Предлог средни училишта во Скопје

Член од
18 мај 2017
Мислења
14
Поени од реакции
5
Здраво на сите.Оваа година братучетка ми завршува основно училиште во Тетово но бидејќи родителите работат во Скопје таа ќе учи средно тамо.Е сега ја во нејзино име ве прашувам бидејќи таа не е членка на форумов некој предлог,искуства за професори и подобри средни во Скопје.Благодарам од напред. :)
 

Sungerot Bob

Живеј го животот
Член од
7 август 2012
Мислења
32.391
Поени од реакции
36.504
Здраво на сите.Оваа година братучетка ми завршува основно училиште во Тетово но бидејќи родителите работат во Скопје таа ќе учи средно тамо.Е сега ја во нејзино име ве прашувам бидејќи таа не е членка на форумов некој предлог,искуства за професори и подобри средни во Скопје.Благодарам од напред. :)
Се е до тоа што она сака да учи, дали гимназија или нешто стручно, и ако веќе се ослучи за нешто стручно што е тоа што сака да биде.

Еве тука имаш листа на сите средни училишта во Скопје, како и линкови до нивните страни каде е поопширно опишано што и како се учи:)
 
Член од
25 јуни 2012
Мислења
2.482
Поени од реакции
2.351
Корчагин или Орце.
 

OMG!!

Пилот
Член од
27 февруари 2017
Мислења
2.723
Поени од реакции
2.479
Здраво на сите.Оваа година братучетка ми завршува основно училиште во Тетово но бидејќи родителите работат во Скопје таа ќе учи средно тамо.Е сега ја во нејзино име ве прашувам бидејќи таа не е членка на форумов некој предлог,искуства за професори и подобри средни во Скопје.Благодарам од напред. :)
Асуц, ќе си стане ко човек автомеханичарка.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Исто срање се сите гимназии ако прашуваш за нив, сем Корчагин изгледа што држи уште каков таков критериум, јас би препорачала да се запише каде што и е најблиску до дома.
 
B

beaverknight

Гостин
што поблиску до дома тоа подобро, орце и корчагин се исто срање мање више, металното здравје е многу поважно од оцените.
 
Член од
3 септември 2013
Мислења
380
Поени од реакции
195
Во Орце ќе извади 5.00 многу полесно него Корчагин (тука еквивалент е 4.00 за ист труд), ама потенцијално знање секако повеќе има во Корчагин. Е сега дали и колку ќе и треба знаењето конкретно е друга работа. Со work ethic во Корчагин дефинитвно ќе се стекне, за Орце незнам. Импресијата ми е дека е така шалабајзерско школо Орце, имаше муабети дека недела дена би ослободени за први април на пример, ама немам искуства од прва рака.

Битна работа, сега за 2017-18 во Корчагин 70 посто од професорите што ќе земат прва година се најдобрите од секој предмет- Нора, Роска, Ничота и Атанас, иако не сум најсигурен за него, меѓу другите, кога би бирал пак со овој памет и информации, пак Корчагин ќе го изберам.

Екстра- на директорувањето на Јоцо му се ближи крајот. :)
 
Член од
25 јуни 2012
Мислења
2.482
Поени од реакции
2.351
Во Орце ќе извади 5.00 многу полесно него Корчагин (тука еквивалент е 4.00 за ист труд), ама потенцијално знање секако повеќе има во Корчагин. Е сега дали и колку ќе и треба знаењето конкретно е друга работа. Со work ethic во Корчагин дефинитвно ќе се стекне, за Орце незнам. Импресијата ми е дека е така шалабајзерско школо Орце, имаше муабети дека недела дена би ослободени за први април на пример, ама немам искуства од прва рака.

Битна работа, сега за 2017-18 во Корчагин 70 посто од професорите што ќе земат прва година се најдобрите од секој предмет- Нора, Роска, Ничота и Атанас, иако не сум најсигурен за него, меѓу другите, кога би бирал пак со овој памет и информации, пак Корчагин ќе го изберам.

Екстра- на директорувањето на Јоцо му се ближи крајот. :)
Атанас е супер професор, што би рекле -- жива енциклопедија, плус многу го почитувам.
 
Член од
17 август 2011
Мислења
9.767
Поени од реакции
17.482
Добро си е и орце,моја генерација најквалитетни деца извадија. Тие две,ѓорѓи,карев и јбт. Не би препорачал друга гимназија,а ни стручно ако планира на факс да иде.
 
Член од
4 јануари 2015
Мислења
1.151
Поени од реакции
512
Зависи дали учи,некаде бараат многу учење
 
Член од
3 септември 2013
Мислења
380
Поени од реакции
195
Атанас е супер професор, што би рекле -- жива енциклопедија, плус многу го почитувам.
Не сум сигурен-како не сум сигурен дали ќе земе прва. Нема сомнеж дека си е профи типот.
 
Член од
21 мај 2008
Мислења
10.869
Поени од реакции
11.490
што поблиску до дома тоа подобро, орце и корчагин се исто срање мање више, металното здравје е многу поважно од оцените.
Колку што иам приметено, ништо не ми фали мене, а и тие луѓе со кои што сум уште во контакт од средно. :D

Во врска со темата, зависи какви аспирации има. Прво нека си реши дали сака гимназија или некое од стручните. Второ, и кај едните и кај другите реално има поквалитетни и помалку квалитетни средни школи. Фактор игра и локацијата, но нека не гледа само тоа. Мојот предлог ќе биде Корчагин, од едноставна причина што имам завршено таму релативно скоро, многу океј школо е. Ништо нема да изгубиш ако запише и Орце/Димитров/Карев.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom