Праќам пари и купувам онлајн од Paypal за кеш без провизија (1:1)

Член од
12 март 2019
Мислења
42
Поени од реакции
2
Имам USA PayPal.. Што значи дека можам да праќам и да купувам без ограничувања.. Нема што не може да се направи :) За услугата не земам провизија..

Процесот е :

Ја одредувате сумата, пример 5000.. Преку xe.com конвертирам во денари.. Ми праќате пари на банка или на друг начин.. И потоа јас плаќам во валутата која сакате ..

Тоа е тоа :)

Досега имаме разменето отприлика 200€ со @dejanpetrus, па да кажи некој добар збор супер ќе е..


Пишете ми.. Поздрав!
 
Последно уредено:

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
16.707
Поени од реакции
27.670
Seems legit
Се гледа дека си добар момак, го правиш ова од чиста добрина, плус ете довербата ми стана уште поголема дека сте размениле со дејанпетрус 200 евра
еве нека не му е незгодно... ако сакa мислам... нека дојде и нека пише и он...
тогаш довербата ќе ми стане максимуН

hehe jas si kazav sto e kako e koj saka veruva koj saka ne nikogo ne teram so sila : ))))
nevernici sekogas ke ima
 
Член од
12 март 2019
Мислења
42
Поени од реакции
2
Seems legit
Се гледа дека си добар момак, го правиш ова од чиста добрина, плус ете довербата ми стана уште поголема дека сте размениле со дејанпетрус 200 евра
еве нека не му е незгодно... ако сакa мислам... нека дојде и нека пише и он...
тогаш довербата ќе ми стане максимуН

hehe jas si kazav sto e kako e koj saka veruva koj saka ne nikogo ne teram so sila : ))))
nevernici sekogas ke ima
Така е!

Ова со години го правам.. Така да... Хахахахах :)
 
Член од
7 јуни 2011
Мислења
143
Поени од реакции
56
еве и јас да се изјаснам и да го пофалам btkabadajche на супер и брзата услуга, разменивме и секако уште ке разменуваме, си правите договор со него и се е ок ...

сите немаме пајпал па на тие што ви треба услуга обратете се кај btkabadajche ке ви заврши работа
 

DonExo

Apex
Член од
1 ноември 2012
Мислења
456
Поени од реакции
294
@DonExo konkurencijata ti se zgolemuva
Neka e za arno za ubavo :)

Ne rabotime isto btw, toj moze da plakja za vas so negoviot paypal, jas mozam da vi gi iskeshiram vasite pari od Paypal.

taka da malce razlicna tematika, ali dobro e sto ne ima povekje ;)

Sent from my ONEPLUS A6010 using Tapatalk
 
Член од
12 март 2019
Мислења
42
Поени од реакции
2
@DonExo

Истото ќе го пишував..Колку поголема понуда, толку поквалитетна.. :) или "Пејпалџии" како што рековте хахахахахха

сите сме тука за едно нешто...

Се најдобро!
 
Член од
12 март 2019
Мислења
42
Поени од реакции
2
Neka e za arno za ubavo :)

Ne rabotime isto btw, toj moze da plakja za vas so negoviot paypal, jas mozam da vi gi iskeshiram vasite pari od Paypal.

taka da malce razlicna tematika, ali dobro e sto ne ima povekje ;)

Sent from my ONEPLUS A6010 using Tapatalk
Да.. Има некоја разлика.. :)
 

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
16.707
Поени од реакции
27.670
@DonExo

Истото ќе го пишував..Колку поголема понуда, толку поквалитетна.. :) или "Пејпалџии" како што рековте хахахахахха

сите сме тука за едно нешто...

Се најдобро!
Да.. Има некоја разлика.. :)
Отсекогаш сум сакал да добивам услуга од трипл постер. Обично велат тие се доверливи луѓе.
 

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
16.707
Поени од реакции
27.670

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
16.707
Поени од реакции
27.670
DonExo имаше напишано.. Ама го измени постот изгледа ..
Можеби за да не умреме од смеја...

Да ја тргнеме шегата на страна, сепак мислам треба дополнително да се истражи зошто некој воопшто би го тргнал зборот пејпалџии од својот пост?!
 

Kajgana Shop

На врв Bottom