Препорака за нов автомобил

L

Lu

Гостин
Епа ја го имам Спортбекот, ако те интересира нешто во врска со колата мило ќе ми биде да ти помогнам, а за подетални имформации можеш да одиш во Мак Ауто Стар и да си направиш тест вожња :)
Инаку незнам дали знаеш, али Спортбекот до основната Информ опрема кошта, 11.480 (+ 300 за металик боја), а со повисоката Инвајт опрема чини 12.980 (+ 300 за металик).
 

Windfucker

Телемит, Темплар, Масон, Сциентолог во целибат
Член од
30 април 2010
Мислења
8.459
Поени од реакции
15.326
Планирам септември да земам ново возило од комфор класа, па да и Астра иди во предвид. Зимава бев загреан за Форд Фокусот 1.6 (стариот модел) ама се испишманив зошто не бев дома и немав некоја поголема потреба од автомобил.
Ќе видам можно е Круз и ПроСид-от да ги разгледам како опција за автомобил. Има еден роднина Киа која ја вози на долги релации веќе две години и има само пофални зборови досега за конфортот и издржливост на деловите, малку е само критичен кон потрошувачката.
 

shutrak

opsenar
Член од
3 јуни 2011
Мислења
36.793
Поени од реакции
29.282
a da sednesh so tvoite doma da si porazgovarash ., pretpostavuvam deka kolata nema da bide samo za tebe ., ., ako e samo za tebe ., 206 cc., wow., ., a ako veke zboruvame za kola koja ke treba da ispolni poveke ochekuvanja ., nadvor od toa shto tuka sekoj si ja fali svojata kola ., gjoamiti tie ja napravile i se gazdi na firmite., razmisli i za shkodata oktavija., fokusot 1.6., ubavo ti preporachaa astrata ., za tie pari pun kurac koli ., tuku sedni so tvoite i donesete odluka ., ., suzuki sffiftot so 129 ks., sega se setiv na nego ., i ., tn.,.... vo krajna linija izborot e tvoj ., zemi nekloku vozila na probna vozhnja pa ke si odluchish samiot ., ke vidish koja kola najubavo ke ti legne na raka., aj pozdrav ., i so sreka nova kola., i pamet vo glava;)
 
L

Lu

Гостин
Планирам септември да земам ново возило од комфор класа, па да и Астра иди во предвид. Зимава бев загреан за Форд Фокусот 1.6 (стариот модел) ама се испишманив зошто не бев дома и немав некоја поголема потреба од автомобил.
Ќе видам можно е Круз и ПроСид-от да ги разгледам како опција за автомобил. Има еден роднина Киа која ја вози на долги релации веќе две години и има само пофални зборови досега за конфортот и издржливост на деловите, малку е само критичен кон потрошувачката.
Мислам дека веќе се продадени сите Фокуси од стариот модел, сега новите Фокуси немаат 1.4 мотор, основниот им е 1.6 и кошта околу 15.500 евра.
Про Сидот има прекрасен спортски дизајн, али повеќе нема Про Сид со нормалната маска напред, за околу 2 месеци ќе стигне Фајслифтот на Про Сид, со напред иста маска како на Сидот со 5 врати (мене искрено повеќе ми се допаѓаше првиот изглед, со фејслифтот напред мислам дека ја усраа колата).
Ако земаш Круз не ни помислувај да земеш со основниот 1.6 мотор бидејќи е многу тром и спор и многу троши (исто како Фокус 1.4) , ако зимаш Круз тоа нека биде со појакиот 1.8 мотор.
Исто така размисли и за Лансер (многу опрема, одличен мотор/перформанси и супер цена) а види и Рено Меган 1.5 дци (дизелот).
А гледам и Хјундаи И 30 за 10.500 го даваат.
 
С

Спенсер

Гостин
Планирам септември да земам ново возило од комфор класа, па да и Астра иди во предвид. Зимава бев загреан за Форд Фокусот 1.6 (стариот модел) ама се испишманив зошто не бев дома и немав некоја поголема потреба од автомобил.
Ќе видам можно е Круз и ПроСид-от да ги разгледам како опција за автомобил. Има еден роднина Киа која ја вози на долги релации веќе две години и има само пофални зборови досега за конфортот и издржливост на деловите, малку е само критичен кон потрошувачката.
Буџет? :) 12-13.000? :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom