Предвремени избори!

TpH_Bo_OkO

Трноризец
Член од
18 мај 2005
Мислења
11.537
Поени од реакции
878
Зар во ДПМНЕ имаат само активисти кој се родени после 1990?Или чекаат да изумрат овие постариве кој беа кодоши за да може да излезат пред народот со чист образ?

Ќе заборавев:
-Ќе го “лустрираат“ Павле Трајанов на пример,или им е страв оти овој го држи Гвујо за мадиња?
АБЦ, пак бладаш машко, ти изгледа во деведесетите живееш. Павле Трајанов може да го држи Љ.Г., Пане Велев, Шутурков, Нелковски, и Б.Ц. за мадиња, а не Грујо(додуша Велев и Шутурков се рикнати, ама знаеш за што зборам, и од каде Павле стана „политичар“) а за што да го држи МИјалков? Ради татко му што бил дел од КОС? Па кој го уби Јордан тогаш? Баба ми?. Па Павле треба прв да падне бе :)
 

nacional

непобедлив
Член од
3 октомври 2007
Мислења
135
Поени од реакции
2
Зар во ДПМНЕ имаат само активисти кој се родени после 1990?Или чекаат да изумрат овие постариве кој беа кодоши за да може да излезат пред народот со чист образ?

Ќе заборавев:
-Ќе го “лустрираат“ Павле Трајанов на пример,или им е страв оти овој го држи Гвујо за мадиња?
Кој е море тој павле трајанов да го држи за мадиња Македонскиот син Никола Груевски.
Не треси само зелени:kesa:
 
Член од
22 мај 2007
Мислења
558
Поени од реакции
4
Nekoj nekogo drzi koga togas ke izleze na videlina.
So go spomnuete toj Pavle pa toj ti e rga nad rgite.
 
Член од
16 април 2008
Мислења
12
Поени од реакции
0
da za predvremeni izbori....ke vidi me koj ke pobedi???ama sepak e jasno ko kapka>>>toa e Vmro so najgolemiot rejting do sega

pozzz
 

PIRRO

Walking away
Член од
25 ноември 2007
Мислења
561
Поени од реакции
7
Ќе видиме како ќе ја водат кампањата... Груевски сигурно ќе направи силна кампања Македонија,Македонци,Македонско и ќе се залага за просперитет на државава без влез во НАТО и ЕУ... Со оваа кампања ако освои 20 пратенички места ќе го сметам за успешен...
Б.Ц. ќе ја посоветува Рада да води прогресивна кампања, Македонија во Нато и Еу со разумен компромис и претпоставувам ќе победат на избориве...

Најсмешно ми е што Груевски не ги зеде во предвид "масовните собири" за зачувување на името :) ... Чие име ќе брани, името на оние 1000, 2000 Македонци ?...

P.S.: "Секој боксер има некој совршен план се додека не биде нокаутиран..." Мајк Тајсон ... Умна поговорка, од искуство...
 

concrete

alte Esel
Член од
22 март 2005
Мислења
12.248
Поени од реакции
1.703
Izborite imaat samo tema: KAKO KE SE NAREKUVA REPUBLIKA MAKEDONIJA ..i kade se MAKEDONCITE vo taa papazjanija...
dali NOVATA VLADA ke go menuva imeto i se sto sledi....indentitetot.....itn.itn......
Sekoe BEGANJE OD EXPLICITNA IZJAVA sto ke pravat na toj plan posle izborot e MACKANJE OCI...
...za bilo sto drugo...nemase potreba od vonredni izbori...osven kako nacin da se prodolzi mandat za 2 godini, ili nadez deka ke se dobie dve godini porano...SLATKATA, DOHODOVNA VLAST.... :)
 

Malak

Darth Malak
Член од
15 април 2008
Мислења
48
Поени од реакции
38
Струмикс напиша:
Приватните пораки се ваши лични работи, и преку нив што сакате правете. Битно е по темиве да не се навредувате. Задржете едно културно ниво. Админите немаат пристап до вашите „сандачиња за приватни пораки“. Тие се ваши, приватни интимни катчиња.
По политичарите и партиите плукајте слободно, едни по други НЕ!



Овој пост, реален, ти беше во контекст на постот (цитиран од мене во овој пост) на Малак.
Не ти се чини дека токму така и треба да се практикува слободата на изразувањето? Си имате опција за приватни пораки, и таму кажете си што сакате. Овде, на јавниот дел, има правила. Слобода на мислењето тука е загарантирана, но ограничена во делот на омаловажувањето на другиот соговорник, со цел еднаквост на сите корисници, како и зачувување на достоинството на сите.
И пак ќе кажам:
По политичарите и партиите плукајте слободно, едни по други НЕ!
Да имам го правото јавно да се искажам а не да ми стигна опмена од Администратор затоа што го имам навредено премиерот!На форумот ,туку и во таа тема имаше над 100 навредувања во гафови а господинот се фати на мојот, затоа што на не него не му одговара !Ако е така скоро 70% од темите и нивните коментари овде треба да се избришаат и скоро сите јузери да се банираат.Ова го имам кажано во прашања до администраторите!Омалуважањето на соговрниците е чекор кој никогаш не сум го направил,ниту навредил, а многу пати ме имат навредено,и незнам дали има превземено мерки во врска со тоа!Затоа тој голем револт кај мене!
 

illusioner

Happyrotter
Член од
20 јуни 2007
Мислења
774
Поени од реакции
15
Iskreno ne sum partiski opredelen taka da go pisham ova cisto neutralno.
Predvremeni izbori ni se dobra alternativa od ovaa situacija,jasno ko den e deka nema da dojde do resenie na imeto ima golemi pricini za toai taka ke ostane valjda sea se sleduva povtoruvanje na slikata so embargoto za grcite celosno da ne potisnaat i najkorisno e da imame stabilna vlada
 
Член од
16 април 2008
Мислења
12
Поени од реакции
0
Super pole na dokazuvanje na toa koj e koj vo MAkedonija i koj e za EU i NATO....Da toa se ovie predvremeni izbori....

100% podrska za GRUJO
 

Станоја

The Patriot
Член од
31 јануари 2008
Мислења
1.322
Поени од реакции
29
Народот знае за кого ќе гласа,а тоа е опцијата која не го промени името и остана доследна на Македонија,опцијата која ја задвижи економијата,опцијата на млади луѓе со свежи идеи и визии.

Ете затоа ВМРО - ДПМНЕ ке победи на овие избори!!!
 
Член од
22 мај 2007
Мислења
558
Поени од реакции
4
Narodot znae za kogo ke glasa i ti toa najmalku go znaes, toa go znae sekoj za sebe, koga ke go otvori novcanikot, friziderot, koga deteto ke mu pobara nekoj denar itn. itn. ako dobro si gi pratel izborite znaes kako narodot glasal, glasal za da kazni.
Prvpat ima vakvi izbori taka da spored mene koj pobedil ke se znae na 1 juni se do togas se samo pumpanje cifri i pravenje euforija od partiskite stabovi.
KOj i da pobedi, sigurno na 2 juni nema da pagaat pari, treba da se sedne i da se raboti no ne na spotovi i reklami tuku na proekti.
 

Bratot

Стоик и Машкртник!
Член од
27 јануари 2007
Мислења
17.089
Поени од реакции
4.498
ООоХхх мај грејт Мацедоносаурус цвикаториус...
 
Член од
9 ноември 2007
Мислења
9.327
Поени од реакции
1.334
Narodot znae za kogo ke glasa i ti toa najmalku go znaes, toa go znae sekoj za sebe, koga ke go otvori novcanikot, friziderot, koga deteto ke mu pobara nekoj denar itn. itn. ako dobro si gi pratel izborite znaes kako narodot glasal, glasal za da kazni.
Prvpat ima vakvi izbori taka da spored mene koj pobedil ke se znae na 1 juni se do togas se samo pumpanje cifri i pravenje euforija od partiskite stabovi.
KOj i da pobedi, sigurno na 2 juni nema da pagaat pari, treba da se sedne i da se raboti no ne na spotovi i reklami tuku na proekti.
Само не се надевај да казнетите во 2006 ги врати назад.:pos::baeh:
 

Станоја

The Patriot
Член од
31 јануари 2008
Мислења
1.322
Поени од реакции
29
Американски експерти ќе ја подготвуваат изборната кампања на ДПА


Во изборната кампања на Демократската партија на Албанците ќе учествуваат американски експерти, кои ќе ја подготват програмата за вонредните парламентарни избори.

Ова го потврдиле високи функционери на партијата за новинската агенција ИНА кои не соопштиле детали што точно ќе предложат американските експерти и компаниите што лобираат за да создадат што подобра програма за ДПА.

“Во моментот течат преговорите со американските експерти , ние сакаме конкретни проекти за доброто на Албанците во Македонија. Во програмата ќе стојат конкретни проекти, заеднички средби со граѓаните и посета на повќе различни места за да бидеме се поблиску до гласачите”, изјавил за ИНА висок член на ДПА.

Како што пренесува ИНА, американски експерти биле вклучени и во изборната кампања во ВМРО – ДПМНЕ.




нет прес
 

Kajgana Shop

На врв Bottom