Прашање до машките

Член од
4 јануари 2015
Мислења
1.151
Поени од реакции
512
Ме интересира дали вие им го гледате мобилниот на вашите девојки,дали проверувате со кој пишува и дали секогаш им давате да излегува со нејзините другарки
 

Mr.MisteryMan

Шарлатан по природа
Член од
4 март 2017
Мислења
90
Поени од реакции
45
Ме интересира дали вие им го гледате мобилниот на вашите девојки,дали проверувате со кој пишува и дали секогаш им давате да излегува со нејзините другарки
Зависи до машкото.
 
Член од
6 април 2014
Мислења
4.947
Поени од реакции
6.144
Ме интересира дали вие им го гледате мобилниот на вашите девојки,дали проверувате со кој пишува и дали секогаш им давате да излегува со нејзините другарки
Некогаш не сум забранил да излегува ниту таа, никогаш не сум скрил телефон од неа исто и она. Имаме една демократска врска :)
 
Член од
12 февруари 2014
Мислења
7.736
Поени од реакции
24.384
Нормално дека ќе проверува. Да бидеш во врска значи да бидеш лишена од привидната слобода што си ја имала претходно. Тука завршува твојата улога како индивидуа, нема повеќе „јас“, има „ние“. Сѐ се базира на компромис и твоите желби и планови за иднината треба да ги прилагодиш према потребите на партнерот.
Мораш во секое време да имаш информации каде е твојот партнер, со кого се допишува и со кого излегува. Сталкинг, љубомора и опсесија се најдобрите начини да му покажеш на партнерот колку го сакаш. И те како има право да ти гледа во мобилниот и да не те пушта секогаш да аздисуваш по ноќевите со другарките!
 
Член од
26 октомври 2012
Мислења
2.535
Поени од реакции
3.362
Ме интересира дали вие им го гледате мобилниот на вашите девојки,дали проверувате со кој пишува и дали секогаш им давате да излегува со нејзините другарки
Не само на девојка ми туку и на другарките нејзини .Чив телефон ми дојде при рака тој не бирам .
 
Член од
21 февруари 2012
Мислења
1.641
Поени од реакции
864
Ме интересира дали вие им го гледате мобилниот на вашите девојки,дали проверувате со кој пишува и дали секогаш им давате да излегува со нејзините другарки
А ти што мислиш, тоа нормално е?
 

Marquess

Ербап
Член од
20 јули 2009
Мислења
6.057
Поени од реакции
12.541
Ме интересира дали вие им го гледате мобилниот на вашите девојки,дали проверувате со кој пишува и дали секогаш им давате да излегува со нејзините другарки
:cautious:
 
Член од
4 јануари 2015
Мислења
1.151
Поени од реакции
512
А ти што мислиш, тоа нормално е?
Не е[DOUBLEPOST=1489164201][/DOUBLEPOST]
Zavisi od telefonot!
Убаво прашав а не да се зезаш[DOUBLEPOST=1489164232][/DOUBLEPOST]
Што е чудно де??[DOUBLEPOST=1489164333][/DOUBLEPOST]
Не само на девојка ми туку и на другарките нејзини .Чив телефон ми дојде при рака тој не бирам .
Ја прашав дека сум видела како некои девојки проверуваат на нивните дечковци со кој пишува и обратно,дечковците што ги контролираат,со кој пишува[DOUBLEPOST=1489164363][/DOUBLEPOST]Ја прашувам дека сум видела како некои девојки проверуваат на нивните дечковци со кој пишува и обратно,дечковците што ги контролираат,со кој пишува
 

Goxyto

#FinoAllaFine
Член од
31 јануари 2010
Мислења
2.589
Поени од реакции
2.534
Ти имаш 23 лета и прашуваш вакви прашања?

вмроооооо
 

Kajgana Shop

На врв Bottom