Потребна ви е помош околу мобилни? Пишете тука!

Член од
28 јули 2014
Мислења
66
Поени од реакции
13
Луѓе, ми треба помош.. незнам дали да го земам овој телефон https://www.amc.com.mk/ShopDetal.aspx?ArticleID=42192&i=1106&l=MK&q=&SupplierArticleID=&Action=1
Ај кажете ми дали лагира и дали батеријата умира за брзо време, кажете ми ваше мислење..
За 10к имаш мноогу подобри и докажани брендови на телефони од ова срање. Ќе си купиш за тие пари зачуван ајфон 4с, галакси с3ка или нексус 4 да те види господ, плус нема да имаш 3г со тој кварт на нашите оператори.

Sent from my HTC One using Tapatalk
 
Член од
22 февруари 2013
Мислења
17
Поени од реакции
3
За 10к имаш мноогу подобри и докажани брендови на телефони од ова срање. Ќе си купиш за тие пари зачуван ајфон 4с, галакси с3ка или нексус 4 да те види господ, плус нема да имаш 3г со тој кварт на нашите оператори.

Sent from my HTC One using Tapatalk
Во право си, али од каде би зел ајфон 4с за 10к ?
 

jovankrstevski1

ТАТА_МАТА
Член од
2 декември 2012
Мислења
817
Поени од реакции
524
Луѓе, ми треба помош.. незнам дали да го земам овој телефон https://www.amc.com.mk/ShopDetal.aspx?ArticleID=42192&i=1106&l=MK&q=&SupplierArticleID=&Action=1
Ај кажете ми дали лагира и дали батеријата умира за брзо време, кажете ми ваше мислење..
Ма каков Чкарт, тоа се всушност но нејм кинески телефони

за таа ценовна зона
1. http://hi.com.mk/index.php?route=product/product&product_id=227
2. THL i DOOGEE телефоните во анхоч http://www.anhoch.com/pcmarket/index.php?cat_id=3017

И горенаведените се кинески ама се 2 класи над Чкарт особено XIaomi. На хартија можеби ти делуваат исти ама види ги и сам ќе се увериш
 
Член од
12 мај 2009
Мислења
5.713
Поени од реакции
2.802
Луѓе, ми треба помош.. незнам дали да го земам овој телефон https://www.amc.com.mk/ShopDetal.aspx?ArticleID=42192&i=1106&l=MK&q=&SupplierArticleID=&Action=1
Ај кажете ми дали лагира и дали батеријата умира за брзо време, кажете ми ваше мислење..
За тие пари ако сакаш нов би земал Xaomi кај TNT Market или поасален половен .


Sent from my iPad 3 using Tapatalk
 
Член од
22 февруари 2013
Мислења
17
Поени од реакции
3
Ма каков Чкарт, тоа се всушност но нејм кинески телефони

за таа ценовна зона
1. http://hi.com.mk/index.php?route=product/product&product_id=227
2. THL i DOOGEE телефоните во анхоч http://www.anhoch.com/pcmarket/index.php?cat_id=3017

И горенаведените се кинески ама се 2 класи над Чкарт особено XIaomi. На хартија можеби ти делуваат исти ама види ги и сам ќе се увериш
Фала ти, овај Redmi 1S ми се допаѓа.. :)
 

Пеце

Пелистер-Битола
Член од
16 септември 2009
Мислења
3.790
Поени од реакции
3.737
Имам проблем во врска со батеријата, многу брзо ми ја празни, речиси секој ден го полнам или на 2 дена обавезно, телефонот е нов земен се работи за ZTE Blade Q го купив крајот на Јули значи скоро 2 и пол месеци користен, на почетокот одлично држеше батерија знаше да издржи 4-5 дена без да го полнам сега почна како наеднаш да ми се празни. Знам доколку е во работа дека повеќе трга батерија, знам и дека самиот андроид трга, муабетот ми е дали некој апликации прават проблем. Порано пример ќе седев појќе време и на интернет и ќе потрошеше само 2-3 % батерија, сега без уклучен wi-fi и блутут ми трга, особено имам заприметено навечер го оставам и на сабајле гледам 15-20% потрпшено батерија или преку дента не влегвам на нет пример само за јавување го користам и знае да потроши над 20% дали самиот андроид трга или е некој проблем со батеријата ?
 
Член од
20 октомври 2013
Мислења
1.096
Поени од реакции
509
Имам проблем во врска со батеријата, многу брзо ми ја празни, речиси секој ден го полнам или на 2 дена обавезно, телефонот е нов земен се работи за ZTE Blade Q го купив крајот на Јули значи скоро 2 и пол месеци користен, на почетокот одлично држеше батерија знаше да издржи 4-5 дена без да го полнам сега почна како наеднаш да ми се празни. Знам доколку е во работа дека повеќе трга батерија, знам и дека самиот андроид трга, муабетот ми е дали некој апликации прават проблем. Порано пример ќе седев појќе време и на интернет и ќе потрошеше само 2-3 % батерија, сега без уклучен wi-fi и блутут ми трга, особено имам заприметено навечер го оставам и на сабајле гледам 15-20% потрпшено батерија или преку дента не влегвам на нет пример само за јавување го користам и знае да потроши над 20% дали самиот андроид трга или е некој проблем со батеријата ?
Нaјверoјaтнo имaш инстaлирaнo некoјa aпликaцијa кoјa ме му дaвa дa oди вo deep sleep, oднoснo гo држи буден кoгa не гo кoристиш и ти јa трoши бaтеријaтa. Имaш инстaлирaнo Вибер?

Sent from my LG-D802 using Tapatalk
 
S

Samurai_Sk

Гостин
Дечки користам пост-пејд т мобиле денска изгледа по грешка сум пуштил mobile network интеренет дали знаете колку е цената за минута да не се чудам кога ке ми стигне фактура?
 

Bojan Van Buuren

Колектор
Член од
11 април 2008
Мислења
7.990
Поени од реакции
12.003
Дечки користам пост-пејд т мобиле денска изгледа по грешка сум пуштил mobile network интеренет дали знаете колку е цената за минута да не се чудам кога ке ми стигне фактура?
Богами коа ќе видиш у сметката дека место у минути потрошениот интернет го мерат у мегабајти има цело паковање аспирин ќе потрошиш :icon_lol:

Шала на страна зависи на кој пакет си, зошто во некои пакети има условно речено бесплатен интернет. Најдобро провери си ја моменталната сметка на страната на тимобајл и ќе знаеш шо како ти е состојбата.
 
S

Samurai_Sk

Гостин
Богами коа ќе видиш у сметката дека место у минути потрошениот интернет го мерат у мегабајти има цело паковање аспирин ќе потрошиш :icon_lol:

Шала на страна зависи на кој пакет си, зошто во некои пакети има условно речено бесплатен интернет. Најдобро провери си ја моменталната сметка на страната на тимобајл и ќе знаеш шо како ти е состојбата.
фала а можеш да ми кажеш како да ја знам моменталната сметка, оти јас не платам електронски има некоја друга опција како се проверуа моменталната сметка, иначе јас ти кажав сум постпејт два броеви за 700 денари без интернет беше договорот, и не користив денеска интернет но некои колеги ми кажуват нема врска тоа ако си вклучил интернет ти се рачуна како да си користил
 

Bojan Van Buuren

Колектор
Член од
11 април 2008
Мислења
7.990
Поени од реакции
12.003
фала а можеш да ми кажеш како да ја знам моменталната сметка, оти јас не платам електронски има некоја друга опција како се проверуа моменталната сметка, иначе јас ти кажав сум постпејт два броеви за 700 денари без интернет беше договорот, и не користив денеска интернет но некои колеги ми кажуват нема врска тоа ако си вклучил интернет ти се рачуна како да си користил
Можеш да пратиш порака (си плаќаш 5 денари како за стандардна порака) за проверка на моментална сметка преку оноа T-mobile шо ти е во телефонот и ти праќаат после пола минута они повратна порака со износот на моменталната сметка.
Другиот начин е да се регистрираш овде и бесплатно електронски да видиш во секој момент колкава ти е сметката.
 
Член од
15 јануари 2012
Мислења
87
Поени од реакции
21
Дечки користам пост-пејд т мобиле денска изгледа по грешка сум пуштил mobile network интеренет дали знаете колку е цената за минута да не се чудам кога ке ми стигне фактура?
Регистрирај се во мојот т-мобиле, многу е едноставно и лесно, и таму можеш да имаш увид во деталната сметка.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom