ќе ти свират. Посмешно е што мислите дека Македонија имала некој избор за НАТО, и дека ако останеше Гвујо на власт сега ќе бевме сојузници со Русија.
Не, Македонија ја води таа надворешна политика што сака да ја води. Не го претставувај ова како САД да не форсирал да се ориентираме кон него и западот. Тоа Македонија сама го сака.
 

Ingvar

MONAD
Член од
28 март 2020
Мислења
3.722
Поени од реакции
8.761
Не, Македонија ја води таа надворешна политика што сака да ја води. Не го претставувај ова како САД да не форсирал да се ориентираме кон него и западот. Тоа Македонија сама го сака.
Се виде на референдумот, освен цигани, шипци, буљаши и ретардирани куртони никој не гласаше.
 

Shakespear

Need moar drugs
Член од
25 јули 2015
Мислења
2.372
Поени од реакции
1.991
Се виде на референдумот, освен цигани, шипци, буљаши и ретардирани куртони никој не гласаше.
Тоа нема врска со желбата за ориентација кон западот. Тој референдум не беше за да се откажеме комплетно од ЕУ.
 
Член од
8 мај 2022
Мислења
551
Поени од реакции
1.617
Не, Македонија ја води таа надворешна политика што сака да ја води. Не го претставувај ова како САД да не форсирал да се ориентираме кон него и западот. Тоа Македонија сама го сака.
Мрш, глуп еден.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom