Помош: Jailbreak iPod touch 2G iSO 4.0 преку Redsn0w

Bojan Van Buuren

Колектор
Член од
11 април 2008
Мислења
8.394
Поени од реакции
12.058
Праам jailbreak преку Redsn0w и се е добро со тоа ми влегува ајподот во DFU mode и после коа ќе го уклучам ајподот нема икона од Цидиа !
Може некој да ми каже што е проблемот??
 
Член од
15 август 2011
Мислења
11
Поени од реакции
0
Праам jailbreak преку Redsn0w и се е добро со тоа ми влегува ајподот во DFU mode и после коа ќе го уклучам ајподот нема икона од Цидиа !
Може некој да ми каже што е проблемот??
ZACUVAJ SHSH BLOBS SO IFAITH ILI TINY UMBRELA I APDEJTIRAJ GO NA 5.0.1 PA PAK ZACUVAJ PA APDEJTIRAJ GO NA 5.1.1 I POSLE ZACUVANITE SHSH KE TI STOJAT VO USERS>AKAUNTOT KAJ SO TI STOI.. .SHSH I TOJ FOLDER PRATI SI GO NA EMAIL SAM NA SEBE... I SEA IDI NA https://sites.google.com/site/greenpois0nabsinthe/absinthe-win-2.0.4.zip?attredirects=0&d=1 i download... stisni jailbreak i ne ti ni treba DFU!!
 

Kajgana Shop

На врв Bottom