Предлог проект

@cool@

Η Μακεδονία δεν είναι Ελληνική
Член од
2 јуни 2007
Мислења
23.601
Поени од реакции
27.113
Има потреба да се помогне да се истражат Романските историски архиви и да се достават сите материјали што може да се најдат во последниве 400 години во кои:

(1) Фигурираат Македонци (на пример, како емигранти во Романија или независно од Романија);

(2) Романски или други автори ја спомнуваат и/или третираат Македонија на било кој начин.

Инаку имаме многу јак амбасадор сега во Ромнија, Панде Лазаревски, кажи ако има потреба да се организара некаква неформална средба.
тоа треба да биде финансирано од македонската влада инаку членот прави проект за промовирање на Романската култура во Македонија, а не обратно
 

Kajgana Shop

На врв Bottom