Полномошно за управување возило во друга сопственост?

Дискусија во форумот 'Право и закони' започната од اختيارين أحلاهم, 10 јуни 2009.

 1. vladok

  vladok

  Член од:
  19 февруари 2016
  Мислења:
  268
  Допаѓања:
  36
  кај сите што прават регистрација на возила
  а во АМСМ карши католичка црква мислад дека работат 24/7
  2. Документи потребни за издавање на Одобрение за управување со туѓо моторно возило надвор од Р.Македонија (Полномошно):


  - За физички лица:

  - Сообраќајна дозвола од возилото и лично присуство на сопственикот со документ за идентификација (лична карта/пасош)

  - Лично присуство на корисникот на возилото со пасош

  - За правни лица:

  - Барање за издавање на Одобрение за управување со туѓо моторно возило на меморандум на фирмата

  - Сообраќајна дозвола од возилото

  - Лично присуство на корисникот на возилото со пасош

  Важност: 1 година

  Напомена: Одобрението за управување со туѓо моторно возило надвор од Р. Македонија можете да го извадите 24/7 во АМСМ Скопје-Центар.
   
 2. DadoTom

  DadoTom

  Член од:
  3 ноември 2009
  Мислења:
  1.334
  Допаѓања:
  535
  Ќе ти заврши ова работа, а имаш одговор и кој документи ти се потребни.
   
  На Marick14 му/ѝ се допаѓа ова.
 3. Staeseng

  Staeseng

  Член од:
  21 јуни 2018
  Мислења:
  281
  Допаѓања:
  99
  Дали ако мое возило го вози некој во Грција, а јас седам до него треба да има полномошно?
   

Сподели преку: