Прашања за Исламот II

Статус
Затворена за нови мислења.
T

Tetro

Гостин
Lele duso toa e veke kleveta?Jas sudam samo po TVOITE postapki
Кои се тие мои "постапки"?
Само поставив прашање, а одговор не добив на истото.
Према книгата, како ги гледате хомосексуалците?
Значи, што вели Исламот за маж кој се заљубил во друг маж, или за жена која се заљубила во друга жена?
 
Н

нихилист

Гостин
i jaz veruvam i znam deka postoi bog i i veruvam vo toaa..

toj znae deka ima struja no dali moze da ja vidi kako pominuvaa nis kablite,
Па па па па, каков начин на размислување, немам зборови.
dobro be sefee da ne odime podaleku zemija elektricnata enegija,, dali mozes da ja vidis kako pominuvaa niz kablitee,, no sepak veruvas deka ima struja .dali ti dava sovesta da gi dopres kablitee,,
Уф уф уф, од бетер побетер...
 
T

Tetro

Гостин
E ova e kleveta, jas ti se ponudiv, ama tebe mazite ti se posimpaticni, sto da pravam jas?
Према нашите закони, клевета е друго.
Мене жените ми се симпатични, не мажите. Ама, тебе религијата не ти дозволува да бидеш со маж кој не верува во светите духови.
 
Член од
25 август 2011
Мислења
109
Поени од реакции
6
Па па па па, каков начин на размислување, немам зборови.
Skokni na moeto razmisluvanje
A odgovorot ke go procitam posle praznicive, pozz
--- надополнето: Aug 29, 2011 9:45 PM ---
Према нашите закони, клевета е друго.
Мене жените ми се симпатични, не мажите. Ама, тебе религијата не ти дозволува да бидеш со маж кој не верува во светите духови.
Ne go dokazuvas toa za zal :place:
Ама, тебе религијата не ти дозволува да бидеш со маж кој не верува во светите духови.
lelelel lelele nema vrska nego sto ima vrska ova so tvojot homoseksualizam, jas ne go razbrav toa?
 
Член од
20 март 2010
Мислења
1.256
Поени од реакции
243
Ne moze da ja vidi isto kako sto ti ne mozes da go vidis bog. DO TUKA E ISTO.

Za strujata znaes deka ja ima, za nego ne znaes, tuku veruvas. Toa e razlicno.
znam deka postii vozvisena silaa
dovolnoe e da se zaprasas samiot sebeesii, koj go napravil da receme stolot, kaj sto sega sedis ili tvojot kom.. sigurno bi odgovoril nekoj majstor covek koj se razbira od toaa..
pa dovolno e da izlezes nadvor i da uvidis i da se zaprasas koj ja napravil seta taa ubavina sitee tiee ovoski koj ti ja dava taa hrana,, kako moze edno malo seme da go posadis da porasne pa da imas plodovi od niv sto ti se hranis od niv ,, i da ne odime podaleku,, koj ja stvoril zemjata vselenata , zarem sama se stvorilaa.. mora da postoi vozvisena sila za da go napravi toaa,,, isto kako i tvojot stol ili kom. moral nekoj da go naprvi.. e od ovaa znam deka postoi bog koj mu ispakal na covekot mnogu bozji verovesnici i da gi upatat na prav pat da im dokazat na lugeto im ispakal bozji knigi da ne recaat evee ne ni kaza nikoj,,
 

Donald Sikert

Jane Vitington
Член од
28 ноември 2008
Мислења
8.283
Поени од реакции
5.614
znam deka postii vozvisena silaa
dovolnoe e da se zaprasa samiot sebeesii, koj go napravil da receme stolot, kaj sto sega sedis ili tvojot kom.. sigurno bi odgovoril nekoj majstor covek koj se razbira od toaa..
pa dovolno e da izlezes nadvor i da uvidis i da se zaprasas koj ja napravil seta taa ubavina sitee tiee ovoski koj ti ja dava taa hrana,, kako moze edno malo seme da go posadis da porasne pa da imas plodovi od niv sto ti se hranis od niv ,, i da ne odime podaleku,, koj ja stvoril zemjata vselenata , zarem sama se stvorilaa.. mora da postoi vozvisena sila za da go napravi toaa,,, isto kako i tvojot stol ili kom. moral nekoj da go naprvi.. e od ovaa znam deka postoi bog koj mu ispakal na covekot mnogu bozji verovesnici i da gi upatat na prav pat da im dokazat na lugeto im ispakal bozji knigi da ne recaat evee ne ni kaza nikoj,,
Za ova ima eden kup objasnuvanja na temata za kreacionizmot, procitaj kje vidis.

Ama kje receme deka ova tvoe detsko paraleliziranje na rabotite e tocno. Da , ima visha sila, i ?

Jas velam deka se ova sto go nabroja go stvorile vonzemjani, ne ALah? Neli sum u pravo?
 
Н

нихилист

Гостин
Skokni na moeto razmisluvanje
A odgovorot ke go procitam posle praznicive, pozz
Нешто што повеќето неандарталци овде заборавате е дека струјата неможе да види со голо око ама затоа може да се измери и нејзините ефекти се доста познати. Кој го измери бог? Не ми се верува на некој при цел памет му текнало да спореди електрична енергија со господ, ама полошо е тоа што има будали што навистина сметаат дека ова е добра споредба. Паааааа....
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom