Пресвртница за Украина

Дали ја оправдувате воената агресија на Русија над Украина?


  • Вкупно гласачи
    685

INDIJANEC123

Женкар, Илуватар
Член од
17 март 2014
Мислења
3.815
Поени од реакции
6.373
Кај Киев ме интересира како е, дали имаат мапа од таму ставено?
Требаше да почнат денес да навлегуваат после преговорите. Незнам дали почнале нема инфо.
Автоматски споено мислење:

Прегледај го приврзокот 324280
Знаејќи ги русиве и мимињата вероватно му се пиџами.
Уште бела патика фали.
 
Член од
19 ноември 2020
Мислења
2.524
Поени од реакции
9.405
Во Македонија е забранета странска валута. Неможеш да платиш во продавница со странска валута. Максимум на банкомат во Македонија е 5-60000 да повлечеш. Возиш кола 10000е, а зимаш социјална помош, и крива ти е државата за се.
Во Шведска ретко кој вади кеш пари. Се оди преку картичка. Во вц неможеш да отидеш ако немаш картичка.
Криза е во цела Европа, мене повеќе ме интересира Германија како ќе помине, него ли Русија.
Он живее во другиот дел од Македонија каде има поинакви закони. Таму слободно можеш да купуваш со евра и швицарски франци. Плус строго со кеш е во тој дел плаќањето.
 

Стев

Rockscourge Stevahn
Член од
19 декември 2019
Мислења
4.450
Поени од реакции
4.288
Требаше да почнат денес да навлегуваат после преговорите. Незнам дали почнале нема инфо.
Автоматски споено мислење:


Уште бела патика фали.
Мислам дека само тоа не е мода. Изгледа ги губат во снегот, оти или црни кондури или црни патики.
 

INDIJANEC123

Женкар, Илуватар
Член од
17 март 2014
Мислења
3.815
Поени од реакции
6.373
Вистина ли е за рускиот тајкун Алекс кој давал милион фунти за апсенје на Путин пред некој ден е најден обесен?
 
Член од
16 ноември 2013
Мислења
8.571
Поени од реакции
13.920
Требаше да почнат денес да навлегуваат после преговорите. Незнам дали почнале нема инфо.
Автоматски споено мислење:


Уште бела патика фали.
Кај виде таква информација, последно што видов е дека се кај Ирпин, сеуште не е целосно заземен Ирпин.
 
Член од
9 декември 2012
Мислења
883
Поени од реакции
951
Оскапе малце ама се живее.
Малку офтопик, кога прочитав кој забрани и ги ставиле на Русија, прво што си помислив ние под санкции 30 години сме живееле хахаха.
 

Стев

Rockscourge Stevahn
Член од
19 декември 2019
Мислења
4.450
Поени од реакции
4.288
Малку офтопик, кога прочитав кој забрани и ги ставиле на Русија, прво што си помислив ние под санкции 30 години сме живееле хахаха.
Што се тиче до мене и тебе ние 30години под камен сме живееле.
 

INDIJANEC123

Женкар, Илуватар
Член од
17 март 2014
Мислења
3.815
Поени од реакции
6.373
Вистина ли е за рускиот тајкун Алекс кој давал милион фунти за апсенје на Путин пред некој ден е најден обесен?
Малку офтопик, кога прочитав кој забрани и ги ставиле на Русија, прво што си помислив ние под санкции 30 години сме живееле хахаха.
Сите сме “малку” офтопик, вториот дел се согласувам.
Автоматски споено мислење:

Кај виде таква информација, последно што видов е дека се кај Ирпин, сеуште не е целосно заземен Ирпин.
Чекај сеа да најдам кај видов, веќе незнам и кај гледам и што гледам :vozbud:
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
24.566
Поени од реакции
40.564
Русиве имаат многу проблеми со теренот околу Киев, некоја гадна кал има у тоа место. Највише заебаа кинезите со тие нивни игри што Путин ја одолговлекуваше, да беше акцијава почната од јануари многу полесно ќе напредуваа пошто земјата е замрзната тој период.
 
Член од
23 мај 2019
Мислења
4.102
Поени од реакции
4.883
Вистина ли е за рускиот тајкун Алекс кој давал милион фунти за апсенје на Путин пред некој ден е најден обесен?
Ако е така сигурно не се Русите, тие ги “отроват“, не ги бесат, бесењето е специјалитет на МИ6.

@The Shadow Walker, Ирпин е ослободен, некаде после 16:00 се фалеа дека сега можат во 3 димензии-оски да напредуваат кон Харков кон...
*исправка сум ги помешал Ирпин и Изум* Изум е ослободен за Ирпин не знам.

Чиј канал е оваа, гледам пренесува прес конференции на руското Министерство за одбрана


..на 01:57 се зборува за био-оружје а претходно е изречена отворена закана за земјите од кои се врши дотур, па е посочена Румунија, полека ама сигурно се движат работите кон Констанца.
 
Последно уредено:

Staufer

Драган Богдановски
Член од
17 јануари 2008
Мислења
16.383
Поени од реакции
21.914
Русиве имаат многу проблеми со теренот околу Киев, некоја гадна кал има у тоа место. Највише заебаа кинезите со тие нивни игри што Путин ја одолговлекуваше, да беше акцијава почната од јануари многу полесно ќе напредуваа пошто земјата е замрзната тој период.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom