Предлог: Протест пред ФФМ за смена на Милевски

Дали би дошле на протест пред ФФМ за промена на тренерот Милевски

  • Да би дошол, бидејќи сум незадоволен од ФФМ и Милевски

    Гласови: 6 20,7%
  • Незнам дали ќе можам

    Гласови: 10 34,5%
  • Не би одел. Вреди да му се даде уште една шанса на Милевски

    Гласови: 7 24,1%
  • Задоволен сум од работата на актуелното раководство. Се е супер

    Гласови: 6 20,7%

  • Вкупно гласачи
    29
Член од
29 септември 2015
Мислења
243
Поени од реакции
323
Немам што јас да се срамам, таман работа да темелам мислење за некого врз основа на изјавите на Пандев за Мрме или Барди за Милевски, точно НУЛА значење имаат истите за мене.

Крај краева, се знае(ше) зошто Пандев форсира некои изјави и потези.

за успешно водење на федерација потребен е малку и интелектуален капацитет, а таков човек, барем јас, не гледам никаде во државава во овој момент. И за Панчев го зборуваа истото што и за Пандев, па излезе дека е крајно ултра-убер неспособен.

Доколку одиме по логикава што си ја пишал за Мрме-Милевски, тогаш излегува дека и федерацијава е најуспешната до сега.


Пишував и претходно по темиве, Мрме нема никакво фудбалско познавање, ни тактика знае да постави, ни замена да направи. За успесите 99% се заслужни Пандев и супер формата во којашто се наоѓаа останатите во тој момент, секако и можноста преку најслабите од Лигата на нации да се пласираме на ЕП.


Да не се повторувам и тука по сто пати, Боби треба да биде сменет, но не со било кого, а најмалку со некој како Мрме. Ако мене ме прашуваш, јас би го сменил најпрво ради тоа ролката, ЈСП кошулата и сакото за покојници што ги носи.
Ти си откачил тотално бе.
Само тоа ќе кажам. Па ова најголемиот душман да го прашаш уста нема да отвори за Пандев, Панчев и Мрме.

Ги направи луѓево прости, неспособни. Во две реченици.
Богами ако бараат некој уште поутепан од овие во федерација.
Да знаат тебе да те кандидираат
Јас мислам дека бетер и неможе да одберат.
 
Член од
20 септември 2023
Мислења
109
Поени од реакции
590
Ти си откачил тотално бе.
Само тоа ќе кажам. Па ова најголемиот душман да го прашаш уста нема да отвори за Пандев, Панчев и Мрме.

Ги направи луѓево прости, неспособни. Во две реченици.
Богами ако бараат некој уште поутепан од овие во федерација.
Да знаат тебе да те кандидираат
Јас мислам дека бетер и неможе да одберат.
Еве може експерт како тебе ќе најдат... Мрме ти ли си бе!? Имаат ли интернет во Курофмистан од кај што пишуваш?

Место да нафрлаш глупости и небулози, демантирај ме со нешто.
 
Член од
6 февруари 2007
Мислења
4.119
Поени од реакции
4.623
 
Член од
11 мај 2008
Мислења
3.358
Поени од реакции
7.343
А бе Мрме ќе го враќал братов за да го среди македонскиот фудбал:ROFLMAO: Мислам it's enough...
 
Член од
6 февруари 2007
Мислења
4.119
Поени од реакции
4.623
И Жозе Мурињо да дојде невозможно е да направи нешто бидејки првата препрека која мора да ја отсрани и јавно разобличи е фудбалската мафија која го уништи фудбалот во Македонија почнувајки од осамостојувањето до денес и со тоа ќе предизвика хаос во Македонија а и во ФИФА.
 

Harry Potter

Imperius
Член од
14 септември 2005
Мислења
2.533
Поени од реакции
1.515
И последното, не би го споредил Мрме со Милевски.
Зад едниот имаме резултати, европско првенство, многу подобра игра, препорака од Пандев дека тој е најдобар тренер за Македонската селекција.
каква црна игра, Мрме беше тактичар и секогаш одеше на резултат, игра не го интересираше.
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
23.682
Поени од реакции
38.869
И Жозе Мурињо да дојде невозможно е да направи нешто бидејки првата препрека која мора да ја отсрани и јавно разобличи е фудбалската мафија која го уништи фудбалот во Македонија почнувајки од осамостојувањето до денес и со тоа ќе предизвика хаос во Македонија а и во ФИФА.
Треба да се изберат луѓе што не се од Москополе.
 
Член од
6 февруари 2007
Мислења
4.119
Поени од реакции
4.623
Треба да се изберат луѓе што не се од Москополе.
Може и тебе да те поставиме ама откако претходно ќе направиш промена на полот и да ти ги кренеме акциите бидејки сега најголема вредност имаат таквите лица.
 
Член од
29 септември 2015
Мислења
243
Поени од реакции
323
Ајде нека му е честито на човекот. Веруваме дека ќе продолжи со "успесите" како и до сега.

 

Kajgana Shop

На врв Bottom