Починал пред компјутер !

P

Princ

Гостин
Една моја колешка вели: Само 2 саата повише од колку што издржав јас!:pos: :pos:
 
Член од
3 јануари 2006
Мислења
1.200
Поени од реакции
10
ali dobro neli se osetil malku ne u red...poshto sigurno ne se osekjal mnogu sjajno 2-3 saata pred da pocine. ako mi se loshi i ako edvaj gledam togash toa e znak deka treba da si idam doma;)
a jas pa go imam skroz obratniot problem, 15 minutki i me fakja sk'let nemozham da sedam mnogu
 

SteF

I love this Kich
Член од
19 март 2006
Мислења
2.183
Поени од реакции
1
:pos::pos::pos::pos::pos::pos::pos::pos:

Луге чоекот умрел , а вие со вашите коментари ме умревте од смеење, жими све.
 

Tonchie

BATTERY +
Член од
15 јуни 2005
Мислења
13.425
Поени од реакции
7.796
Народе последен ваков случај беше у Малезија, и ако добро се сеќавам типот со спид фурал Counter Strike или Quake3 72 часа! :lud:
Спилогот е сличен на погореспоментатиот паднат борец во револуцијата.

Зошто никој не ги забележа моите 56 часови (со паузи за кафе и тост само, јадени/пиени на тастатура)?????
 

Струмикс

Еден...не го знаеш!
Член од
9 декември 2005
Мислења
13.811
Поени од реакции
3.344
SteF напиша:
:pos::pos::pos::pos::pos::pos::pos::pos:

Луге чоекот умрел , а вие со вашите коментари ме умревте од смеење, жими све.
Лесна му земја, ама шо да правам? Да одам до кина на погреб или и јас да пробам како него? Мора малце и на сеир да се фати.
 

SteF

I love this Kich
Член од
19 март 2006
Мислења
2.183
Поени од реакции
1
strumics напиша:
Лесна му земја, ама шо да правам? Да одам до кина на погреб или и јас да пробам како него? Мора малце и на сеир да се фати.
На типацот лесна му земја , тешки му камења,
а за сеирот фала богу, не за друго се измалтретирав од смеење.

Tonchie напиша:
Народе последен ваков случај беше у Малезија, и ако добро се сеќавам типот со спид фурал Counter Strike или Quake3 72 часа! :lud:
Спилогот е сличен на погореспоментатиот паднат борец во револуцијата.

Зошто никој не ги забележа моите 56 часови (со паузи за кафе и тост само, јадени/пиени на тастатура)?????
Ја на тебе ти давам рука ако тоа што го збориш е вистина, пошто ја јес да сум на компјутер цело време али до толку не.
 

The`bItCh

AdJuStAbLe mAdNeSs
Член од
22 јануари 2005
Мислења
4.605
Поени од реакции
112
sch00lGirL напиша:
Фрик!Само не ми е јасно како можел да издржи?!?
Па не издржал баш .. умрел.:wink::icon_lol:
Него, стварно бе 50 сати еј. Треба да си болен, да се заборавиш кога си седнал и да не ти текне кога да станеш..:lud::nesvest:

Tonchie напиша:
Зошто никој не ги забележа моите 56 часови (со паузи за кафе и тост само, јадени/пиени на тастатура)?????
Да беше од Авганистан и интервју ќе ти направеа - ама не си. Џабе ти е и сто сати да седиш и тоа без паузи во Македонија седиш тоа не заборавај. Не ти се исплаќа седењето.:pos: Ама, ево ние забележуваме малку ти е тоа?:wink:
 

MarthaGraham

Олд Скул
Член од
21 ноември 2005
Мислења
673
Поени од реакции
8
Tonchie напиша:
Народе последен ваков случај беше у Малезија, и ако добро се сеќавам типот со спид фурал Counter Strike или Quake3 72 часа! :lud:
Спилогот е сличен на погореспоментатиот паднат борец во револуцијата.

Зошто никој не ги забележа моите 56 часови (со паузи за кафе и тост само, јадени/пиени на тастатура)?????
:pos::pos::pos::pos:
Ме исплаши случајов искрено, не за друго него дека и самата се пронајдов. Само ја претерувам дома, на топло и удобно, со кафенца и јадење док играм... а и спијам по неколку саати. Така да досега освен потечени очи, укочен врат, сонување на играта и неколкудневна зашеметеност не сум имала потешки здравствени последици.
 

Tonchie

BATTERY +
Член од
15 јуни 2005
Мислења
13.425
Поени од реакции
7.796
Ех, тоа беше пред 3 години, мада можеби пак би направил така, доколку имам дома компјутер. Затоа на татко ми му викам да не купуваме компјутер :)
 
Член од
16 февруари 2006
Мислења
2.830
Поени од реакции
21
Tonchie pa ti si lud se sedi li 56 saata pred PC moreeeee (ama dobro barem si jadel i piel neso) :):):):):)
 

Mesaja

Dot.
Член од
14 јуни 2005
Мислења
5.532
Поени од реакции
16
MarthaGraham напиша:
:pos::pos::pos::pos:
Ме исплаши случајов искрено, не за друго него дека и самата се пронајдов. Само ја претерувам дома, на топло и удобно, со кафенца и јадење док играм... а и спијам по неколку саати. Така да досега освен потечени очи, укочен врат, сонување на играта и неколкудневна зашеметеност не сум имала потешки здравствени последици.
Е ја стално ја сонувам играта после тоа...и коа ќе затфорам очи глеам како играм :icon_lol:
 

CopyOfDeath

Die Die My Darling!!!
Член од
30 ноември 2005
Мислења
4.186
Поени од реакции
48
е добар бил типот бе
јас успеав 30 саата да издржам највеке пред компјутер играјки кантер страјк кај мене на работа и тоа без престан освен до wc јадење за време на играта нкоја грицка и по некој ред бул
 

Allita

Слика има тон нема
Член од
7 декември 2005
Мислења
2.184
Поени од реакции
12
Абе јас одамна велам дека треба да се отвори веке еднаш душевна болница за такви типови на луге за комјутерски зависници, ама во права смисла на зборот...ај нека му е лека земја...барем си ги скратил маките...:lud:
 

Tonchie

BATTERY +
Член од
15 јуни 2005
Мислења
13.425
Поени од реакции
7.796
Хахахахах Болница бре.
Кога тргнав војска пред точно 2 години и 2 дена, читав во весник дека во Финска на компјутерските зависници по консултација со психолог им се одложува служењето на воениот рок за 2 до 5 години.
И ојдоф јас на суво чистење во војска да не гледам компјутер... и бидна 3 дена. Четвртиод ден ме вика четниот евидентичар да му помагам во евидентирањето на новите војници, коа виде дека сум турбо биљбиљ у ексел ми го остави компјутерот и ојде на шетање. И двајцата среќни и задоволни. И ја на компјутер и он со девојката.
 

Jane

Кајганџија
Член од
5 февруари 2006
Мислења
3.394
Поени од реакции
114
Абе не му се сомочало на човекот, или вода да му се пиело, или нешто да посакал да касне. Тоа се два дена и два саати да не отидеш во WC, да не пиеш вода и ништо да не јадеш. Алал му вера.Па јас имам седено и по 10-12 саати без престан на компјутер ама сум пиел вода и нешто сум грицкал. А овој мислам дека бил ко двогрба камила. Два дена без вода...:nesvest::lud:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom