Поранешниот бугарски претседател со остри критики кон грците

Bratot

Стоик и Машкртник!
Член од
27 јануари 2007
Мислења
17.089
Поени од реакции
4.498
Комедија, Бугар го прашува Ванаби Бугарот за правата на Македонците во СРБИЈА лол

Посмешна разврска во Бугарски стил немам видено:pos2:
 
Член од
9 октомври 2007
Мислења
1.126
Поени од реакции
24
Христо, ако може да те питам нешто, кое не ми е јасно;

Во С'рбија веројатно живеат много повеке луге со македонско самос'знание,
отколко при нас во Пиринско.
Зашто бат Стојко не земе да ги организира во едно О М О тамо ?
Зер С'рбија е демократска и братска страна, никој нема да пречи на регистрацијата...
Такива мисли понекогаш ми минават през простата глава:toe:
Придвижување кон Европа ( вие веќе сте влезени) подразбира почитување на основните човекови права, под кој се разбира и декларираност за национална припадност. И во Балканот тие работи треба да се променат.Па, ако некој во Бугарија тврди дека е Македонец тоа право не треба да му се оспори. Исто, како на некој во Македонија ако тврди дека се чувствува Бугарин. Инаку, за твоја информација работите во Србија се менуваат. Во Војводина се призна право на Макеоднците како национално малцинство во Војводина.
 
Член од
8 септември 2008
Мислења
164
Поени од реакции
3
А наверно ке им дадат да си организират и етничка македонска партија.
Недјавам се :toe:
 
Член од
9 октомври 2007
Мислења
1.126
Поени од реакции
24
А наверно ке им дадат да си организират и етничка македонска партија.
Недјавам се :toe:
Во некои земји можат да се формираат партии на национална основа. Така е во Македонија. Во некои, на пр. во Бугарија тоа не е дозволено ( по Уставот). За Србија не знам како е.
 
Член од
9 август 2008
Мислења
781
Поени од реакции
40
Христо, ако може да те питам нешто, кое не ми е јасно;

Во С'рбија веројатно живеат много повеке луге со македонско самос'знание,
отколко при нас во Пиринско.
Зашто бат Стојко не земе да ги организира во едно О М О тамо ?
Зер С'рбија е демократска и братска страна, никој нема да пречи на регистрацијата...
Такива мисли понекогаш ми минават през простата глава:toe:
Другар, аиде и јас да те прашам нешто, ама искрено да ми отговориш ? Како може во Бугарија да има партија на Турците на етничка основа ( ДПС) , партија на Ромите на етничка основа ( Евророма) , Партија на Арменците, на Власите на Каракачаните, на Торбешите , на Казлбашите ( Макар и да не ни знам кои се и какви се тие) а да не може да има партија на Македонците ? Дури и партија на Татарите има, ако не знаеш ! Каде е тука правдата ? Турците се по заслужени од нас ? Циганите се по-добри граѓани на државата од нас ? За сите погоре наведени може да си праат партии, само за нас не може ? Не мислиш ли дека то ае неправда и од нас Македонците праат луге со понизок квалиет ?
 
Член од
8 септември 2008
Мислења
164
Поени од реакции
3
Другар, аиде и јас да те прашам нешто, ама искрено да ми отговориш ? Како може во Бугарија да има партија на Турците на етничка основа ( ДПС) , партија на Ромите на етничка основа ( Евророма) , Партија на Арменците, на Власите на Каракачаните, на Торбешите , на Казлбашите ( Макар и да не ни знам кои се и какви се тие) а да не може да има партија на Македонците ? Дури и партија на Татарите има, ако не знаеш ! Каде е тука правдата ? Турците се по заслужени од нас ? Циганите се по-добри граѓани на државата од нас ? За сите погоре наведени може да си праат партии, само за нас не може ? Не мислиш ли дека то ае неправда и од нас Македонците праат луге со понизок квалиет ?
За мен нештата изглеждат така, както са изглеждали за с'здателите на ВМРО.
Тодор Александров кога го питали по тоја в'прос е рек'л следното:
"Организацијата е на практика неуништожима, заштото е организација на идеалисти.
Ако един падне, двама ке го заместат...
Направиш ли ја партија, тогава тја станува зависима от нечии интереси -д'ржавни или частни..."

ште ти дам прост пример с'с СДС. Когато беше движение на идеална основа,
тогава целијат народ беше со него. Стана партија и се самоуби.
Един умен човек с произход от Македонија преди много години е написал,
дека многото партии са пагубни за една д'ржава.
Те разделјат енергијата на народа така, както никој в'ншен враг не може да го стори.
Те разделјат брат от брата, сина от баштата.
Този човек е написал, че ако един ден Б'лгарија загине,
то ке биде не от в'ншен враг,
а от "многото партии - тези незаконородени деца на вечната блудница Демокрацијата".

Погледни колко партии има во САД и во Англија !? ЗАштО ?

Вие не разбрахте, че ако станете партија, ореол'т ви веднага ште изчезне
и на практика ште се погубите.
Никога нјама да минете необходимата процентова бариера,
за да влезете в Парламента и в реалната политика, та да може да влијаете на нештата.
Не се позовавајте на ДПС. ДПС беше една огромна грешка на б'лгарските "политици".
А членска маса и избиратели като ДПС и ромите никога нјама да имате.

Това е откровеното ми мнение.
Лично аз отдавна с'м искал да ви регистрират, но това противоречи
на Конституцијата на страната ни.
 
Член од
20 август 2008
Мислења
137
Поени од реакции
0
Ти мислиш дека тој одлучува за вакви работи ? Има еден куп советници и он беше само пиун во рацете на бившите комунисти тогаш. Инаку по негово време ОМО доби регистрација , а јас лично сегашната негова изјава си ја објаснуваам што догодина доаѓаат избори во Бугарија и може си прави некој сметки да го подкрепиме пак, кој знае.
Жельо да влезе отново прјако в политиката в БГ? Ти у ред ли си? Сред всички тија хиени? Жельо е на много по-високо ниво от тјах.
 
Член од
9 август 2008
Мислења
781
Поени од реакции
40
За мен нештата изглеждат така, както са изглеждали за с'здателите на ВМРО.
Тодор Александров кога го питали по тоја в'прос е рек'л следното:
"Организацијата е на практика неуништожима, заштото е организација на идеалисти.
Ако един падне, двама ке го заместат...
Направиш ли ја партија, тогава тја станува зависима от нечии интереси -д'ржавни или частни..."

ште ти дам прост пример с'с СДС. Когато беше движение на идеална основа,
тогава целијат народ беше со него. Стана партија и се самоуби.
Един умен човек с произход от Македонија преди много години е написал,
дека многото партии са пагубни за една д'ржава.
Те разделјат енергијата на народа така, както никој в'ншен враг не може да го стори.
Те разделјат брат от брата, сина от баштата.
Този човек е написал, че ако един ден Б'лгарија загине,
то ке биде не от в'ншен враг,
а от "многото партии - тези незаконородени деца на вечната блудница Демокрацијата".

Погледни колко партии има во САД и во Англија !? ЗАштО ?

Вие не разбрахте, че ако станете партија, ореол'т ви веднага ште изчезне
и на практика ште се погубите.
Никога нјама да минете необходимата процентова бариера,
за да влезете в Парламента и в реалната политика, та да може да влијаете на нештата.
Не се позовавајте на ДПС. ДПС беше една огромна грешка на б'лгарските "политици".
А членска маса и избиратели като ДПС и ромите никога нјама да имате.

Това е откровеното ми мнение.
Лично аз отдавна с'м искал да ви регистрират, но това противоречи
на Конституцијата на страната ни.


Изненадуваш ме со тоа дека го пишуваш . Според тебе е подобро ОМО да биде организација а не партија за да има подобра иднина ? Да ти кажам тоа мислење го имат и некој наши членови , ама не мислам дека е точно бидејки кога бевме партија за два месеци дбивме дупло членови и можевме да учествуваме во партискиот живот во Пиринот.
Чим кажуваш дека ОМО има ореол значи комшијата твој добро поработил над тебе :vozbud:. А ако сакаш да ни регистрираат , како што пишуваш појди кај комшијата ти и подпиши се за регистрација , се разбира ако не ти е страв да те викат во полиција и да бидеш изпрашуван зошто си се подписал :baeh:
 
Член од
20 август 2008
Мислења
137
Поени од реакции
0
Jaoooo па што тогаш праиме муабет? Значи ако ти признаваш некоја држава, признај ја сосе народ и јазик, а не се прави будала, признаваш територија, а луѓето? Што живее таму, стока, диносауруси? На кој јазик зборат, или како во камено време со мимики се разбираат? Значи ако е од кејф признавањето, нека е целосно а не да се прави будала тогаш, а сега ќе ми продава добрина.
Па ти например ке признаеш ли либијски език и либијски народ? И езика и народа се арабски. Нацијата е либијска. Не ти го схватам вакав ти е проблемот.
 
Член од
20 август 2008
Мислења
137
Поени од реакции
0
Изненадуваш ме со тоа дека го пишуваш . Според тебе е подобро ОМО да биде организација а не партија за да има подобра иднина ? Да ти кажам тоа мислење го имат и некој наши членови , ама не мислам дека е точно бидејки кога бевме партија за два месеци дбивме дупло членови и можевме да учествуваме во партискиот живот во Пиринот.
Чим кажуваш дека ОМО има ореол значи комшијата твој добро поработил над тебе :vozbud:. А ако сакаш да ни регистрираат , како што пишуваш појди кај комшијата ти и подпиши се за регистрација , се разбира ако не ти е страв да те викат во полиција и да бидеш изпрашуван зошто си се подписал :baeh:
ОК. Нека ви регистрират. и знаеш ли как рејтинга може за нула време да ви падне дупло, че и много повече. Достат'чно е само по масмедиите в Б'лгарија редовно да се изнасја какво пишат медиите в Скопие за Б'лгарија. Просто ште се сринете.:smir:
 

POWER-MKD

Per aspera ad astra
Член од
1 март 2008
Мислења
4.763
Поени од реакции
644
Па ти например ке признаеш ли либијски език и либијски народ? И езика и народа се арабски. Нацијата е либијска. Не ти го схватам вакав ти е проблемот.
Па толку знаеш...ЈАС ЗБОРУВАМ ЗА ОФИЦИЈАЛНА ПОЛИТИКА на една држава, проста масо!!!!! Не за обичен човек. П.С Немам ништо против Либија ниту либијците, ниту пак против Бијафра, Гренланд, или Бугарија. Бугарија, Грција го имаат тој проблем со нас.
 
Член од
9 август 2008
Мислења
781
Поени од реакции
40
ОК. Нека ви регистрират. и знаеш ли как рејтинга може за нула време да ви падне дупло, че и много повече. Достат'чно е само по масмедиите в Б'лгарија редовно да се изнасја какво пишат медиите в Скопие за Б'лгарија. Просто ште се сринете.:smir:
Па тие медиите во Бугарија не се запрели да плукаат по нас одкако не има како партија, така да тоа не може да не уплаши.
 

Divider

Seraphim
Член од
24 февруари 2005
Мислења
27.337
Поени од реакции
3.062
Жељу е цар бе.

Жељу за прецедатељ!

П.С. Од многуте чувашки политичари со испран мозок, Жељу успеа да си ги узнае и наново осознае македонките корени.

Жељу конечно сфати дека во Бугарија има или чувашки сестроебни полулуѓе со гремлински коњољубни пориви и мршовидни сурати на мемлосани пцишта или македонци под окупација на претходноспоменатите туркменски племиња.
 

Bratot

Стоик и Машкртник!
Член од
27 јануари 2007
Мислења
17.089
Поени од реакции
4.498
Жељу е цар бе.

Жељу за прецедатељ!

П.С. Од многуте чувашки политичари со испран мозок, Жељу успеа да си ги узнае и наново осознае македонките корени.

Жељу конечно сфати дека во Бугарија има или чувашки сестроебни полулуѓе со гремлински коњољубни пориви и мршовидни сурати на мемлосани пцишта или македонци под окупација на претходноспоменатите туркменски племиња.
:pos2::pos2::pos2:

Јбт ПОЕТА

ахахххахххаааааааааааааааа.... ЛУД...........
 

Divider

Seraphim
Член од
24 февруари 2005
Мислења
27.337
Поени од реакции
3.062
ТрагикомеНдија е што тоа е навистина факт и непобитна вистина.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom