Помош, доколку некој се разбира во Car Soft Modding од хардверска гледна точка

Necrophilia

Find Beautiful Womans from your city for night
Член од
13 август 2006
Мислења
7.633
Поени од реакции
140
Помош, доколку некој се разбира во Car Soft Modding од хардверска гледна точка:

значи имам џип 4007ца, нема мапи од македонија на мултимедијалниот компјутер, се што покажува кога ќе му уклучам џипиес е следново:


прогуглав, пребарав низ сите форуми што ги познавам поврзани со модинг за коли, дури и сервис форумиве за мобилни телефони затоа што таму имаме цели подфоруми за декодирање на радио и сервисирање - сеуште никој немал никакво искуство со пежо 4007, го однесовме во пежо сервисот каде што е и под гаранција ми рекоа дека неможат да го средат проблемот со компјутерот и фино ги замолив ако може да ми го извадат мултимедијалниот компјутер они за да ми остане гаранцијата, затоа што ако сам чепкам ќе ја изгубам.

сум имал претходно искуство ама на постари автомобили, сите имаат опција од мини усб за поврзуваање со лап топ, каде ќе одат сите сервисни кабли за софтвер на коливе, но овој џип едноставно нема ништо... пребарав и по упатствата - единствено за да се инсталираат мапи е преку цедето кое го има самиот компјутер, но одкако ќе ги ставам мапите од nafteq ми кажува ерор цеде, кога ќе го ставам на компјутер ми отвара некои непознати фајлови и бев решен директ на хард диск да ги ископирам фајловите...

е сеа одкако ми го отворија компјутерот - прв пат гледам вакви конектори :pos:

нека хелпне некој...







секоја идеа е добредојдена...
 

Sephiroth

One-winged angel
Член од
28 април 2006
Мислења
4.034
Поени од реакции
130
Првпат у живот гледам вакви конектори:toe:
 
С

Спенсер

Гостин
Незнам да ти помогнам, али со здравје да го возиш
 
Член од
6 мај 2008
Мислења
320
Поени од реакции
9
Druze da pobaras po forumi za Mitsubishi posto ocigledno od Mitsubishi e proizveden delov.
 
Член од
27 септември 2008
Мислења
375
Поени од реакции
24
ЈАС НЕЗНАМ, НО ПОБАРАЈ СОВЕТ ПО МЕИЛ ОД ДРУГ ДИЛЕР НА ПЕЖО.АКО НЕ ЗНААТ КАЈ НАС ПРАШАЈ ГИ ПОЖО ДИЛЕРИТЕ ВО СРБИЈА ИЛИ ХРВАТСКА, МОЖЕ ОНИ КЕ ЗНААТ НЕШТО.ПОЗДРАВ.
 
Член од
29 август 2008
Мислења
2.646
Поени од реакции
931
Прво со здравје да си се служиш со новата кола, второ не ми е јасно од каде излегоа сега вакви конектори. Убаво ти пиша дрифтер барај србија и хрватска дефинитивно ќе најдеш нешто ако и тоа не помогне пробај снајди се и обрати се до официјалната пежо страна.:toe:
 

Martin_GSM

бившиот torrent
Член од
13 април 2006
Мислења
2.076
Поени од реакции
68
а со мистубуши аутлендер мислам исти дека се барем надворешно погуглај малце можи исти се и компјутерите
 

MkForces

тантара пантара
Член од
25 јануари 2007
Мислења
600
Поени од реакции
19
Онај конекторот шо е скрос на средина ми заличи на ова:
 

Necrophilia

Find Beautiful Womans from your city for night
Член од
13 август 2006
Мислења
7.633
Поени од реакции
140
ма средив работа, се вади хардискот, се става на читач.
инсталираш мапи.
враќаш назад, прави рикавери на системот и возиш!
 

Necrophilia

Find Beautiful Womans from your city for night
Член од
13 август 2006
Мислења
7.633
Поени од реакции
140
uste pojke go sjeba... :D
nvm odamna bese toa...
ti od kaj tolku slobodno vreme po forumi da gubis vreme :pos:
 

Necrophilia

Find Beautiful Womans from your city for night
Член од
13 август 2006
Мислења
7.633
Поени од реакции
140
некој проблем?
или само недобро програмиран бот за спамирање?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom