Преговори со ЕУ, отварање и затварање на поглавијата по ново

Член од
6 април 2007
Мислења
1.095
Поени од реакции
443
Иначе во (за вас бугарите од памти век најјаката држава на свет, а за мене, село)
Иако тешко, би те разбрал, да беше Швеѓанец или Амер. Меѓутоа потекнуваш од двоjазична, практично бинационална држава, во коjа спикер на Собрание ти е терориста од УЧК, а метрополата, делумно доминирана од Албанци и Роми, ти важи за kitsch capital of the world. Ми се чини дека не си ви положба толку да сереш наголемо во однос на земjи од други категории. Босна, Косово, со нив може да се споредуваш. Албаниjа барем има море.

сум со македонски пасош и виза за високо квалификуван работен кадар.
Ко те jебе ових дана.
 
Член од
12 март 2009
Мислења
19.813
Поени од реакции
15.735
https://www.expres.mk/ilir-meta-go-pozdravuva-predlogot-na-sofija-da-se-razdvoi-patot-na-albanija-i-makedonija-kon-eu/

никогаш ЕУ нема да прифати...
па кога Холандија ја блокираше Албанија а Македонија НЕ и самата Холандија предлагаше одвојување, ЕУ не прифати,,,
јасно е како бел дн.... овакја секогаш ќе најдат начин комплет да блокираат....
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: A__
Член од
12 март 2009
Мислења
19.813
Поени од реакции
15.735
Зеко си доби ЗА КРАЈ уште една Шлаканица од гЕУ...
https://infomax.mk/wp/сменета-формулација-поддршка-од-еу-за/?fbclid=IwAR2wCzGlLQ-QY-lVX18t1OaCZhIQCK80xtSebpjD610vbVJ6oCtPPJ4i02A

Хрватска искористи да и попушти НА ПАЗИ КОЈ !!! , Германија и Холандија !!!!
Апла е јасно дека Блгарија е МАША за ВЕТО на АЛБАНИЈА !!!!!!
Па и пред 3 години ѓоа Холандија предлагаше да се одвоиме од Пакетот и само ние да се качиме на возот, ама гЕУ одби.... сега ИСТА ШЕМА ама обратно..
РАМА одамна ги прочита и го подржа отворен Балкан, амо Пендрековски заебава
 
Член од
30 октомври 2021
Мислења
1.439
Поени од реакции
3.352
Заев и Османи пак фатени во лага: Француски предлог за тргање на ветото нема, јануари залудно се чека
https://republika.mk/vesti/makedonija/zaev-i-osmani-pak-fateni-vo-laga-francuski-predlog-za-trganje-na-vetoto-nema-januari-zaludno-se-cheka/
Француската дипломатија, според Илхан Ќучук, била подготвена да интервенира ако Скопје и Софија постигнале заемно прифатливо решение за „патната карта“ 5+1. Но, откако бугарскиот претседател Румен Радев побара конкретни резултати во дијалогот, пред се со ставањето на македонските Бугари во Уставот, очекувањата на власта за евентуално решение во јануари се распукаа како меур од сапуница. Што значи дека и јануари залудно се чека и таквата теза претставува чиста манипулација со домашната јавност за некаков евентуален пресврт во ситуацијата,пренесува „Пресинг ТВ“.
 
Член од
12 март 2009
Мислења
19.813
Поени од реакции
15.735
баш ме занима Северџанија да се откаже од преговорите со гЕУ , КАКОВ изговор ќе измислат за Албанија ???
Може ќе почнат шеми со БиХ, Косово и друго... а и на Грција може ќе и ТЕКНЕ пак да бара морските погранични територии богати со плин, што Уставниот Суд на Албанија не им ги даде ( ја поништи одлуката на владата)
 

A__

Супер модератор
Член од
16 март 2005
Мислења
4.577
Поени од реакции
7.522
Дур северџаните менуваат устави, имиња, знамиња, називи, автопати, аеродроми, во Франција народ се буни што се дрзнале да го закачат ЕУ знамето под Триумфалната капија на денот на превземањето на председавањето на ЕУ. Ама македонецот сонува Европски вредности, игри без граници...

 

Kajgana Shop

На врв Bottom