Поплаки за интернет до АЕК

  • Креатор на темата zlaki
  • Време на започнување
Z

zlaki

Гостин
Najmnogu poplaki od ONE kako vo telefonija taka i vo internet po analiza na AEK.Jas koristam Telekabel i mislam da preminam na ONE so troen paket telefon,boomTv i internet.Dosega ne sum slusnal nekoj da se pozali korisnik na ONE od moi poznanici koi koristat nivni uslugi za koj i jas samiot koristam DzaBest i sum prezadovolen.Pred eden mesec slusnav na Tv isto taka od AEK analiza deka najmnogu se zalele od BLIZOO.Prema mojot finansijski standart smetam deka dva BOOM Tv,internet i fiksen(koj nema da go koristam)za 900 den.mislam deka se najprifatlivi.Momentalno plakam 850den. na Telekabel no se slucuva da vo nedelata 2-3 pati ima problem kako i Tv programite nemaat sekogas prevod.Komsijata koristi MAX Tv so internet i fiksen so pretplata od 1200 den,no koristi kompjuter koj go isplaka na rati a i istiot veli deka e skapo no e zadovolen od kvalitetot.Celta mi e da ovde porazgovarame i utvrdime za REALNOSTA na site operatori i nivnite problemi kako i nasite zaklucoci i odbereme ovde na forumot koj e najdobar prema cenata i uslugata.P.S voedno i ve prasal dali smetate deka e podobro da se prefrlam na ONE , razlikata e samo 50den od segasnava na Telekabel.

http://kanal5.com.mk/vesti_detail.asp?ID=3987
 
Член од
4 јануари 2013
Мислења
162
Поени од реакции
89
Јас користам боом, телефон и интернет од ONE. Интернетот е супер имаш 400GB за трошење така да нема никогаш да ги потрошиш, телефон домашен не користам јас (не е тука мајка ми да ја прашам), телевизијата е добра сега за сега но јас имам мали проблеми со антената и местоположбата но немаш некој добри програми на него.
Јас се мислам да земам Total TV по завршувањето на договорот но не ми се прекинува заради интернетот.
 
Z

zlaki

Гостин
vo ONE dogovorot e dve godini,kolku vreme treba da pomini za da go raskines a pri toa da ne platis kazneni poeni(penali)..Za koi programi smetas deka treba da gi ima ONE(BoomTv)?...
 
Член од
17 ноември 2012
Мислења
4.548
Поени од реакции
5.305
Јас користам Т Хоум, по квалитет мислам дека подобри нема да најдеш. Од пријатели и роднини што ми кажувале и што самиот сум воочил, Близу и ОНЕ имаат стално проблеми, еве и ти си пишал гледам. Е сега Т Хоум нормално се поскапи од сите, ама мислам дека за квалитет на услугата што ја нудат, е прилично ОК. Е сега сум приметил дека од сите, Т Хоум и Т Мобајл пробуваат најмногу што можат да те украдат. Дали од сметка за телефон, дали од некои гратис користења па после ако не ги откажеш продолжуваат да ти ги наплакаат уште година или две, дали од автоматско продолжување на договор и слични финти што неможеш да ги пријавиш.

Јас би ти препорачал Т Хоум, ама мораш многу да пазиш и на договори и на се, пошто на најмала укажана шанса одма ке те украдат :icon_mrgr:
 
Член од
4 јануари 2013
Мислења
162
Поени од реакции
89
После 2 години можеш да го раскинеш договорот без да плачаш казнени поени.
Јас многу гледам филмови и сакам да има HBO и HBO Comedy.
Кај мене е слаб сигналот да користам од Т Хоум затоа што оди преку интернет но кога ќе се појача може да се проба и тоа.
 
Z

zlaki

Гостин
Јас користам Т Хоум, по квалитет мислам дека подобри нема да најдеш. Од пријатели и роднини што ми кажувале и што самиот сум воочил, Близу и ОНЕ имаат стално проблеми, еве и ти си пишал гледам. Е сега Т Хоум нормално се поскапи од сите, ама мислам дека за квалитет на услугата што ја нудат, е прилично ОК. Е сега сум приметил дека од сите, Т Хоум и Т Мобајл пробуваат најмногу што можат да те украдат. Дали од сметка за телефон, дали од некои гратис користења па после ако не ги откажеш продолжуваат да ти ги наплакаат уште година или две, дали од автоматско продолжување на договор и слични финти што неможеш да ги пријавиш.

Јас би ти препорачал Т Хоум, ама мораш многу да пазиш и на договори и на се, пошто на најмала укажана шанса одма ке те украдат :icon_mrgr:
Ima li kazneni poeni ako sakam predvreme da go raskinam dogovorot.Edino sto mi smeta na T-home e toa sto imam dva Tv,a vtoriot se plaka taka sto i smetkata bi se zgolemila.
 
Член од
4 јануари 2013
Мислења
162
Поени од реакции
89
Ima li kazneni poeni ako sakam predvreme da go raskinam dogovorot.Edino sto mi smeta na T-home e toa sto imam dva Tv,a vtoriot se plaka taka sto i smetkata bi se zgolemila.
И од ONE се доплатува уште еден ресивер, околу 100 денари мислам.
 
Z

zlaki

Гостин
После 2 години можеш да го раскинеш договорот без да плачаш казнени поени.
Јас многу гледам филмови и сакам да има HBO и HBO Comedy.
Кај мене е слаб сигналот да користам од Т Хоум затоа што оди преку интернет но кога ќе се појача може да се проба и тоа.
kaj korisnicite od nasiot grad nema moznost da se gledaat lokalni televizii sto e mnogu golem propust na ONE.Bas deneska prasuvav vo ONE i nivniot odgovor bese da koga sakam da gledam lokalna televizija da priklucam TV antena...:icon_lol:,znaci celo vreme zakaci i otkaci...
--- надополнето: 9 април 2013 во 17:48 ---
И од ONE се доплатува уште еден ресивер, околу 100 денари мислам.
pa da 99den;)..znaci dva resivera za BoomTv,internet koi vetuvaat brzina do 10Mbps i fiksen za 900den.Znaci T-home 1200 +100den za plusTv 1300 a kaj one istoto za 900den..
 
Член од
17 ноември 2012
Мислења
4.548
Поени од реакции
5.305
Ima li kazneni poeni ako sakam predvreme da go raskinam dogovorot.Edino sto mi smeta na T-home e toa sto imam dva Tv,a vtoriot se plaka taka sto i smetkata bi se zgolemila.
Има друже, мислам дека нема да најдеш негде кај што не плакаш пенали ако сакаш предвремено раскинување на договор.
 
Член од
5 ноември 2008
Мислења
2.569
Поени од реакции
610
Користам T-Home, имам телевизија, интернет, телефонија + лаптоп земено од нив. До сега немам никакви жалби, освен тоа малце да ја покачат брзината на интернетот, али се трпи. Се сеќавам порано 100kb/s коа беше лудило! :) Паѓа нетот, али ептен ретко, значи коа викам ептен ретко мислам на максимум 2 пати во месецот, а со телевизијата и телефонијата сум немал проблем. За лаптопот да не збориме :)
 

Zaphod Beeblebrox

Поранешен покул Божино
Член од
7 јуни 2008
Мислења
16.676
Поени од реакции
21.233
Еден другар ги колне секоја вечер пред спиење овие ONE заради лошиот интернет...
 

Anco

За солун ДА, ЗА срем НЕ
Член од
1 ноември 2011
Мислења
8.603
Поени од реакции
15.404
Јас си плаќам на Близоо-Интернет,Тв и телефон а не користам ништо од тоа,
немам дома приклучок,изгледа сум единствен пример таков во светот.
 
Z

zlaki

Гостин
sto znam moze od AEK imaat nekoja korist ili nakolonost kon nekoi od ovie operatori pa pisuvaat od koj ima najmnogu poplaki i pri toa mu dadat sansa na nekoj drug.A gi kontrolira li nekoj niv(AEK) pa za da im veruvame? Im veruvate li vie na AEK?Eve jas koristev od T-mobile dve godini RELAX family i mislam deka smetkite bea visoki.Na moe baranje sekogas kazuvaa deka mesecnata taksa od 1000 den e izracunata vo vnatresen soobrakaj(jas imav 4 mob.telefona).Koga pocnav da im plakam samo 1000 den za mesecnata taksa signalot bese isklucen i ne mozev da gi potrosam 1000 den vo vnatresnite moi 4-broja od RELAX family.Na moe prasanje kaj niv mi bese odgovoreno deka toa e samo taksa i deka tie AVTOMATSKI ke se vkalkurirale na dodatnata krajna suma.
 
Член од
17 ноември 2012
Мислења
4.548
Поени од реакции
5.305
sto znam moze od AEK imaat nekoja korist ili nakolonost kon nekoi od ovie operatori pa pisuvaat od koj ima najmnogu poplaki i pri toa mu dadat sansa na nekoj drug.A gi kontrolira li nekoj niv(AEK) pa za da im veruvame? Im veruvate li vie na AEK?Eve jas koristev od T-mobile dve godini RELAX family i mislam deka smetkite bea visoki.Na moe baranje sekogas kazuvaa deka mesecnata taksa od 1000 den e izracunata vo vnatresen soobrakaj(jas imav 4 mob.telefona).Koga pocnav da im plakam samo 1000 den za mesecnata taksa signalot bese isklucen i ne mozev da gi potrosam 1000 den vo vnatresnite moi 4-broja od RELAX family.Na moe prasanje kaj niv mi bese odgovoreno deka toa e samo taksa i deka tie AVTOMATSKI ke se vkalkurirale na dodatnata krajna suma.
Кога си користел од Т Хоум? Од пред некое време намалени им се цените бајаги, пошто се појави Близу и сите почнаа да бегаат кај нив. Видоа не видоа мораа да намалат со цени. Можно е ти тој период да си го фатил.
 
Член од
14 март 2010
Мислења
16.842
Поени од реакции
15.992
Овие Канал 5 се утепаа плукање по УАН, ги следам неколку дена по ред, абе упорни во тоа дека УАН се најлоши на пазарот.
А у ствари ова е само вратка за тоа што УАН му побарал не знам таму колку илјади евра за користење на дигитален сигнал, на годишно ниво, а овие се бунат дека се многу пари, па еве вака ќе им враќаат.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom