Препорачајте Linux дистрибуција

Член од
5 април 2010
Мислења
6
Поени од реакции
0
Препорачајте linux дистидуција на следнава конфигурација(компјутерот ми е постар)
intel celeron CPU 2.6 GHz
512 DDER2 RAM
фала однапрет :)
 

statusQuO

Модератор
Член од
18 јуни 2008
Мислења
13.001
Поени од реакции
7.601
Linux Mint LXDE
Xubuntu

ептен ако споро е и на тие
Puppy Linux
Slitaz
 
Член од
12 декември 2007
Мислења
4.310
Поени од реакции
8.229
Linux Mint, пред се затоа што сеуште користи GNOME 3 за разлика од Ubuntu.
 
Член од
1 јануари 2010
Мислења
1.714
Поени од реакции
1.101
Можеш да си ставиш Lesbian, пардон Debian, и инсталирај што ти е потребно додатно. :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom