Прашања за Исламот II

Статус
Затворена за нови мислења.
T

Tetro

Гостин
Pametnite luge ne se zamaraat so samoglaski, soglaski, interpukciski znaci i teskava makedonska gramatika.Aman tolku ste gordi sto si go naucivte svojot jazik.I sto sega da ti kupam tocak?
Не барав од тебе одговор, прашањето беше лично до верникот а одговор добив од него.
Него за ова:
Procitaj vo bukvarceto.
Jas ti odgovoriv koga ke go potvrdis mojot odgovor jas ke ti odgovoram ,ne go smaraj covekot.Si stanal homoseksualec i sega ti e strav kakvi reakcii ke ima okolinata?
Сум читал од Куранот одамна тоа, ама сум подзаборавил малку и затоа прашав. Прашањето не е поставено за мене, а за tocak-от може да ми го пратиш, немам срце да одбијам ваков поклон.
 

Donald Sikert

Jane Vitington
Член од
28 ноември 2008
Мислења
8.283
Поени од реакции
5.614
priatelce navistina ne si dostoeen i ne gledas podaleku od nosot mnogu ubavo ti postaviv i jas prasanjee,, ke ti odgovoram koga ti ke mi odgovoris dali mozez da go vidis otecot. ili dali nekoj go videl otecot. koga ti ke mi odgovoris se razbiraa ke dobiees odgovor zasluzen.ajj segaa odi legnisii i neka ne te zavladee zloto vo tebee pa da si skrsnis i od tvojata religijaa. pozdravcee.
Abe ti ne razbiras izgleda. JAs ti odgovoriv nemam pojma sto vika biblijata, a jas ne sum go videl oti ne postoi!!! Nejasno li e tolku?
--- надополнето: Aug 29, 2011 9:12 PM ---
Pravo makedonsce si.Osobeno onie sto znaat samo za takvite organi i za nisto drugo popametno
Eeej pa i ti sea, coek ne moze ni ljubomoren da bide:(

Neli ti kazav deka si mi simpaticna i deka razgovarame so normalen ton?
 
Член од
25 август 2011
Мислења
109
Поени од реакции
6
Го слушаат звукот и го чувствуваат пулсурањето на срцевиот мускул.
Dobro sto ete naukata go doznala pred nekolku godini, eve neka bidat i stotici.A sto pred toa nekoj veruval deka postoi srceto, a ete ne go videle?
Mozebi togas mislele deka ima glusec vo kukata
--- надополнето: Aug 29, 2011 9:16 PM ---
Eeej pa i ti sea, coek ne moze ni ljubomoren da bide:(

Neli ti kazav deka si mi simpaticna i deka razgovarame so normalen ton?
Koj go povisil, neznam koj se nervira? Zar se sramis oti si makedonec?
 
Член од
25 август 2011
Мислења
109
Поени од реакции
6
Не барав од тебе одговор, прашањето беше лично до верникот а одговор добив од него.
Него за ова:
Сум читал од Куранот одамна тоа, ама сум подзаборавил малку и затоа прашав. Прашањето не е поставено за мене, а за tocak-от може да ми го пратиш, немам срце да одбијам ваков поклон.
Tolku te zasakav, i zatoa jas sakav da ti odgovoram, normalno posle ispoveduvanjeto tvoe.Ama nekako me razocara, zosto gi baras mazite togas :place:?Ne mi se veruva deka prasanjaeto ne e za tebe.Nekako tvoite dela na drugo me asociraat....
 
G

galaxy

Гостин
Dobro sto ete naukata go doznala pred nekolku godini, eve neka bidat i stotici.A sto pred toa nekoj veruval deka postoi srceto, a ete ne go videle?
Mozebi togas mislele deka ima glusec vo kukata
--- надополнето: Aug 29, 2011 9:16 PM ---
Не пред некој да им ДОКАЖЕ дека во градите имаат срце, луѓето НЕ ЗНАЕЛЕ дека имаат срце.
 
Член од
20 март 2010
Мислења
1.256
Поени од реакции
243
Не пред некој да им ДОКАЖЕ дека во градите имаат срце, луѓето НЕ ЗНАЕЛЕ дека имаат срце.
dobro be sefee da ne odime podaleku zemija elektricnata enegija,, dali mozes da ja vidis kako pominuvaa niz kablitee,, no sepak veruvas deka ima struja .dali ti dava sovesta da gi dopres kablitee,,
 

Donald Sikert

Jane Vitington
Член од
28 ноември 2008
Мислења
8.283
Поени од реакции
5.614
Pa tie golemi bukvi se odnesuvaa za makedoncite.
i posle jas sum bila kriva koga sum pisuvala

треба да си попаметен за да го сфатиш тоа
Kako i da e , ti kazav sreken sum sto sum MAkedonec i ja delam istata tatkovina so devojka kako tebe;)

Koj ne bi bil sreken vo vakva situacija?
--- надополнето: Aug 29, 2011 9:30 PM ---
dobro be sefee da ne odime podaleku zemija elektricnata enegija,, dali mozes da ja vidis kako pominuvaa niz kablitee,, no sepak veruvas deka ima strija .
TOJ NE VERUVA, TOJ ZNAE DEKA IMA STRUJA. KAPIRAS KAJ E RAZLIKATA?
 
T

Tetro

Гостин
Tolku te zasakav, i zatoa jas sakav da ti odgovoram, normalno posle ispoveduvanjeto tvoe.Ama nekako me razocara, zosto gi baras mazite togas :place:?Ne mi se veruva deka prasanjaeto ne e za tebe.Nekako tvoite dela na drugo me asociraat....
Значи, љубовта не е еднонасочна, обострана е секогаш. Само кај едниот повеќе, кај другиот помалку изразена.

И немој душо, немој на таа тема со сила да ми лепиш етиќета.

(тука напишав уште нешто, ама го избришав, во интерес на дискусијата да не отидеме предалеку оф-топик, како што го викаат.)
 
Член од
25 август 2011
Мислења
109
Поени од реакции
6
Не пред некој да им ДОКАЖЕ дека во градите имаат срце, луѓето НЕ ЗНАЕЛЕ дека имаат срце.
Tocno togas ne znaele.Mislele srce ne postoi se dodeka nekoj ne im dokaze.
Togas bratot kewser dobro napisal deka

ke doznaes koga ke dojdes na pragot na smrtana postela, ne se sekirajj ,, ,,
--- надополнето: Aug 29, 2011 9:33 PM ---
И немој душо, немој на таа тема со сила да ми лепиш етиќета.
Lele duso toa e veke kleveta?Jas sudam samo po TVOITE postapki
 
Член од
20 март 2010
Мислења
1.256
Поени од реакции
243
Kako i da e , ti kazav sreken sum sto sum MAkedonec i ja delam istata tatkovina so devojka kako tebe;)

Koj ne bi bil sreken vo vakva situacija?
--- надополнето: Aug 29, 2011 9:30 PM ---

TOJ NE VERUVA, TOJ ZNAE DEKA IMA STRUJA. KAPIRAS KAJ E RAZLIKATA?
i jaz veruvam i znam deka postoi bog i i veruvam vo toaa..

toj znae deka ima struja no dali moze da ja vidi kako pominuvaa nis kablite,
 

Donald Sikert

Jane Vitington
Член од
28 ноември 2008
Мислења
8.283
Поени од реакции
5.614
i jaz veruvam i znam deka postoi bog i i veruvam vo toaa..

toj znae deka ima struja no dali moze da ja vidi kako pominuvaa nis kablite,
Ne moze da ja vidi isto kako sto ti ne mozes da go vidis bog. DO TUKA E ISTO.

Za strujata znaes deka ja ima, za nego ne znaes, tuku veruvas. Toa e razlicno.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom