Полу-брат/сестра

Член од
14 ноември 2010
Мислења
63
Поени од реакции
24
Jas doznav pred skoro edna godina deka imam polubrat i brat bliznak koj ne zivee ovde .. Me povredi mnogu toa sto imam brat bliznak ..se uste nemame se vidano treba 3 4 meseci da si dojde i da ja imame prvata sredba .. znam deka sredbata ke bide po bolna i postrasna od momentot koga doznav .. ne sakum da pomislam na toa .. go cekam denot da dojde da se vidime no i se plasam ! .. iskreno kako da nemav cuvstva za ovaa rabota ..mislam bev zbuneta i se okolu mene bese isto se sto se slucuvase mi bese ok .. ladnokrvno odnesuvanje imav .. a toa mnogu me smeni i den vlijae vrz mene .. pozz
 
Член од
31 октомври 2010
Мислења
338
Поени од реакции
58
имам сестра по татко, не ја познавам лично
 

Ѓорѓески

Бивши Скај Дог
Член од
25 мај 2007
Мислења
6.661
Поени од реакции
945
Имам полу брат и полу сестра и топ ни е! :)

Некои емоции се помалку развиени некои повеќе, сепак тоа е љубов, функционираме подбро од голем процент на родени браќа и сестри.

Дознав фино лепо на врата као извоте бујрум.
 
Член од
25 октомври 2010
Мислења
25
Поени од реакции
1
Јас имам еден проблем, имам или полу-брат или полу-сестра и незнам како да најдам кои се/што се. Има некако начин?
 

Вилинско коњче

It is my party :))
Член од
31 декември 2009
Мислења
550
Поени од реакции
62
Има некој од вас полу-брат/сестра?:smir:
Имам полу-сестра по татко.

Како сте дознале првично?:smir:
За нејзиното постоење знам од мала - но се запознавме првично пред неколку години ... поточно еден ден пред Нова Година 2009/2010.
Претходно со татко ми се видов неколку пати - инаку го немав видено/стапено во контакт со години (до мои 28 години)

Која била вашата реакција?:smir:
Како сте се чувствувале? :smir:
Таа беше повозбудена од мене ...
Се чекавме со неа и татко ми на влезот на ГТЦ во Скопје, бевме договорени во Џино на вечера
Јас не очекував ништо, ниту посакував нешто посебно ... ми беше мило, но не паднав во несвест по целиот настан
Дури и денес, една и пол година по нашето прво запознавање ... си имаме муабет, одиме на кафенце пијачка, ручек - некогаш сами некогаш со татко ми ... но тоа го чуствувам како со луѓе кои ми се пријатни, на кои не им посакувам ништо лошо ... но не ми се фамилија.
Или ако треба да кажам - полуусестра ми ја чуствувам за поблиска отколку татко ми ...
Не патам по нив, по времето без него, па љубов, се што треба добив од страната на мајка ми ...
Не очекувам ништо од нив, ниту барам и незнам дали и некогаш некогаш би побарала
 
S

Shellshock nam67

Гостин
имам 3 полу брата од страна на татко ми ги знам ама немам комуникација
 

CUCULIGA

Баксуз
Член од
12 август 2012
Мислења
84
Поени од реакции
53
Имам. Постари се од мене. Ама не сакаат ни да ме видат ни да ме чујат, се видовме еднаш кога бев помала и средбата не беше воопшто пријатна. Некој што не ме сака, нема зошто и јас да го сакам, така да кул сум во врска со тоа. Иако ако некогаш би ме исконтактирале не би имала ништо против, лично би ми претставувало задоволство.
 
M

Macedonian-Sun

Гостин
Има некој од вас полу-брат/сестра?
како сте дознале првично?
која била вашата реакција?
како сте се чувствувале? :smir:
Шо бе како сум се чуствувала? Моите се разведоа кога бев 12 години и им бев единче. Откако се прежени тато жена му остана трудна и роди машко дете. Од првин бев бесна и љубоморна дека тато нема да ме сака веќе како порано и дека сега кога не живеам со него уште повеќе ќе се одалечам. После 8 години еве и друго полубратче си добив од мајкина страна и секој ден го гледам како расте , 4 и пол месеци е. Тоа ми се браќа и имаме иста крв или дел од истата крв и затоа ги сакам. Тие не ми се ништо виновни.
 

Pinkie Pie

and Deedee
Член од
25 ноември 2009
Мислења
2.011
Поени од реакции
3.246
сакам да иам сестра па макар и полусестра да ми е:(
 
Член од
15 април 2013
Мислења
1.038
Поени од реакции
796
Jas doznav pred skoro edna godina deka imam polubrat i brat bliznak koj ne zivee ovde .. Me povredi mnogu toa sto imam brat bliznak ..se uste nemame se vidano treba 3 4 meseci da si dojde i da ja imame prvata sredba .. znam deka sredbata ke bide po bolna i postrasna od momentot koga doznav .. ne sakum da pomislam na toa .. go cekam denot da dojde da se vidime no i se plasam ! .. iskreno kako da nemav cuvstva za ovaa rabota ..mislam bev zbuneta i se okolu mene bese isto se sto se slucuvase mi bese ok .. ladnokrvno odnesuvanje imav .. a toa mnogu me smeni i den vlijae vrz mene .. pozz
Постов е стааар... што се случи во меѓувреме?
_______________________________________________________

.... Јас имам сознанија... сигурни ама ситни и недоволни за потрага
 

Kajgana Shop

На врв Bottom