Правосуден испит

G

Gjoksi

Гостин
ПРАВИЛНИК ЗА НАЧИНОТ НА БОДУВАЊЕ НА ПРВИОТ И ВТОРИОТ ДЕЛ ОД ПРАВОСУДНИОТ ИСПИТ И ФОРМАТА И СОДРЖИНАТА НА УВЕРЕНИЕТО ЗА ПОЛОЖЕН ПРАВОСУДЕН ИСПИТ:
 

Attachments

Член од
9 јануари 2015
Мислења
6
Поени од реакции
0
Прашањата од Управно право вкупно 120 дали ги има одговорено некој, и од каде материјалите, закони или литература?
 
Член од
12 јануари 2015
Мислења
7
Поени од реакции
0
Kolegi dali nekoj gi ima odgovoreni prasanjata jas ucev od priracnikot i zakonite no toa ne se poakaza dovolno na prviot ispit sega ucam po porasanja gi odgovaram no nekozam da stasam iskreno a polagam ovaa sesija .Dokolku nekoj ima zelba da mi pomogne sto gi ima odgovoreno bi bil blagodaren a moze i da mu dadam i jas od tie sto veke gi imam odgovoreno[DOUBLEPOST=1421071226][/DOUBLEPOST]Denes polagam gragansko ovie prasanja gi odgovoriv no za krivicno tesko deka ke stasam ako nekoj gi ima pisete
 
Член од
18 декември 2014
Мислења
4
Поени од реакции
0
Kolegi dali nekoj gi ima odgovoreni prasanjata jas ucev od priracnikot i zakonite no toa ne se poakaza dovolno na prviot ispit sega ucam po porasanja gi odgovaram no nekozam da stasam iskreno a polagam ovaa sesija .Dokolku nekoj ima zelba da mi pomogne sto gi ima odgovoreno bi bil blagodaren a moze i da mu dadam i jas od tie sto veke gi imam odgovoreno[DOUBLEPOST=1421071226][/DOUBLEPOST]Denes polagam gragansko ovie prasanja gi odgovoriv no za krivicno tesko deka ke stasam ako nekoj gi ima pisete
pisi meil
 
Член од
27 ноември 2008
Мислења
1.433
Поени од реакции
341
Незнам дали видовте ама го гледав полагањето на првиот испит мислам трудово во живо на компјутер и имаше една девојка која препишуваше. Значи А4 листови си ги листаше :pos:
Мислам смешно е ама и трагично. Имам и слики од ова.
Незнам како не ја дискфаливикуваа директно кога оди на live stream полагањево. Хаос
 
Член од
11 јануари 2015
Мислења
6
Поени од реакции
0
Не се оптоварувајте со студиите на случај.. Не менува ништо и ако ги дадат предвреме, ќе има 500 студии Х 6 прашања од студија тоа се 3000..Плус тие нема потреба да се учат ќе ги имаме законите на компјутер ќе треба само да знаеме каде да побараме. Мислам дека нема да се некој голем проблем тие. Тие што полагаа по стара програма знаат колку беше лесен практичниот дел, за него нема што да се учи...Барем јас така мислам.
 
Член од
14 јануари 2015
Мислења
6
Поени од реакции
3
Колеги, има ли некој што ги има одговорено прашањата по казнено? Ако може да ми ги прати?
 
Член од
15 јануари 2015
Мислења
1
Поени од реакции
0
Колеги поздрав до сите, би ве замолила дали некој има одговорено на прашањато по Граѓанско право ? дали може некој да ми ги испрати
 
Член од
29 септември 2013
Мислења
476
Поени од реакции
316
За тие шо го полагале, колку време треба отприлика за да се спремиш за полагање на правосуден?
 
Член од
12 јануари 2015
Мислења
7
Поени од реакции
0
Kolegi dali nekoj gi ima megunarodnno odgovoreni site prasanja ?jas gi nemam site a polagam vo vtornik pomagajte mi falat 20
 
Член од
19 јануари 2015
Мислења
3
Поени од реакции
1
Ај ако може и на мене да ми ги пуштитш прашањата, ако ти требаат устав и управно тука сум[DOUBLEPOST=1421669343][/DOUBLEPOST]
Kolegi dali nekoj gi ima odgovoreni prasanjata jas ucev od priracnikot i zakonite no toa ne se poakaza dovolno na prviot ispit sega ucam po porasanja gi odgovaram no nekozam da stasam iskreno a polagam ovaa sesija .Dokolku nekoj ima zelba da mi pomogne sto gi ima odgovoreno bi bil blagodaren a moze i da mu dadam i jas od tie sto veke gi imam odgovoreno[DOUBLEPOST=1421071226][/DOUBLEPOST]Denes polagam gragansko ovie prasanja gi odgovoriv no za krivicno tesko deka ke stasam ako nekoj gi ima pisete
ajde da si pomogneme so prasanjata da si gi razmenime tuka sum ako vi trebam, ako moze nekoj neka mi pomogne i na mene gi nemam gragansko, megunarodno, trgovsko
 
Член од
12 јануари 2015
Мислења
7
Поени од реакции
0
Ај ако може и на мене да ми ги пуштитш прашањата, ако ти требаат устав и управно тука сум[DOUBLEPOST=1421669343][/DOUBLEPOST]
ajde da si pomogneme so prasanjata da si gi razmenime tuka sum ako vi trebam, ako moze nekoj neka mi pomogne i na mene gi nemam gragansko, megunarodno, trgovsko
Pisi mail i ke ti pustam utre[DOUBLEPOST=1421708041][/DOUBLEPOST]
gi imas site megjunarodno? daj prakjaj gragjansko site gi imam osven edno
megunarodno se lesni, a za gragansko hmmm
Dajte megunarodno ako imate odgovoreni
 
Член од
24 декември 2014
Мислења
24
Поени од реакции
3
ajde pomos za 58 prasanje trudovo: dali trgovec poedinec ili trgovsko drustvo moze da osnova Agencija za privremeni vrabotuvanja?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom