Преглед за воена регрутација

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
20 април 2012
Мислења
1
Поени од реакции
1
Може ли некој да ми каже каде се врши прегледот за војници и како изгледа (од што се состои)? Ви благодарам

Мене ме интересира за регуларната војска.
 
Член од
6 март 2007
Мислења
2.301
Поени од реакции
1.574
А мене ме интересира за воена авијација какви прегледи и тестови се прават?
 

Бавча

идол на младите
Член од
25 декември 2007
Мислења
11.615
Поени од реакции
10.869

ShakaZulu

" Тој Сум Бре "
Член од
29 јули 2008
Мислења
3.258
Поени од реакции
3.608
A да појдеш прво да видиш во некое подрачно оделение на одбрана ?
Прегледите порано кога бев јас во 2004 беа како класичен системарски преглед или преглед по трудова медицина.
Ти прво види дал ќе може да влезеш во војска зошто редовна колку што знам нема , има доброволна а таа и баш не е за секој, имам чаршиски муабети дека за таму ти треба вујко владика што се вика бидеќи верувма и тепе те интересира за платена војска после или гранична полиција. Е сега дека за таму ти треба одслужен воен рок а тој не може да го има секој па заклучокот мислам ќе го извлечеш сам...
 

Hej

Член од
16 април 2012
Мислења
38
Поени од реакции
24
i jas sum ainteresiran sto treba da napravam od Gorce sum kade ima podracje za da se prijavam u blizina i mislam ne e tocno deka izbiraat samo ako imas vrska
 

Ѓорѓески

Бивши Скај Дог
Член од
25 мај 2007
Мислења
6.661
Поени од реакции
945
Темата ќе ја затворам.

Како можете да незнаете каде да се пријавите а сакате да одите во Армија?

Проверете каде има Воент Отсек во Вашата општина и таму одете, не мора да значи дека баш во Вашата општина ќе има Воен Отсек.

За прегледите, ако Ве повикаат ќе добиете 1.000 денари за двата дена ( ова зависи колку далеку сте од болницата- бивша Воена Болница ).

Е што понатака, неможете да бидете спремни, едноставно како ве создала мајка природа така ќе поминете.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom