Предлог стоматолошка ординација

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Да не бидеме офтопик, најважно е друже да си одбереш стоматолог кој најпрво, пред се`, ќе работи хигиенски. Што значи, со ракавици, во ординација да му биде чисто, со стерилизирани инструменти, со маска, мантил и такви работи.
Другото е релативно. И далечина, и дали бил нежен и други работи. Што ќе ми е мене забар што со рачиштата ми рошка во уста а пред тоа правел муабет на телефон? Не сакам со Хепатит А или Б да се занимавам после едно 6 месеца. Значи не е важно тоа дали ќе ме боли и како работи забарот што ќе го одберам за матичен. И да ме боли кога ми работи во уста, ќе стиснам, ќе издржам за тие половина час, ама барем ќе знам дека е работата свршена како што треба. Па не е важно и да е поскап. Ги гледам пациентите кои доаѓаат кај татко ми, бараат само поефтино да поминат, а некои од нив знам дека за фризер даваат цело богатство :) Пример, хирургот што ме оперираше мене, како му влезе на забов, како копач некој на нива, ама после тоа немав ни оток, ни инфекции, ниту закачив алвеолит. За недела дена ги извадив конците без никакви компликации.
Така да најпрво распрашај си се убаво, пред да одбереш забар контактирај со негови пациенти или прво онака, чисто информативно отиди му во ординација демек да прашаш за цени и запримети го како работи, хигиенски или не:)

П.С. Има некои забари во градов немаат склучено договор со Фондот и може откако ќе ти ја извршат услугата да те попарат и да ти кажат дека не работат со плави картони, па да те чини како Св. Петар кајганата. И тоа прашај си со време:smir:
 
Член од
18 август 2008
Мислења
680
Поени од реакции
33
Во виница правам заби.Познаник.Италијанска опрема.Не е многу скапо.Во ендомак само заглавив,него ај да не праам анти-реклама.

А сите ме солеа за во ендомак.
 
Член од
26 април 2006
Мислења
13.024
Поени од реакции
1.940
Во виница правам заби.Познаник.Италијанска опрема.Не е многу скапо.Во ендомак само заглавив,него ај да не праам анти-реклама.

А сите ме солеа за во ендомак.
Не бе кажиси слободно. Коа може реклама, зашо да не антиреклама :)
 

Bavarecot

Доле Влада !!!
Член од
4 март 2008
Мислења
2.813
Поени од реакции
358
Препорачајте ми стоматолог

Барам добар проверен стоматолог,не многу скап,со плави картони. Објаснете каде се наоѓа и колку пари зима.
Патем можете да си кажете некое забарско искуство:smir:
 

Desire

Refuse,Resist
Член од
25 декември 2007
Мислења
1.823
Поени од реакции
284
Еве ти цела тема со предлози,избери некој од таму :)
 

butterfly1135

Tutto questo amore...
Член од
30 август 2008
Мислења
209
Поени од реакции
5
Јас одам во Дентиција - во Автокоманда! Луѓето како работат внимателно и колку се фини тоа чудо е! Јас од нив сум презадоволна :pipi:
 
N

n/a

Гостин
Спротивно на прифатениот од докторите КОДЕКС на однесување е да се рекламира во било кој медиум.
Немам што да додадам.
 

Зајче

Бело, и тоа!
Член од
13 септември 2008
Мислења
3.439
Поени од реакции
3.945
Дечки предлог добар стоматолог што работи со плави картони и најважно да не ме заебава со лекчиња и да ме враќа по сто пати туку да ми удри анестезијата и да ми ги среди забиве. Ми се раскопа непцево од пуканки и чуда и почнаа сите заби да ме болат.
 

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
16.700
Поени од реакции
27.627
Дечки предлог добар стоматолог што работи со плави картони и најважно да не ме заебава со лекчиња и да ме враќа по сто пати туку да ми удри анестезијата и да ми ги среди забиве. Ми се раскопа непцево од пуканки и чуда и почнаа сите заби да ме болат.
Не знам дали работи со плави картони меѓутоа е неверојатно спремна, нежна и знае како да се однесува.
https://www.facebook.com/ПЗУ-Ортодонт-Д-р-Чоневска-993798603982311
 
Член од
1 декември 2014
Мислења
2.245
Поени од реакции
4.453
Кaжете бе некoјa вo Скoпје, вaму кaј шo бев ми викa
Не вaдиме зaби пред прaзник :facepalm:
 
Член од
10 февруари 2018
Мислења
1
Поени од реакции
0
Во Штип и околината најдобра стоматолошка ординација е Дент Естет. Располагаат со најсовремена опрема, најдобро обучен и стручен тим и многу пријатна атмосфера. Дефинитивно едни од најдобрите во стоматологијата кај нас. Дент Естет - Штип (www.dent-estet.com)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom