Пресвртница за Украина

Дали ја оправдувате воената агресија на Русија над Украина?


  • Вкупно гласачи
    674
W

wicked_1

Гостин
друже, изгледа со дијагноза си ти.. ги спомнав војните и сукобите у задњиве 1-2 години.. што курац ми мешаш баби и жаби?
Зошто само 1-2 години бе сладолед, сукобите и војните се историска константа на човештвото, или ти пречат само овие што се од скоро, а тие претходно ти се океј?

Зошто ќутиш за жртвите од турско, Ердоган те плаќа пропаганда да шириш?
 

Shakespear

Need moar drugs
Член од
25 јули 2015
Мислења
2.304
Поени од реакции
1.927
Javno mislenje i trubenje mediumite ko sekade ama ete narod sto misli...
Брат, дали викаш се собрал цел австралиски народ пред таа автобуска и еден по еден со боцата графити...
 
Член од
28 декември 2015
Мислења
3.411
Поени од реакции
5.891
Kaj bese u temata za izrael koga ispuka raketi vo Gaza pred nekoja godina istovo da go kazuvas? Kade bese vo temata za Sirija, kade ti e muabetot za Boko Haram sto kole dnevno po 200 deca? Kade si za muabet da zboris za diktatorot na Mjanmar(burma) kade sto go kole malcinstvoto u zemjata (muslimani).. Kade si ovoj muabet da go spomnes za Somalija i Somalilend sto saka da se otcepi? Gragjanskata vojna vonSudan, Libija, Jemen?
Akaj bese za burskata vonja da pises tamu konclogori izmisliva englezi ati nisto?
 
Член од
30 август 2021
Мислења
1.243
Поени од реакции
2.625
Робовски менталитет, класик северџански. Они на УЧК го дудлат капка не капнува на земја, не пак на Американци.
Од сабајле се дојдени на темава прва утринска бригада, не дискутират за темата ами јадење гомна за останатите членови.
Вакви произведуваат, сега неговите у Калифорнија донесоа законче да им даваат по 1к доларс на сите. купуваат имот за они да им го издаваат демек поефтино и да ја решат хаусинг кризата која сами ја создадоа да не смеат да избркаат кираџија ако не плаќа кирија, да градиш или купиш станува неисплатливо скапо, ќе му кажат и што да јаде преку дигиталната валута која сега он ќе ја прифати, тестостерон нема пошто тоа е токсик ни треба сите транџендери да сме за да нема кој да се буни и сите да сме во Метаверсот каде ќе си облекуваме виртуелни фустанчиња пошто си зависен. Не мисли на тоа, фокусирај се на Украина и разрушените згради.
 
Член од
28 декември 2015
Мислења
3.411
Поени од реакции
5.891
Бачето ме смета за шпион кој шири западна пропаганда :icon_lol:
Не се симнаа од темава откако почна војната, ушка и се качија, истите неколку души отекоа, значи спамирање до коска, стотици ако не и над 1000 постови по човек, се убија од постирање рт,спутник,телеграм и не знам таму кои све не, али кажи нешто против аргесорите и окупаторите во случајов, веднаш те навредуваат и ти лепат придавки како нацист, шарен, шпион, лгбт, ваков онаков, како је могуќе вакво нешто :angel:

Што ќе биде ако Русија не успее да ги оствари целите во војнава, може да видиме и колективен суицид, и онака hive mind им е левел Џонстаун, значи исти реакции имаат сите без грешка, дури и језиво е на моменти...
 

Staufer

Вардар - Егеј - Пирин: Македонија!
Член од
17 јануари 2008
Мислења
16.242
Поени од реакции
21.579
sigurno... i posle ja recitiraat sovetskata himna
Kano, dobro e. Opravdano da ima i drugi mislenja. Se nadevam deckoto sto go nacrta toa nema da lezi vzatvor, ne bi trebalo. Vo Rusija na primer ako kazes vojna ili ako odis na protest protiv vojnata ke te odnesat direktno vzatvor. Iljadnici se vekje. Toa e toj sistem sto go sakame, barem del od clenstvoto ovde - moja predpostavka.

 
Член од
16 октомври 2021
Мислења
359
Поени од реакции
730
Melburn e ova... Javno mislenje i trubenje mediumite ko sekade ama ete narod sto misli... Nemam jas vrska so grafitot, bas preska go vidov, pa ti go slikav posto prasuvase.
Каква врска има таг со јавно мислење, ова не е ни графит, туку е таг. Графит е нешто сосема друго каде поголема група на луѓе стојат позади неа најпретежно обичниот народ за да се чуе нивниот глас и веројатно да креираат јавно мислење. Ова ми личи на некој куртон од улица што дошол во 3 саат сабајле и да го напишал „Z“-то. Еве ти прост пример ако отидам во центар и на некој билборд напишам, „Дрогата е супер работа“ треба да кажеме дека е јавно мислење и поголемиот дел од народот го поддржува тоа? Глупости од епски размер.
 

kano

Farang
Член од
27 ноември 2014
Мислења
12.449
Поени од реакции
22.839
Каква врска има таг со јавно мислење, ова не е ни графит, туку е таг. Графит е нешто сосема друго каде поголема група на луѓе стојат позади неа најпретежно обичниот народ за да се чуе нивниот глас и веројатно да креираат јавно мислење. Ова ми личи на некој куртон од улица што дошол во 3 саат сабајле и да го напишал „Z“-то. Еве ти прост пример ако отидам во центар и на некој билборд напишам, „Дрогата е супер работа“ треба да кажеме дека е јавно мислење и поголемиот дел од народот го поддржува тоа? Глупости од епски размер.
dobro decko ne placi, ne gi slikav nardnite 30 autobuski stanici mislev ke ja dolovi poentata....
 

Staufer

Вардар - Егеј - Пирин: Македонија!
Член од
17 јануари 2008
Мислења
16.242
Поени од реакции
21.579
Бачето ме смета за шпион кој шири западна пропаганда :icon_lol:
Не се симнаа од темава откако почна војната, ушка и се качија, истите неколку души отекоа, значи спамирање до коска, стотици ако не и над 1000 постови по човек, се убија од постирање рт,спутник,телеграм и не знам таму кои све не, али кажи нешто против аргесорите и окупаторите во случајов, веднаш те навредуваат и ти лепат придавки како нацист, шарен, шпион, лгбт, ваков онаков, како је могуќе вакво нешто :angel:

Што ќе биде ако Русија не успее да ги оствари целите во војнава, може да видиме и колективен суицид, и онака hive mind им е левел Џонстаун, значи исти реакции имаат сите без грешка, дури и језиво е на моменти...
Ceki utre ke te obvinat deka zemas pari deka pisuvas ovde.
 
Член од
3 март 2021
Мислења
579
Поени од реакции
995
Зошто руските мајки не си ги собираат труповите на нивните синови? Вака никогаш нема да знаат каде им се закопани
 

SkimSkam

Full Stack Говнар
Член од
26 август 2021
Мислења
2.119
Поени од реакции
5.667
Значи ти си реалист уствари, се помируваш дека си имаш газда и јбг ќе слушаш, ју вил оун натинг енд ју вил би хепи?
Хах, многу помоќни држави од Македонија имаат газди, не па прдеж место ко нас.

Колку емоции вложуваат во војна, тоа е чудо, па ова го немаше нит 99 со Нато нападите на СРЈ, неам видено вакво нешто.
Штета се нема јавено на форум некој кој работи во Новочеркаск да речеме, да каже како е на лице место, расположење меѓу раја ова она :icon_lol:
Види ова им е финалната битка за потврда на нивното постоење и верување. Ако Путин, кој е маскота на тој ултра десен мачоизам и фејк патриотизам, однесе некаква победа, тоа ќе биде потврдата дека ете има за што да постоиме. Затоа и секоја најмала победа во битка се глорифицира не дека нешто ги здоболе кур нив за Русија и Украина, него личната сатисфакција за нивните животи конечно им добива смисла. Мизерно али тоа е. Недај боже утре да го кркнат ФСБ на спиење Путин, имаш аутоматски 200-300.000 муви без глава без поента во животот, без светиња. Затоа тука и сега мора да си ги одбранат животните поенти на нивно постоење. Секако, да не заборавиме, од комоцијата и удобноста во прозападна држава или уште бетер, емигрирани во западниот свет. Рачунај 99.9% од овие не биле ни туристички во Русија, ни па транзит со авион. Да не зборам да некад живееле таму, или да живееле во ера на Варшавски пакт во некоја до земјите кои припаѓале на таа групација. Појма немаат, само дробат ситен курац за пред-коперациска сатисфакција. Навијачи класични, напумпани со некакви си извештаи за моќта на војските, надворшените трговии, и слично. Затоа многу посакувам руска чизма во МК, и некаков си преокрет на глобалната политика во регионов.
 
Член од
14 август 2018
Мислења
4.628
Поени од реакции
10.296
Што ќе биде ако Русија не успее да ги оствари целите во војнава, може да видиме и колективен суицид, и онака hive mind им е левел Џонстаун, значи исти реакции имаат сите без грешка, дури и језиво е на моменти...
А што ќе биде(?) ако Русија успее да ја ослободи и Молдавија успат?!

П.С. ја знам, ама ќе си гледам сеир на сета таа хистерија ;)
 

kano

Farang
Член од
27 ноември 2014
Мислења
12.449
Поени од реакции
22.839
Kano, dobro e. Opravdano da ima i drugi mislenja. Se nadevam deckoto sto go nacrta toa nema da lezi vzatvor, ne bi trebalo. Vo Rusija na primer ako kazes vojna ili ako odis na protest protiv vojnata ke te odnesat direktno vzatvor. Iljadnici se vekje. Toa e toj sistem sto go sakame, barem del od clenstvoto ovde - moja predpostavka.

sistemot nema vrska so vojnata. fakt e deka e zagrozena ruskata bezbednost ko sto bese americkata koga rusite stavaa raketi u kuba.

sistemot koj ti i jas go poddrzuvame e licemeren. toa e fakt.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom