Пресвртница за Косово

Член од
14 ноември 2013
Мислења
6.377
Поени од реакции
19.998
Неандерталциве се интересни; викај ги орки, шиптaри, дагестанци, племе, заостанати... нема некој сериозен проблем тоа, но заебавање со Косово - е тоа никако не се толерира, тоа им е најсвета работа, одма ножот го вадат и чизмите од таван ги симнуваат. :icon_lol:

Албанија не ја свиѓаат толку колку Косово.
 
Член од
8 август 2013
Мислења
1.043
Поени од реакции
1.351
Неандерталциве се интересни; викај ги орки, шиптaри, дагестанци, племе, заостанати... нема некој сериозен проблем тоа, но заебавање со Косово - е тоа никако не се толерира, тоа им е најсвета работа, одма ножот го вадат и чизмите од таван ги симнуваат. :icon_lol:

Албанија не ја свиѓаат толку колку Косово.
Pa albanskata politika nadvor od albanskite drzavi koi se Albanija i Kosovo, za mnogu kratok period ke pocne da go vodi Kosovskata politika. I toa e neshto shto mnogu pi mu odgovaral na albancite nadvor od ovie drzavi. Primer na nas!
 

Vanlok

deus ex machina
Член од
30 мај 2009
Мислења
22.347
Поени од реакции
29.817
Pa albanskata politika nadvor od albanskite drzavi koi se Albanija i Kosovo, za mnogu kratok period ke pocne da go vodi Kosovskata politika. I toa e neshto shto mnogu pi mu odgovaral na albancite nadvor od ovie drzavi. Primer na nas!
Жити се што е тоа што вам ви одговара во овој сегашен развој на настаните... Па посебно во насоката каде ја тераат работата тие од Косово?
Прашувам од геополитички аспект и неколку потези унапред размислено, или за да разбереш - замисли како да играш шах, наместо табла.
 
Член од
3 јуни 2022
Мислења
968
Поени од реакции
2.278
Pa albanskata politika nadvor od albanskite drzavi koi se Albanija i Kosovo, za mnogu kratok period ke pocne da go vodi Kosovskata politika. I toa e neshto shto mnogu pi mu odgovaral na albancite nadvor od ovie drzavi. Primer na nas!
Ако ви одговара да ви гинат децата по конфликти и војни тогаш да, прав избор е политиката да ви ја кројат од Косово
 
Член од
8 август 2013
Мислења
1.043
Поени од реакции
1.351
Sto kaza nemozam da go razberim nesto meshano je. Pozdrav
Gooogle translate brat!
Автоматски споено мислење:

Ако ви одговара да ви гинат децата по конфликти и војни тогаш да, прав избор е политиката да ви ја кројат од Косово
Vidi, ako treba da se rasciste ednash zasegokash ova, ke gineme i nie i vie.. barem slednite generacii neka zhiveat vo mir. I vaka ne e reshenie.
Serbia veke nekolgu godini provocira.
 

Vanlok

deus ex machina
Член од
30 мај 2009
Мислења
22.347
Поени од реакции
29.817
Vidi, ako treba da se rasciste ednash zasegokash ova, ke gineme i nie i vie.. barem slednite generacii neka zhiveat vo mir. I vaka ne e reshenie.
Искрено, многу ме интересира - од што тоа толку не сте задоволни што „вака не било решение“ да се живее, па и војна сте спремни да водите? Мали се платите во админстрација? Малку е што на многумина од вас ние мнозинството ви плаќаме струја, вода, ѓубретарина, топтан режиски трошкови? Што ви ги финансираме општините каде данок не се плаќа ама се цица државни пари не само за функционирање туку и за забегување со трошоци? Итн, итн...


Уфф... Па ти не знаеш колкумина се согласуваат со ова што си го напишал... Само не знам дали земаш во предвид дека САД нема уште долго да ве бранат и да ве чуваат?
 
Член од
5 февруари 2024
Мислења
147
Поени од реакции
239
Искрено, многу ме интересира - од што тоа толку не сте задоволни што „вака не било решение“ да се живее, па и војна сте спремни да водите? Мали се платите во админстрација? Малку е што на многумина од вас ние мнозинството ви плаќаме струја, вода, ѓубретарина, топтан режиски трошкови? Што ви ги финансираме општините каде данок не се плаќа ама се цица државни пари не само за функционирање туку и за забегување со трошоци? Итн, итн...


Уфф... Па ти не знаеш колкумина се согласуваат со ова што си го напишал... Само не знам дали земаш во предвид дека САД нема уште долго да ве бранат и да ве чуваат?
Ne go ljuti da ne gi zeme cizmite pa da ti prai vojna
 
Член од
3 јуни 2022
Мислења
968
Поени од реакции
2.278
Искрено, многу ме интересира - од што тоа толку не сте задоволни што „вака не било решение“ да се живее, па и војна сте спремни да водите? Мали се платите во админстрација? Малку е што на многумина од вас ние мнозинството ви плаќаме струја, вода, ѓубретарина, топтан режиски трошкови? Што ви ги финансираме општините каде данок не се плаќа ама се цица државни пари не само за функционирање туку и за забегување со трошоци? Итн, итн...


Уфф... Па ти не знаеш колкумина се согласуваат со ова што си го напишал... Само не знам дали земаш во предвид дека САД нема уште долго да ве бранат и да ве чуваат?
Малку им се 20-30% вработени во државна администрација со купени дипломи на штул, струга сакаат 100%

Vidi, ako treba da se rasciste ednash zasegokash ova, ke gineme i nie i vie.. barem slednite generacii neka zhiveat vo mir. I vaka ne e reshenie.
Serbia veke nekolgu godini provocira.
Ваквите како тебе што се чукаат во гради треба да се расчисти доливаат бензин а после први бегаат надвор од држава, а други гинат
 
Член од
8 август 2013
Мислења
1.043
Поени од реакции
1.351
Ваквите како тебе што се чукаат во гради треба да се расчисти доливаат бензин а после први бегаат надвор од држава, а други гинат
Druzhe jas ne sakam vojna. No ne begam ni od nea.
 
Член од
8 август 2013
Мислења
1.043
Поени од реакции
1.351
1711417542454.png
Автоматски споено мислење:

Neka e ajrlia, edna pomala mozhnost od mozhnosta za vojna. Ne deka se plashame, ama ne sakame :D
 
Член од
10 септември 2016
Мислења
8.968
Поени од реакции
17.793

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.303
Поени од реакции
78.984
 

Kajgana Shop

На врв Bottom