Поплаки за интернет до АЕК

  • Креатор на темата zlaki
  • Време на започнување
Z

zlaki

Гостин
Има друже, мислам дека нема да најдеш негде кај што не плакаш пенали ако сакаш предвремено раскинување на договор.
eve vo Telekabel ne te obvrzuvaat sodogovor,ako sakas da raskines treba da se plateni smetkite.Toa im e odlicno za razlika od drugite koi te obvrzuvaat 2-godini.
 
Член од
19 април 2012
Мислења
429
Поени од реакции
681
И јас користам од T-Home и сум прилично задоволен од услугата и изборот на програми, со интернетот немам проблем, воопшто не ми паѓа, но имам забелешка со ТВ програмите, бидејќи некогаш знаат да се закочат(не сите) и одма да се вратат, но некогаш знае и да ги нема по 10-15 мин.

За разлика од тебе, јас мислам дека Телекабел се најдобри, но не знам, ги нема во мојот реон.
 
Z

zlaki

Гостин
Кога си користел од Т Хоум? Од пред некое време намалени им се цените бајаги, пошто се појави Близу и сите почнаа да бегаат кај нив. Видоа не видоа мораа да намалат со цени. Можно е ти тој период да си го фатил.
pred okolu 2-3 godini.Iskreno da ti kazam se iznazboruvav za 100 den.vo DzaBest
--- надополнето: 9 април 2013 во 18:16 ---
Овие Канал 5 се утепаа плукање по УАН, ги следам неколку дена по ред, абе упорни во тоа дека УАН се најлоши на пазарот.
А у ствари ова е само вратка за тоа што УАН му побарал не знам таму колку илјади евра за користење на дигитален сигнал, на годишно ниво, а овие се бунат дека се многу пари, па еве вака ќе им враќаат.
izgleda tuka e zajakot,
 

ElNinho

Мадридиста!
Член од
17 јули 2009
Мислења
20.959
Поени од реакции
57.697
Јас користам интернет од Оne и сум немал чести проблеми којзнае од кога. Само изолирано прекунување на врската (не поради нивна вина туку жичната инсталација е катастрофа). Сеа јесте, услугата во салоните им е лоша, но тоа е исто и кај другите.
 
Z

zlaki

Гостин
И јас користам од T-Home и сум прилично задоволен од услугата и изборот на програми, со интернетот немам проблем, воопшто не ми паѓа, но имам забелешка со ТВ програмите, бидејќи некогаш знаат да се закочат(не сите) и одма да се вратат, но некогаш знае и да ги нема по 10-15 мин.

За разлика од тебе, јас мислам дека Телекабел се најдобри, но не знам, ги нема во мојот реон.
ne sakam da se zalam premnogu od Telekabel ama i tuka ima ponekoe kocenje na Internet pa nekogas o po 1saat ili po cel den so mali prekini,ete na televizija ja imaat HRT 1 i HRT3,no go nema National geographic.Znaci sekade e normalno da ima po nekoj problem,no mislam deka vo Telekabel za 850 den i ONE 900 den(so 2 resivera za TV) da sepak ONE e pokvaliteten.
--- надополнето: 9 април 2013 во 18:26 ---
eve na vesti na kanal5 stotuku istoto go povtoruvaat za ONE
 
D

Deleted member 53418

Гостин
One se ok vo pogled na stabilnost na internet i televizija i cenata e super ama internetot poveke od 600kb/s ne ide i nema ni 1 hd kalnal :D pa sea biraj :D
 
Член од
10 мај 2012
Мислења
107
Поени од реакции
47
Samiot AEK e parodija ,koga bi znaele koi imbecili rabotat tamu :drk:
 
Член од
27 декември 2008
Мислења
1.571
Поени од реакции
725
kaj korisnicite od nasiot grad nema moznost da se gledaat lokalni televizii sto e mnogu golem propust na ONE.Bas deneska prasuvav vo ONE i nivniot odgovor bese da koga sakam da gledam lokalna televizija da priklucam TV antena...:icon_lol:,znaci celo vreme zakaci i otkaci...
--- надополнето: 9 април 2013 во 17:48 ---


pa da 99den;)..znaci dva resivera za BoomTv,internet koi vetuvaat brzina do 10Mbps i fiksen za 900den.Znaci T-home 1200 +100den za plusTv 1300 a kaj one istoto za 900den..
Нема потреба од закачи откачи ,ја приклучуваш твојата надворешна антена во БООМ ресиверот и имаш на самиот ресивер излез за антена и од тој излез си го приклучуваш Тв.Јас бев корисник на ОНЕ до некаде февруари 2012 година плаќав 1768,00 денари ,на фиксниот телефон моите се утепуваа од муабет не сум платил денар доплата и 999,00 за три БООМ приемници.Беа добри го имав пакетот ДУО Ехтреме фиксен телефон со неограничен нет со брзина од 10 mb/s го користев некаде 6 години после февруари почна проблемите имав немав нет па не ми работеше фиксниот ,помина договорот и ги откажав ,се префрлив на Т-ХОМЕ Оптика сега сум задоволен 50 mb/s брзина стабилна врска незнам до сега не сум приметил да немам нет Тв им е добро имаат неколку ХД канали .Единствено што на секое менување на канал треба да го вклучиш преводот, а да исто така неколку секунди причекуваш за да бира телефонот и потоа да ѕвони.
 
Член од
29 октомври 2011
Мислења
1.712
Поени од реакции
1.152
Me интересира ваше искуство со АЕК,дали сте побарале помош,вие или некој ваши блески,и какви се резултатите од тамо...позитивни или негативни :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom