Пратка до Америка..

Член од
21 септември 2008
Мислења
14.441
Поени од реакции
13.857
Треба да пратам едни документи до Америка (2-3 листа А4 формат), преку што би било најбрзо и најефтино да се прати ? UPS, FedEx, DHL, EMS.. ? И од прилика колку би чинело тоа ?

Не знаев каде да го поставам прашањето па затоа отворив нова тема, се извинувам ако направив некоја грешка, али итно ми е.

Фала однапред. :)
 

AlternativeF

госпожата од втори
Член од
1 мај 2006
Мислења
4.830
Поени од реакции
7.574
Телефони од: FedEx, UPS, DHL Пред отприлика 4 години кога испраќав документи ме чинеше околу 3000 денари, но јави се провери, така ќе добиеш најточна информација.
 
Член од
10 февруари 2008
Мислења
3.947
Поени од реакции
2.060
Треба да пратам едни документи до Америка (2-3 листа А4 формат), преку што би било најбрзо и најефтино да се прати ? UPS, FedEx, DHL, EMS.. ? И од прилика колку би чинело тоа ?

Не знаев каде да го поставам прашањето па затоа отворив нова тема, се извинувам ако направив некоја грешка, али итно ми е.

Фала однапред. :)

Јас за иста таква пратка платив 1600ден. , праќав преку DHL а пратката стигна за 3 дена.
 

Anne.

~ Happiness In Slavery.
Член од
4 декември 2009
Мислења
4.628
Поени од реакции
10.284
Дечки преку што да пратам пратка до Италија, не ми треба брзина, ми треба сигурност дека ќе биде доставена... Праќав преку нашата ама никако да стигне.
 

blue ladybug

Фанг ловер
Член од
5 февруари 2013
Мислења
5.210
Поени од реакции
11.803
Dhl stiga za den dva ama skapo e. Probaj preku brza posta od makedonski posti, nedela vreme im treba. E sega dali stignuva sigurno, ne znam. Ili najednostavno preku preporacano pismo.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom