Предвремени избори!

Х

Ханзо

Гостин
  • 26,3% би гласале за ВМРО-ДПМНЕ,
  • 9,9% се изјасниле за ДУИ,
  • 9,8% за СДСМ,
  • 5,1% за ДПА, и
  • 18,8% од анкетираните не би гласале за ниту една политичка партија.
Според анкетава, во Македонија има 69.9% народ...:pos:
Ме потсеќа на Амди. :)
 

ABC

“градител“
Член од
24 февруари 2005
Мислења
15.696
Поени од реакции
192
Според анкетава, во Македонија има 69.9% народ...:pos:
Ме потсеќа на Амди. :)
Па најверојатно е дека тие 30% се за СДС,ама се уплашиле од сеуште актуелнава власт,па ќе гласаат за време на избори,кога народот си вели:“-Мечка страв-мене не страв“,или ...... “Скокајјјј-Ламбе“(секоја случајност со Ламбе Алабаковски е ненамерна).:vozbud:
 

bitushanec

Борец за човекови права
Член од
17 јануари 2006
Мислења
3.741
Поени од реакции
814
Па најверојатно е дека тие 30% се за СДС,ама се уплашиле од сеуште актуелнава власт,па ќе гласаат за време на избори,кога народот си вели:“-Мечка страв-мене не страв“,или ...... “Скокајјјј-Ламбе“(секоја случајност со Ламбе Алабаковски е ненамерна).:vozbud:
breeej, SDSM imale 39% rejting, pa zatoa se zatrcaa SDSMovcine vo parlament prvi da predlozat i izglasaat novi izbori :pos: :pos: :pos: :pos:

Ocajot predizvikuva nekogas i halucinacii :cug: :cug: :cug:
 

ABC

“градител“
Член од
24 февруари 2005
Мислења
15.696
Поени од реакции
192
breeej, SDSM imale 39% rejting, pa zatoa se zatrcaa SDSMovcine vo parlament prvi da predlozat i izglasaat novi izbori :pos: :pos: :pos: :pos:

Ocajot predizvikuva nekogas i halucinacii :cug: :cug: :cug:
Не ама им “го спуштија“ на ДПМНЕ да наседнат наивно како дечиња по лижавче,преку ДУИ и ДПА.:)
 

Bratot

Стоик и Машкртник!
Член од
27 јануари 2007
Мислења
17.089
Поени од реакции
4.498
Не ама им “го спуштија“ на ДПМНЕ да наседнат наивно како дечиња по лижавче,преку ДУИ и ДПА.:)
Абе нема гајле :) Тебе Едвард Џонсон да не те викаат?

:pos:
 

bitushanec

Борец за човекови права
Член од
17 јануари 2006
Мислења
3.741
Поени од реакции
814
Не ама им “го спуштија“ на ДПМНЕ да наседнат наивно како дечиња по лижавче,преку ДУИ и ДПА.:)

Mislis deka DUI so predlogot za predvremeni izbori ke gi zeznat DPMNE, zosto po tvoemu SDSM ke pobedi na izborite?! :pos: :pos: :pos:
 

ABC

“градител“
Член од
24 февруари 2005
Мислења
15.696
Поени од реакции
192
Абе нема гајле :) Тебе Едвард Џонсон да не те викаат?

:pos:
Мислиш Џозеф?Не бе,туку сега гледам зошто ДПМНЕ сакаше предвремени избори,пред законот за кодошите да стапи на сила.Соочени со фактот дека повеќе од половина раководство им е опфатено со законот за лустрација,ДПМНЕ побрза да поддржи предвремени избори со што право за учество,односно кандидатура на овие избори ќе имаат и овие лица кој сега се инфилтрирани во редовите на досегашната владејачка партија.Инаку немаше никаква логика власта во некоја земја да прифати предвремени избори иако лесно можеше да ги одбие.
Вака испаѓа дека главниот аргумент за предвремени избори беше законот за лустрација кој им забранува на кодошите да се кандидираат на политичка функција,кој иако беше донесен не се спроведе во целост,и намерно се одолговлекуваше,се додека кодошите не се “вгнездат“ во парламентот уште 4 години.:toe:
 

TpH_Bo_OkO

Трноризец
Член од
18 мај 2005
Мислења
11.537
Поени од реакции
878
Абе ајде...

ДПМНЕ не се оние кои се плашат од лустрацијата, освен 4-5 души, наспроти цела фела опозициска која страв во коски има од истата...

Кого лажеш? Сам себеси, да. Останатите само пробуваш.

Само незнам дали си веруваш на сопствените инсинуации...
 

ABC

“градител“
Член од
24 февруари 2005
Мислења
15.696
Поени од реакции
192
Абе ајде...

ДПМНЕ не се оние кои се плашат од лустрацијата, освен 4-5 души, наспроти цела фела опозициска која страв во коски има од истата...
Кого лажеш? Сам себеси, да. Останатите само пробуваш.
Само незнам дали си веруваш на сопствените инсинуации...
ТОГАШ ЗОШТО НЕ ГО СПРОВЕДОА ВО ЦЕЛОСТ,ПА НА ОВИЕ ИЗБОРИ ДА СЕ ЗНАЕ КОГО ИЗБИРАМЕ?:toe:
 

Bratot

Стоик и Машкртник!
Член од
27 јануари 2007
Мислења
17.089
Поени од реакции
4.498
ABC;1296207[B напиша:
]Мислиш Џозеф[/b]?Не бе,туку сега гледам зошто ДПМНЕ сакаше предвремени избори,пред законот за кодошите да стапи на сила.Соочени со фактот дека повеќе од половина раководство им е опфатено со законот за лустрација,ДПМНЕ побрза да поддржи предвремени избори со што право за учество,односно кандидатура на овие избори ќе имаат и овие лица кој сега се инфилтрирани во редовите на досегашната владејачка партија.Инаку немаше никаква логика власта во некоја земја да прифати предвремени избори иако лесно можеше да ги одбие.
Вака испаѓа дека главниот аргумент за предвремени избори беше законот за лустрација кој им забранува на кодошите да се кандидираат на политичка функција,кој иако беше донесен не се спроведе во целост,и намерно се одолговлекуваше,се додека кодошите не се “вгнездат“ во парламентот уште 4 години.:toe:
Ахахха да да ЏОЗЕФ :)


Него ова ти е 12та верзија зашто ВМРО решило да прави предвремени избори, а зашто СДС ги “наседнало“ наивковците :pos:

Значи затоа сакале СДС предвремени избори и ги наседнале ВМРО за да дојдат на власт пред да се изгласа Законот за Лустрација!

Иначе немаше никад во живот да освојат ниту едно пратеничко место!

:pos:

Абе..цее..дее :tapp:
 

TpH_Bo_OkO

Трноризец
Член од
18 мај 2005
Мислења
11.537
Поени од реакции
878
ТОГАШ ЗОШТО НЕ ГО СПРОВЕДОА ВО ЦЕЛОСТ,ПА НА ОВИЕ ИЗБОРИ ДА СЕ ЗНАЕ КОГО ИЗБИРАМЕ?:toe:
ЗАТОА ШТО НЕМАШЕ СОБРАНИСКИ КВОРУМ!

Аабе АБЦ...глумиш некој „политички аналитичар“ овде, или само се правиш на тошо...ама знам, а и самиот си свесен дека се правиш „на тошо“...

Башка, лустрацијата требаше да важи за времето од 1946 до 1990...КОГО ЌЕ ЛУСТРИРААТ?? МРТВИТЕ??? КИРО??
 

TpH_Bo_OkO

Трноризец
Член од
18 мај 2005
Мислења
11.537
Поени од реакции
878


Додуша, подолу од онаму каде што е, е многу длабоко, па на 0,02% рејтинг Само Бобо да ја сака....ако ја сака?
 

ABC

“градител“
Член од
24 февруари 2005
Мислења
15.696
Поени од реакции
192
ЗАТОА ШТО НЕМАШЕ СОБРАНИСКИ КВОРУМ!

Аабе АБЦ...глумиш некој „политички аналитичар“ овде, или само се правиш на тошо...ама знам, а и самиот си свесен дека се правиш „на тошо“...
Башка, лустрацијата требаше да важи за времето од 1946 до 1990...КОГО ЌЕ ЛУСТРИРААТ?? МРТВИТЕ??? КИРО??
Зар во ДПМНЕ имаат само активисти кој се родени после 1990?Или чекаат да изумрат овие постариве кој беа кодоши за да може да излезат пред народот со чист образ?

Ќе заборавев:
-Ќе го “лустрираат“ Павле Трајанов на пример,или им е страв оти овој го држи Гвујо за мадиња?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom