Помош

Член од
16 февруари 2006
Мислења
459
Поени од реакции
48
zdravo na site . posle 1 saat maka resiv da baram pomos od vas.. Vaka sea imam internet kablovski so 512 i se mi furase ok i naednas se se zaeba stranica mi se otvara po 3-4 minuti i tn pa ko formatirav hard diskot i pak se si idese ok se do pred 1 saat. Da ne znae slucajno nekoj so e problemot???
 
P

Princ

Гостин
да не закачи некој вирув во тој 1 саат што сурфаше добро? имаш firewall и antivirus? на кој оперативен систем си? ако си на XP, дали инсталираше SP2 ПРЕД да се поврзеш на интернет?
 
Член од
16 февруари 2006
Мислења
459
Поени од реакции
48
furam so xp so sp2 kaspersky najnov i so firewall
 

Allita

Слика има тон нема
Член од
7 декември 2005
Мислења
2.184
Поени од реакции
12
MartinMax напиша:
zdravo na site . posle 1 saat maka resiv da baram pomos od vas.. Vaka sea imam internet kablovski so 512 i se mi furase ok i naednas se se zaeba stranica mi se otvara po 3-4 minuti i tn pa ko formatirav hard diskot i pak se si idese ok se do pred 1 saat. Da ne znae slucajno nekoj so e problemot???

а да се јавиш во провајдерот од каде што имаш земено кабловски можеби тие имаат некакви проблеми...може не е до тебе...
 
Член од
16 февруари 2006
Мислења
459
Поени од реакции
48
i toa go napraviv oni vikaat deka se e ok
 
P

Princ

Гостин
SP2 и антивирус инсталираше пред или откако се поврза на интернет?
 

dwa

Член од
19 февруари 2006
Мислења
2.233
Поени од реакции
349
Princ напиша:
SP2 и антивирус инсталираше пред или откако се поврза на интернет?
pa isto ke mu dojde ako napravil scan koga i da go instaliral antivirusot
 

deXterche

тадаммм
Член од
12 февруари 2006
Мислења
4.920
Поени од реакции
941
Pa vidi kolku procesi ti rabotaat vo pozadina, znaat mnogu da go usporat sistemot
 

deXterche

тадаммм
Член од
12 февруари 2006
Мислења
4.920
Поени од реакции
941
Ustvari tebe stranite ti se otvoraa bavno....ili sistemot cel ti e baven??
 
P

Princ

Гостин
dwa напиша:
pa isto ke mu dojde ako napravil scan koga i da go instaliral antivirusot
Имаше еден вирус (не ми текнува во моментов како се викаше) кој ти го инфицира компјутерот ако имаш windows XP со SP1 и немаш firewall и антивирус. После тоа слободно инсталирај си антивирус ама не помага.
 

dwa

Член од
19 февруари 2006
Мислења
2.233
Поени од реакции
349
Princ напиша:
Имаше еден вирус (не ми текнува во моментов како се викаше) кој ти го инфицира компјутерот ако имаш windows XP со SP1 и немаш firewall и антивирус. После тоа слободно инсталирај си антивирус ама не помага.
ok aj da ti veruem :)
 
Член од
16 февруари 2006
Мислења
459
Поени од реакции
48
so e do procesi ne e gi poznavam site nema nekoj nepoznat a inaku samo internetot mi se uspori kompjuterot e ok
 
P

Princ

Гостин
тогаш најверојатно ти е до провајдерот. секогаш кај нив е добро и кај тебе е проблемот. не знам како да ти помогнам..
 
Член од
16 февруари 2006
Мислења
459
Поени од реакции
48
a da skeniram so drug antivirus
ima li bolji od kaspersky za scan?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom