Помош околу гледање online филмови

Член од
24 март 2012
Мислења
632
Поени од реакции
681
Здраво на сите.

Пред 2 дена купив таблет (Андроид),па сакам да гледам филмови онлајн на филмовизија. Но проблемот е следен : Кога одам да гледам ми бара да инсталирам JAVA,а јава неможе да се инсталира на Андроид.Гуглав цело време но не најдов решение за проблемов.
Во settings се ми е наместено како што треба,Java Enabled и Enabled Plungins.
Пробав да инсталирам Java Runtime, но ни тоа не помага.


Благодарам однапред :)
 

white_eagle

: : stuck in void : :
Член од
21 јануари 2008
Мислења
953
Поени од реакции
716
Во сетингс тоа е Javascript не Java, има огромна разлика.

На андроид ОС нема поддршка за Java аплети, ќе можеш да гледаш филмови онлајн само без превод или да ги симнеш и преку програма да го додадеш преводот.
 

SS Divizion Totencof

Александар Невски
Член од
2 јуни 2013
Мислења
121
Поени од реакции
102
Здраво на сите.

Пред 2 дена купив таблет (Андроид),па сакам да гледам филмови онлајн на филмовизија. Но проблемот е следен : Кога одам да гледам ми бара да инсталирам JAVA,а јава неможе да се инсталира на Андроид.Гуглав цело време но не најдов решение за проблемов.
Во settings се ми е наместено како што треба,Java Enabled и Enabled Plungins.
Пробав да инсталирам Java Runtime, но ни тоа не помага.


Благодарам однапред :)
написи он лине мовиес фор андроиде и ќе ти излезе :)
 
Член од
24 март 2012
Мислења
632
Поени од реакции
681
Во сетингс тоа е Javascript не Java, има огромна разлика.

На андроид ОС нема поддршка за Java аплети, ќе можеш да гледаш филмови онлајн само без превод или да ги симнеш и преку програма да го додадеш преводот.
Знам дека можам да ги симнам и да му додадам превод,ама зошто да биде комплицирано кога може да биде едноставно...Дур се мачам да ги симнувам сите филмој секој ден,да чекам дур се симнуваат, и + нема толку меморија...

написи он лине мовиес фор андроиде и ќе ти излезе :)
Правиме муабет за филмови со превод, како што е Филмовизија.
 

white_eagle

: : stuck in void : :
Член од
21 јануари 2008
Мислења
953
Поени од реакции
716
Знам дека можам да ги симнам и да му додадам превод,ама зошто да биде комплицирано кога може да биде едноставно...Дур се мачам да ги симнувам сите филмој секој ден,да чекам дур се симнуваат, и + нема толку меморија...


Правиме муабет за филмови со превод, како што е Филмовизија.
Не може, џабе, нема начин да гледаш на филмовизија со андроид.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom