Помош, софтверски проблеми и совети

-={K-O-R-U-N}=-

Wanna play a game?
Член од
14 февруари 2007
Мислења
13.045
Поени од реакции
3.301
Го симнав pirates of the caribbean 4 BluRay верзија. Работата е што е симнат како Iso(image) фајл.
Преку PowerIso направив Mount. Проблемот е што ниту Total Media Theatre 5 не ми го пушта филмот, иако кога ќе го пуштам програмот го чита како Disc во CD-Rom. Ми појавува
There is no disc in source divice. Please insert a Disc.

И со PowerDVD ми прави сличен проблем.

Иначе можам да го отворам најнормално како најобичен филм, но така ќе немам превод.
Прв пат сретнувам ваков вид на BluRay upload.
Прво, да не ги мешаш Blu-Ray СНИМКА со Blu-Ray ФАЈЛОВИ?

До сега како си гледал Blu-Ray и дали фајловите што си ги симнувал биле .mkv?

Отвори го ISO фајлот и кажи ми што фајлови има (или се милјон фајлови)?
 

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
16.705
Поени од реакции
27.662
Го симнав pirates of the caribbean 4 BluRay верзија. Работата е што е симнат како Iso(image) фајл.
Преку PowerIso направив Mount. Проблемот е што ниту Total Media Theatre 5 не ми го пушта филмот, иако кога ќе го пуштам програмот го чита како Disc во CD-Rom. Ми појавува
There is no disc in source divice. Please insert a Disc.

И со PowerDVD ми прави сличен проблем.

Иначе можам да го отворам најнормално како најобичен филм, но така ќе немам превод.
Прв пат сретнувам ваков вид на BluRay upload.
од кај го симна?
прочачкај таму може има некоја информација што како.. или евентуално некои коментари од другите даунлоудери.
 
A

Auditore

Гостин
Добра е конфигурацијава за седмица:
Intel® Atom™ Processor N280

2GB RAM
150GB HDD
 
Член од
31 август 2008
Мислења
501
Поени од реакции
38
Добра е конфигурацијава за седмица:
Intel® Atom™ Processor N280

2GB RAM
150GB HDD
Па добра е,ке тера. Али не за игри. Не знам што графичка има,али претпоставувам дека е некоја слаба.
 
Член од
2 октомври 2009
Мислења
11
Поени од реакции
0
veke nekoi vreme gledav deka ram memorijata nesto me zafrkavase i odase nakade do 90% deka e prekupirana, poslednite denovi lap topot sam se gasase, no pak ke se uklucese sega poveke ne mozam da go uklucam ne mi dava nikakov kontakt dali e do memorijata ili nesto drugo, ako znae nekoj poveke neka mi objasni. Ne znam kolku dobro objasniv oti se se razbiram mnogu vo tie raboti :)
 

GreenRoot

^Зелен^
Член од
20 јули 2011
Мислења
2.590
Поени од реакции
2.190
veke nekoi vreme gledav deka ram memorijata nesto me zafrkavase i odase nakade do 90% deka e prekupirana, poslednite denovi lap topot sam se gasase, no pak ke se uklucese sega poveke ne mozam da go uklucam ne mi dava nikakov kontakt dali e do memorijata ili nesto drugo, ako znae nekoj poveke neka mi objasni. Ne znam kolku dobro objasniv oti se se razbiram mnogu vo tie raboti :)
Може вирус да е, ги има многу такви.За да го провериш то влези преку сејф мод.Кога ке го уклучуваш компјутерот пред да се вчита виндоусот неколку пати притисни F5(мислам дека беше F5 но несум сигурен).Кога ке влезеш отвори таск менаџер и проверија меморијата.Ако ти е нормална тогаш имаш вирус (вирусите обично неработат во сејфмод) скенирај со антивирус, но ако тој ненајде ништо ке мора да се помачиш да го најдиш и сам да го избришиш вирусот.
Но ако пак ти е полна меморијата тогаш најверојатно имаш премногу програму кои се стартуваат со компјутерот.Пиши како е и колку рам имаш за да ти помогнам подетално.
 
Член од
2 октомври 2009
Мислења
11
Поени од реакции
0
ne mozam da mu dadam sejf mod bidejki ne se ni uklucuva, go odnesov na servis pa mi kazaa moze i nekoj del da bil izgoren ili ke e za kanta ili ke se napravil :) ke vidam utre so ke mi kazat. Sepak fala na sovetot
 
Член од
31 август 2008
Мислења
501
Поени од реакции
38
Може и да си го рикнал. Мислев да го пишам тоа прво,али пишал членот над мене за сејф мод,па морав да го надополнам. :)
 
Член од
21 септември 2008
Мислења
1.082
Поени од реакции
588
Некој да ми даде линк од каде можам да симнам Coral Player. Фала.
 

GreenRoot

^Зелен^
Член од
20 јули 2011
Мислења
2.590
Поени од реакции
2.190
Моја грешка не го сватив убо прашањето.Мислев дека ОС не се уклучува.
Како и да е се надевам ке го поправиш
 

Capitano

...
Член од
24 октомври 2007
Мислења
1.344
Поени од реакции
137
Начин директно од 3 .pdf документи да направам еден, без притоа да конвертирам во .docx ?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom