Помош, софтверски проблеми и совети - III дел

Статус
Затворена за нови мислења.

haCk0r

Customization Windows OS
Член од
8 јануари 2009
Мислења
4.250
Поени од реакции
1.562
стај нешто како антивирус касперску или било кој скенирај мада овакви работи се дешаваат од spyware они се главните за вакво замарање doctor spyware би ти го препорачал, или направи sistem restore врати го времето, и уште нешто да не имаш чепкано у биос ???
 

Mr.HyPNoTiC

UnTraceable Guest!
Член од
13 ноември 2007
Мислења
1.450
Поени од реакции
239
Помош околу Benq Simens Camera ...

Сакам да ја направам како камера за компјутер ... Приклучувам се како што пишува во книгата ... и пише дека мониторот (компјутерот ќе се рестартира ) и ќе можеш камерата да ја користиш како камера за компјутер ...

Но кога ќе се растертира мојот ком не подигнува ... туку повторно се рестартира :toe:
 
Член од
7 јануари 2008
Мислења
5.366
Поени од реакции
804
Помош околу Benq Simens Camera ...

Сакам да ја направам како камера за компјутер ... Приклучувам се како што пишува во книгата ... и пише дека мониторот (компјутерот ќе се рестартира ) и ќе можеш камерата да ја користиш како камера за компјутер ...

Но кога ќе се растертира мојот ком не подигнува ... туку повторно се рестартира :toe:
Драјвери инсталираше ?
 

haCk0r

Customization Windows OS
Член од
8 јануари 2009
Мислења
4.250
Поени од реакции
1.562
Првен исталирај ги драјверите па приклучи го мобилниот
 

Mr.HyPNoTiC

UnTraceable Guest!
Член од
13 ноември 2007
Мислења
1.450
Поени од реакции
239

haCk0r

Customization Windows OS
Член од
8 јануари 2009
Мислења
4.250
Поени од реакции
1.562
Ок тоа во ред, првен се инсталираат драјверите потоа се рестатира па се приклучува камерата па во старт алл програмс ке ја најдеш и отвориш или на десктоп ке си креира икона од камерата
 

Mr.HyPNoTiC

UnTraceable Guest!
Член од
13 ноември 2007
Мислења
1.450
Поени од реакции
239
Ок тоа во ред, првен се инсталираат драјверите потоа се рестатира па се приклучува камерата па во старт алл програмс ке ја најдеш и отвориш или на десктоп ке си креира икона од камерата

Ама не бива ...

Ќе ја приклучам камерата со компјутерот ... после селектирам Use cameras to PC *така нешто беше* и после одма сам се рестартира компјутерот ... не може да го подигне виндоусот ... се рестартира на самото ботирање од хардискот ...
 

haCk0r

Customization Windows OS
Член од
8 јануари 2009
Мислења
4.250
Поени од реакции
1.562
и сеа како пишуваш ? а што Windows користиш виста ??? види драјверите дали се копитабилни со XP се 100 % или па обратно да не имаш инсталирано за виста драјвери мада не треба вака да ти прави
 
Член од
5 јануари 2009
Мислења
47
Поени од реакции
0
zdr.sakam da ja smenam grafickata momentalno mi e 8600 GT na ddr3 so 512
sakam da ja zamenam so 9600 ili 9800 me iteresira dali ke moram i napojuvanjato da go menuvam. inaku MB P5K P35chip E4500 2x1G 800mhz napojuvanjato e 550w navodno
 

-={K-O-R-U-N}=-

Wanna play a game?
Член од
14 февруари 2007
Мислења
13.045
Поени од реакции
3.301
zdr.sakam da ja smenam grafickata momentalno mi e 8600 GT na ddr3 so 512
sakam da ja zamenam so 9600 ili 9800 me iteresira dali ke moram i napojuvanjato da go menuvam. inaku MB P5K P35chip E4500 2x1G 800mhz napojuvanjato e 550w navodno
Добро е напојувањето, а ако зимаш, земи 9800 зашто 9600 не е многу различна (да не речам ич) од сегашната што ја имаш.
 
Член од
7 јануари 2008
Мислења
5.366
Поени од реакции
804
Ама не бива ...

Ќе ја приклучам камерата со компјутерот ... после селектирам Use cameras to PC *така нешто беше* и после одма сам се рестартира компјутерот ... не може да го подигне виндоусот ... се рестартира на самото ботирање од хардискот ...
WHQL се драјверите ?
 
Член од
30 јули 2007
Мислења
1.391
Поени од реакции
86
Тоа што беше проблемот со Скајп и тоа сликата.. во .PIF екстензија..
иако помислив дека се реши со Ревоунисталер наредниот ден опет се појави..
Е сега немаше некој јак антивирус да исскенира убаво..после тоа али јебига..
Глеам на разни форуми се води дискусија сеа баш околу тоа излеа тазе е вирусот или што и да е..и нешто демек у Сафе Моде да се избришале некои работи или регистри.. па уствари нели и со РЕВОУнинсталер истото се праи...ама незнам

Али една работа не можам да сфатам..како може некој да прифати слика на Скајп на која пишува..
YOUR-MOTHER-NAKED-hahahaha.PIF


а изледа вака



Мислам,.уште да пишува ВИРУС СУМ ,СТИСНИ МЕ .. :pos2::vozbud:
 

-={K-O-R-U-N}=-

Wanna play a game?
Член од
14 февруари 2007
Мислења
13.045
Поени од реакции
3.301
Тоа што беше проблемот со Скајп и тоа сликата.. во .PIF екстензија..
иако помислив дека се реши со Ревоунисталер наредниот ден опет се појави..
Е сега немаше некој јак антивирус да исскенира убаво..после тоа али јебига..
Глеам на разни форуми се води дискусија сеа баш околу тоа излеа тазе е вирусот или што и да е..и нешто демек у Сафе Моде да се избришале некои работи или регистри.. па уствари нели и со РЕВОУнинсталер истото се праи...ама незнам

Али една работа не можам да сфатам..како може некој да прифати слика на Скајп на која пишува..
YOUR-MOTHER-NAKED-hahahaha.PIF


а изледа вака



Мислам,.уште да пишува ВИРУС СУМ ,СТИСНИ МЕ .. :pos2::vozbud:
Вирус е ова бе
 
Член од
7 јануари 2008
Мислења
5.366
Поени од реакции
804
Тоа што беше проблемот со Скајп и тоа сликата.. во .PIF екстензија..
иако помислив дека се реши со Ревоунисталер наредниот ден опет се појави..
Е сега немаше некој јак антивирус да исскенира убаво..после тоа али јебига..
Глеам на разни форуми се води дискусија сеа баш околу тоа излеа тазе е вирусот или што и да е..и нешто демек у Сафе Моде да се избришале некои работи или регистри.. па уствари нели и со РЕВОУнинсталер истото се праи...ама незнам

Али една работа не можам да сфатам..како може некој да прифати слика на Скајп на која пишува..
YOUR-MOTHER-NAKED-hahahaha.PIF


а изледа вака



Мислам,.уште да пишува ВИРУС СУМ ,СТИСНИ МЕ .. :pos2::vozbud:
Па и убаво си пишува MS-dos application, ја незнам како ги прифаќаат ваквите работи :tapp:.Инаку самиот се копира на различни места во компјутерот (меѓу кои и системските фајлови .Јас на еден лаптоп не му најдов решение, и морав формат :toe:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom