Прашања за Исламот II

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
25 август 2011
Мислења
109
Поени од реакции
6
A pouku samo razumom obdareni primaju (kur`an).Me mrzese da ti go pisam preeska, pa ja prikaciv slikata.

Nemoj da stanes musliman.Preobrati se vo hristijanin, ke te oblecat vo kostim na ceremonijata i toa vo najubaviot, mozebi vo zivotot ne si nosel takov.
Covece ti si hristijanin, a ne vikaj deka si ateist, go branis hristijanstvoto koga ima losi komentari za nego, a koga nemas dokazi togas jas sum ATEIST.Kako sto makedonec koga odi vo Grcija gi krie makedonskite tablicki i ne kazuva deka e makedonec. Ili koga pak makedonce odi vo Bugarija za bugarski pasos i gordo se kazuva deka e bugarin. Ete kolku pagaat nisko, a posle se vregale i pisuvaat do koga so vakvi niski udari???
 
S

Sheldon Cooper

Гостин
A pouku samo razumom obdareni primaju (kur`an).Me mrzese da ti go pisam preeska, pa ja prikaciv slikata.

Nemoj da stanes musliman.Preobrati se vo hristijanin, ke te oblecat vo kostim na ceremonijata i toa vo najubaviot, mozebi vo zivotot ne si nosel takov.
Covece ti si hristijanin, a ne vikaj deka si ateist, go branis hristijanstvoto koga ima losi komentari za nego, a koga nemas dokazi togas jas sum ATEIST.Kako sto makedonec koga odi vo Grcija gi krie makedonskite tablicki i ne kazuva deka e makedonec. Ili koga pak makedonce odi vo Bugarija za bugarski pasos i gordo se kazuva deka e bugarin. Ete kolku pagaat nisko, a posle se vregale i pisuvaat do koga so vakvi niski udari???
не го бранам христијанството, ете гледаш колку брзо судиш а воопшто и не ме познаваш..прочитај ми некои претходни мислења да видиш колку го „сакам“ христијанството..
 
Член од
25 август 2011
Мислења
109
Поени од реакции
6
Ateist?Ne veruvas vo Bog????Pa koj te sozdal??????????????

I ti dal oci, usi, nos, race, noze i pak ne veruvas??

A za site ateisti, budisti,hristijani,....... za site nemuslimani imam edno klipce na koj ALLAH, God, Gospod, Bog saka da im preporaca na lugeto koja religija e vistinska, pa poglednete, zasto delata zboruvaat poveke od zborovite.

http://www.youtube.com/watch?v=4yxXl5xNdjU

so komparacija before/after pictures

http://www.youtube.com/watch?v=AmqxDPlxcSI

I uste ne veruvate?????????? Epa.......

A pouku samo razumom obdareni primaju (kur`an)
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.632
Поени од реакции
70.397
A pouku samo razumom obdareni primaju (kur`an).Me mrzese da ti go pisam preeska, pa ja prikaciv slikata.

Nemoj da stanes musliman.Preobrati se vo hristijanin, ke te oblecat vo kostim na ceremonijata i toa vo najubaviot, mozebi vo zivotot ne si nosel takov.
Covece ti si hristijanin, a ne vikaj deka si ateist, go branis hristijanstvoto koga ima losi komentari za nego, a koga nemas dokazi togas jas sum ATEIST.Kako sto makedonec koga odi vo Grcija gi krie makedonskite tablicki i ne kazuva deka e makedonec. Ili koga pak makedonce odi vo Bugarija za bugarski pasos i gordo se kazuva deka e bugarin. Ete kolku pagaat nisko, a posle se vregale i pisuvaat do koga so vakvi niski udari???
Што трескаш глупости бе.
Никој не крие таблички кога оди во Грција, тоа што се случува со колите на екои од македонските државјани кои одат во Грција е прашање кое си нема врска со темава. Ем тераш оф топик ем првоцираш. Политиката е крива за тоа, истото им се случува и на нивните коли низ македонија. Македонецот вади Бугарски пасош, од пуста потреба да си плаќа поефтина за регистрација на коли и слично.
Подобро да бидеш атеист, отколку да глумиш побожен.
Најверојатно си Subhuman (еден народ, кој ако го пишам на форумов, ќе ми го претворат зборот во Албанец), па веќе сум навикнат да лажете и да се преценувате до бескрај.
Каква глупост боже господе, викал дека е атеист пошто му било срам да каже дека е христијанин. И јас не сум побожен. Но тоа не значи дека се срамам што сум се ропдил како православен христијанин. Тоа значи дека не глумам лудило како што правите вие. Не постам, исто како што не постите и грото од вас на вашите празници. Не се придржувам до некои црковни правила, исто како што и вие ждерете свињи како истоименото животно, а глумите лудило.
На крај краева нашата Христијанството нње е религија која потикнува луѓе да убиваат. Бомбаши самоубици на блискиот Исток, во светот баш твојата нација е најпозната како најголеми криминалци, вадите органи и препродавате, се занимавате со проституција, шверцувате, а тоа сигурно не е нешто што ви го проповеда религијата.
Ако важат вашите божји закони, ондак СИТЕ ДО ЕДЕН ЌЕ ГОРИТЕ ВО ПЕКОЛОТ:icon_mrgr:
И христијанството и муслиманството си имаат посебен дар. Неможеш да кажеш нашата религија е НАЈДОБРА.
Но делата кажуваат дека вие најмалку се придржувате до истата;)
 
Член од
25 август 2011
Мислења
109
Поени од реакции
6
На крај краева нашата Христијанството нње е религија која потикнува луѓе да убиваат. Бомбаши самоубици на блискиот Исток, во светот баш твојата нација е најпозната како најголеми криминалци, вадите органи и препродавате, се занимавате со проституција, шверцувате, а тоа сигурно не е нешто што ви го проповеда религијата.

која потикнува луѓе да убиваат??????????????????????

Hahahhahha, ti ne znaes 1% od ISLAMOT, zatoa treskas zeleni.

Mojata nacija???
најголеми криминалци, вадите органи и препродавате, се занимавате со проституција, шверцувате
Toa se poedinci.Pak ne e verata. Malku objasnuvanje

kaj nas se klanja- nisto stetno
se dava zekat-pomos za siromasnite=dobro delo
se posti (post koj e mnogu razlicen od vasiot) so CEL i bogatiot da sfati kako mu e na siromaviot
se sece kurban- povtorno da se pomogne na nekoj sto nema
za bajram se kupuvaat podaroci za da se raduvaat nasite deca, vnuci i t.n i t.n

Ima nesto loso???Nesto neralno???Kako na primer koga mrtovec pie rakija, vino, voda, lepce (na grobista sto ostavaat)

Toa e del OD VERATA.Ne od nacija.

Ne zboruvaj za NEKOI, zboruvaj za vera.

--- надополнето: Aug 25, 2011 3:09 AM ---
 
Член од
20 март 2010
Мислења
1.256
Поени од реакции
243
посмешна вера од Муслиманската немам видено, CopyCats у секој поглед, шамијата* од христијаните е земена (да добро прочита, шамијата е христијански обичај и жена не смее да влезе во црква со непокриена глава - а колку тоа се почитува е друго прашање), сунетот и нејадењето свинско од евреите а Куранот е целиот копи-пасте од Библијата и Тората со мали измени..... а сликава на босански што ја прикачи беше ВРВОТ... :palmface:
pozdrav do vas ,, se najdobrroo..

dali bi sakal da porazgovarame podetalno za i okolu copy paste , za onaa sto ti si go pisuvaal dekaa kuranot e prepisan od bilbijata i torataa?iznesimi dokazii ..
samo nemoj da zaboraviis.... ke ti napomnaamm verataa e ednaa bog e eden ,, site bozji verovesniicii veruvaa vo eden i edinstven bog i porakataa e da se veruvaa vo toaaa,, ...
no bes daa navleguvaame vo toaaa.. se nadevaam ja imas procitaanoo torata ili stariot zavet i noviot zavet,, pa me interesiraa sto voopsto se kavuvaaa za faraaonot vo vremeto na mojsej ,,, paa dajj da ja sogledamee taa prikaskaa , koja e razilikataa spored biblijata i spored kuranott , i ke se uveriss dali navistinaa kuranot e prepis od biblijata ili samo ja kazuvaa vistinataa.,, zarem ima nesto pomillo od vistinataa. i ne mesajte ja vistinata so nevistinataa, a vistinataa , znaejki ja ne krijteja! 2/42
pa te molaammm bes navredii ona bila posmesnaa religijaa drugata vakvaa ,, ednostavno ostavigii tiee glupstii ,, losiot zbor e los svrsetok, najtezok nedostatok na karakter e da se potcenuva drug ili druga religija a istovremeno vozdignuvaanje sebesii i svojata religija,.
 
Н

нихилист

Гостин
Ateist?Ne veruvas vo Bog????Pa koj te sozdal??????????????

I ti dal oci, usi, nos, race, noze i pak ne veruvas??

A za site ateisti, budisti,hristijani,....... za site nemuslimani imam edno klipce na koj ALLAH, God, Gospod, Bog saka da im preporaca na lugeto koja religija e vistinska, pa poglednete, zasto delata zboruvaat poveke od zborovite.

http://www.youtube.com/watch?v=4yxXl5xNdjU

so komparacija before/after pictures

http://www.youtube.com/watch?v=AmqxDPlxcSI

I uste ne veruvate?????????? Epa.......

A pouku samo razumom obdareni primaju (kur`an)
Не знам дали да се смеам или да плачам! Што е со луѓето... Значи Алах ќе испотепа 200 илјади луѓе а вие уште го величате зошто не уништил две-три џамии. Паааааааааа....

Ова под услов тој да постои. Секако, објаснувањето е очигледно, џамијата беше оштетена и поплавена а не тотално уништена зошто како што гледаш создадена е од далеку поцврст материјал и има големи столбови додека повеќето куќи околу неа се претпоставувам од дрвени греди и лим. Ама не, Алах милозливиот ја спасил џамијата а илјадниците бебенца, деца, жени, мажи, кучиња, мачиња што умреа кој ги ебе.
 
Член од
20 март 2010
Мислења
1.256
Поени од реакции
243
со еден збор: МИ СЕ ГАДИ ОД ИСЛАМОТ
tvoj problem no sepakk toa sto tebe ti se gadi ne moraa na sitee tuka da ni kazuvaas i da ne navreduvaas ,, imaa lugee na koi voopsto ne im se gadi , i si ja pocituvaa sopstvenata religijaa ,, tebee tvojata mene mojataa ,, tesko na sekoj onoj koj se potsmeva koj kleveeti i koj navreduvaa,, losiot zbor loso zavrsuva, a ovoj tvoj izgovoren zbor vo sebe nosi omraza i spletki od koi sigurno se ragaat nesreki .
 
S

Sheldon Cooper

Гостин
tvoj problem no sepakk toa sto tebe ti se gadi ne moraa na sitee tuka da ni kazuvaas i da ne navreduvaas ,, imaa lugee na koi voopsto ne im se gadi , i si ja pocituvaa sopstvenata religijaa ,, tebee tvojata mene mojataa ,, tesko na sekoj onoj koj se potsmeva koj kleveeti i koj navreduvaa,, losiot zbor loso zavrsuva, a ovoj tvoj izgovoren zbor vo sebe nosi omraza i spletki od koi sigurno se ragaat nesreki .
звучиш ко некоја пророчица... на моменти ме потсети на една Глорија што глеаше на карти на времето :)
 
Член од
25 август 2011
Мислења
109
Поени од реакции
6
со еден збор: МИ СЕ ГАДИ ОД ИСЛАМОТ
A vo hristijanstvoto gledam kako vo nekoja komedija, a jas kako sekogas imam dokaz.
Eden den se budam i slusam,bam bam bam, si vikam svadba li ima, ama vo 6 i 30 na sabajle da se sviri, zar nema posle vreme?Izleguvam nadvor i gledam pleh muzika,site vo crno obleceni, koga nasata komsika pocinala.Si ziveevme so lugeto, pa ajde eden pocit da im napravime otidovme, a oni uste ja spremaa zenata.Koga ja gledam ja oblekle vo mrezesti hulahopki, tesna sukna, stikli visoki, tasna i naednas slusam od tamu glas:bateeeeeeee stavi i go crveniot karmin na golden rose, omilen i bese.Mene mi se smee, a kako da se smeam,na lugevo im gori pod nozete.Zenava ja znam nikogas ne bila taka oblecena "moderno", a sega aj da se napravat pred rodninite (a inaku siromasno semejstvo).Koga mu svonat na popot za da go isvestat, popot im vika:imate li 7000 den?Lugevo kukat, placat, aman, zaman nemame pari daj pocekaj ne koga ke ni gi isplat onie 27000den sto se zimaat koga umira nekoi.Popov:ako imate sega dobro, ako nemate, nemame sto poveke da zboruvame!
Nema smisla da prodolzam ponatamu, neli?
 
Член од
16 јуни 2011
Мислења
123
Поени од реакции
2
A vo hristijanstvoto gledam kako vo nekoja komedija, a jas kako sekogas imam dokaz.
Eden den se budam i slusam,bam bam bam, si vikam svadba li ima, ama vo 6 i 30 na sabajle da se sviri, zar nema posle vreme?Izleguvam nadvor i gledam pleh muzika,site vo crno obleceni, koga nasata komsika pocinala.Si ziveevme so lugeto, pa ajde eden pocit da im napravime otidovme, a oni uste ja spremaa zenata.Koga ja gledam ja oblekle vo mrezesti hulahopki, tesna sukna, stikli visoki, tasna i naednas slusam od tamu glas:bateeeeeeee stavi i go crveniot karmin na golden rose, omilen i bese.Mene mi se smee, a kako da se smeam,na lugevo im gori pod nozete.Zenava ja znam nikogas ne bila taka oblecena "moderno", a sega aj da se napravat pred rodninite (a inaku siromasno semejstvo).Koga mu svonat na popot za da go isvestat, popot im vika:imate li 7000 den?Lugevo kukat, placat, aman, zaman nemame pari daj pocekaj ne koga ke ni gi isplat onie 27000den sto se zimaat koga umira nekoi.Popov:ako imate sega dobro, ako nemate, nemame sto poveke da zboruvame!
Nema smisla da prodolzam ponatamu, neli?
не си прави екскурзии на мозокот те молам, од сето тоа дали 20 % е вистина, впрочем зошто не ја заврши виртуелната приказна до крај, да се изнасмеам барем
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom