Политички случувања во САД: Генерална дискусија

Дали санкциите на администрацијата на Џо Бајден, кон Русија, вродуваат со плод?


  • Вкупно гласачи
    48
  • Гласањето е завршено на .
Член од
9 јули 2024
Мислења
34
Поени од реакции
76
Ти си со џихадот а? Неможе бе, срцето не ти дава да не го навредиш каурството, ебате тоа козоебачот.
А????

Јас сум на страната на западната цивилизација која беше скоро уништена од христијанството. Јас сум на страната на Римската империја која беше отруена со еврејската лага наречена христијанство. Исламот е само наличје на христијанството.
 
Последно уредено:

jamajka

mode: Calm
Член од
28 април 2007
Мислења
18.811
Поени од реакции
26.375
А????

Јас сум на страната на западната цивилизација која беше скоро уништена од христијанството. Јас сум на страната на Римската империја која беше отруена со еврејската лага наречена христијанство. Исламот е само наличје на христијанството.
Ти си муслиман, кој суптилно го тера воук шитот против хростијаните. Твојата козоебачко-педофилска секта е таа од која светот пати, а не хростијамството. Ебате тоа дебилот.
 
Член од
9 јули 2024
Мислења
34
Поени од реакции
76
Ти си муслиман, кој суптилно го тера воук шитот против хростијаните. Твојата козоебачко-педофилска секта е таа од која светот пати, а не хростијамството. Ебате тоа дебилот.
Ептен ме погоди. Јас сум атеист кој смета дека организираната религија е зло. А за woke движењето мислам се најлошо, имам веќе пишувано. Ме имаш помешано со некого, или сонцето ти има удрено во главата. Пиј повеќе лимонада, без цинизиам, ќе ти биде подобро.
 
Член од
8 февруари 2020
Мислења
4.985
Поени од реакции
7.381

Без грижи, христијаните добија потврда Трамп е спасителот. Крвта магично прекина да му тече, има и еврејски внучиња, сосема доволно е.

без циОнизиам
Си пропуштил буква.Он без циОнизам не може, во срцето му е. Навикни се дека ќе ти накалеми се и сешто, а ништо конкретно врска темата.

Јас сум атеист кој смета дека организираната религија е зло
Последни 100 години, баш атеистите ги направиле најголемите злосторства, а спремаат уште поголеми.
 
Член од
12 декември 2007
Мислења
4.759
Поени од реакции
9.925
Peter Thiel е етнички Германец, роден во Франкфурт, христијанин. Буквално првиот збор во твитот ти е невистина.
 
Член од
8 февруари 2020
Мислења
4.985
Поени од реакции
7.381
Peter Thiel е етнички Германец, роден во Франкфурт, христијанин. Буквално првиот збор во твитот ти е невистина.
Фала за инфо. А другите зборови и тие ли се невистина .... а и последиците од активностите на спасителите на христијаните и белата раса...
 

jamajka

mode: Calm
Член од
28 април 2007
Мислења
18.811
Поени од реакции
26.375
Ептен ме погоди. Јас сум атеист кој смета дека организираната религија е зло. А за woke движењето мислам се најлошо, имам веќе пишувано. Ме имаш помешано со некого, или сонцето ти има удрено во главата. Пиј повеќе олимонада, без цинизиам, ќе ти биде подобро.
Води, многу бргу се отвори и од сите религии прво за Христијантсвото изеде лајна, како прав муслим “ареист” што прпушта по некој петок.

Не, не си ареист. Муслиман си. Се отвори ко селски буквар и тоа за многу кратко, помалце од 10 дена.
 
Член од
9 јули 2024
Мислења
34
Поени од реакции
76
Води, многу бргу се отвори и од сите религии прво за Христијантсвото изеде лајна, како прав муслим “ареист” што прпушта по некој петок.

Не, не си ареист. Муслиман си. Се отвори ко селски буквар и тоа за многу кратко, помалце од 10 дена.
OK, твое право е да мислиш што сакаш. Само пиј повеќе лимонада и не ги навредувај луѓето на интернет кои се љубезни со тебе.
 

jamajka

mode: Calm
Член од
28 април 2007
Мислења
18.811
Поени од реакции
26.375
OK, твое право е да мислиш што сакаш. Само пиј повеќе лимонада и не ги навредувај луѓето на интернет кои се љубезни со тебе.
Љубезни со мене не се тие кои ја вреѓаат мојата религија торбеш. Па уште “пиј лимунада, ја сум кул” гомнарии тука тресеш. Муслиман си, смрдиш на лој. И тоа од тие најрадикалните си.
 
Член од
9 јули 2024
Мислења
34
Поени од реакции
76
Љубезни со мене не се тие кои ја вреѓаат мојата религија торбеш. Па уште “пиј лимунада, ја сум кул” гомнарии тука тресеш. Муслиман си, смрдиш на лој. И тоа од тие најрадикалните си.
Пиј лимунада, одлична е за на лето. Премногу се возбудуваш. Не можам да смрдам на лој никако, не јадам никакво месо. Олабави се малку, многу си напнат.
 
Член од
28 декември 2015
Мислења
3.534
Поени од реакции
6.039
снајперот го имал атентаторот на нишан но не можел да го убие зошто немал наредба. Само што тој почнува да пука кон главата на Трамп е убиен. Тоа и на видеото се гледа кога снапјерот од тајната служба не бара наоколу туку знае каде да пука.
Чекај нели испукал 8 куршуми во семи-ауто мод? Првиот го резнува главучот за уво, останатите убиваат еден и рануваат двајца позади Трамп. Некаде имаше дека од првиот куршум на атентаторот до елиминацијата поминале 18 секунди?
Автоматски споено мислење:

Би сакал да е така. Изреал и Евреите се светата крава во западната политика. Против секој можеш да кажеш нешто без последици, не и против нив. Замисли професор по историја на елитен американски универзитет. Тој може да напише книга со некаков бизарен став, на пример дека Бенџамин Френклун никогаш не постоел. Ќе му се смеат, но нема да биде прогонуван. Нека истиот напише дека холокаустот никогаш не се случил, ќе ја изгуби работата додека речеш Биби. EU со Урсула се издресирани никогаш за ништо да не ги обвинуваат Евреите. Кога ќе им се спомне ГЕНОЦИДОТ кој го прават во Газа, како папагали повторуваат дека Израел има право да се брани.

Германија е понижувана и натерана да се потура со пепел на секое спомнување на Евреите.

Да не почнувам со листа на еврејски мислители и филозофи кои му имаат нанесено огромна штета на западната цивилизација. Од Исус до Маркс.
Што врска имаат Исус Христос и Карл Маркс? Навикнати сме на омаловажување на нашиот Спасител но прв пат читам вакво нешто, Исус и Маркс. Каде е тука Хегел?
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
24.485
Поени од реакции
40.379
Чекај нели испукал 8 куршуми во семи-ауто мод? Првиот го резнува главучот за уво, останатите убиваат еден и рануваат двајца позади Трамп. Некаде имаше дека од првиот куршум на атентаторот до елиминацијата поминале 18 секунди?
Автоматски споено мислење:



Што врска имаат Исус Христос и Карл Маркс? Навикнати сме на омаловажување на нашиот Спасител но прв пат читам вакво нешто, Исус и Маркс. Каде е тука Хегел?
3-4 секунди макс. Да имало 18 секунди он решето би го направил Трамп.
 
Член од
28 декември 2015
Мислења
3.534
Поени од реакции
6.039
3-4 секунди макс. Да имало 18 секунди он решето би го направил Трамп.
Secret Service may have had blocked view amid Trump rally shooting - Washington Post

they said, and, 16 seconds after the shooting began, by a final shot.
16 било меѓу првиот метак и смртта на атентаторот. Наводно сега 10 куршуми испукал? Излезе снимка на која се гледа атентаторот како легнува на кров и се мести во позиција за да пука. Сепак бил тотален аматер.
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
44.275
Поени од реакции
81.447
Џек Блек и другарчето си направија БадЛајт на своите кариери и на групата.
Не и во мои очи. Во мои очи тоа му се деси од моментот кога се појави во Rings of Power.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom