Политички случувања во Македонија - Генерална дискусија

Дали очекувате дека новата власт и новата Претседателка ќе го ревидираат Преспанскиот договор?


  • Вкупно гласачи
    291
  • Гласањето е завршено на .
Член од
5 септември 2024
Мислења
42
Поени од реакции
32
За молкот за апсењата за Црквата не ни е криво вмро, ниту сдсм, ниту дуи ниту влен... Тие сите произлегуваат од нас и од нашиот ментален склоп. Наместо да изигравате слуги, тие треба да ви се слуги. Наместо Претседателите на ОК да се тепаат да се поздрават со вас, вие одите и им се клањате денеска на вмровците а до вчера на комуњарите, за една бедна чиновничка работа во костум, и за да го изживејте она што не сте го изживеале кога требало...И ова ќе помини како ништо да не се случило, за една посрана државна фотелја...Да бевме народ поинаку ќе беше ама ако, можеби ќе ни дојди паметот некогаш, а најверојатно и никогаш...
Абе не јади лајна како теткица се лигавиш
 

Vartolu

1897 Fighter
Член од
29 декември 2007
Мислења
14.699
Поени од реакции
5.380
Абе не јади лајна како теткица се лигавиш
Тастер бој, ајде смири малце нервите, и не ти сум крив ако се пронајде сам себе си во текстот. Или дај ми аргументи во што не сум во право? Ако не, одјеби слободно, и лапај си кеш од управни одбори.....
 
Член од
5 септември 2024
Мислења
42
Поени од реакции
32
Тастер бој, ајде смири малце нервите, и не ти сум крив ако се пронајде сам себе си во текстот. Или дај ми аргументи во што не сум во право? Ако не, одјеби слободно, и лапај си кеш од управни одбори.....
Тетка calm your tities ne e tolku prosto plus ne si niu mk bugaras ligav
 

Vartolu

1897 Fighter
Член од
29 декември 2007
Мислења
14.699
Поени од реакции
5.380
Тетка calm your tities ne e tolku prosto plus ne si niu mk bugaras ligav
Уау..Ајде обидов да бидеш духовит ќе го сфатам, којзнај колку те дупат во школо, колку буреци имаш купувано за 50 денари со кусур враќање, па мора некаде да покажиш дека си машко, а најлесно е тука..Нит те знај некој, си се потпишал како некоја бубалица што не е од кантер страјк станата, и мора малце тестостерончето што го имаш во минимална форма да го испукаш некаде, тоа сфаќам...Ама, дај препрочитвај се кога пишуваш нешто, делуваш неписмено..Другарски совет...А ако сакаш нешто плус темава не ја валкај, ела на приватна порака кажи културно што сакаш. Ама слушај постари, после еб**е нема каење...Да не биди после, поглед у патикама нисам знајал :)
 
Член од
1 јули 2020
Мислења
1.776
Поени од реакции
8.418
Македонија повторно горда, извинете ,,северна". Класичниот апартхејд продолжува, како до сега. Се каам што гласав за овие. В од ВМРО немате бе! Малку ни е...
Мислам очигледно е веќе дека делови од ВРЕДИ соработуваат со ДУИ, а со оглед какви се превртливи не би ме чудело и сите да соработуваат. ДУИ се повлекоа комплетно од јавноста, како да не постојат и со тоа не му даваат никаква можност на Мицко со јавни препукувања да го одржува рејтингот. Пробуваат веќе некое време со глупостите со хеланките на Бисера, али тоа има нула ефект зошто никој не ги есапи СДС за живи.

А во исто време овие од ВРЕДИ им го мелат рејтингот на дневно ниво со скандали и глупости. Исто така и со министрите имаат огромни проблеми, тие двете за образование и финансии ја имаат харизмата на Шеќеринска, гладно бебе не се во состојба да го убедат млеко да пие. Тимчо е стандардно корисен како мокра хартиена кеса. Николовски не знае ни што му е ресорот. Панче само убрзува процедури за менување на документи. Досега само Борко го имам видено да излезе со некакви ок изјави за ваучерите. Другово се е кој од кој собран. Нема еден што би можеле да го пуштат на телевизија да подигне малку дух.

Вака ако продолжат со ова темпо, очекувам со следните локални пак да има парламентарни, зошто на сите шиптaри ќе им одговара да има нова поделба на карти каде би преговарале со уште посилна рака , кога за СДС и ДПНЕ е неприфатливо да се прави влада без шиптaрска партија. Мислам можете да замислите што се ќе добијат ако од другата страна ги имаат СДС со 15-20, ЗНАМ со 3-5 и ДПНЕ со 40-45. Џандар збира ќе направат. Се ќе им дадат кутриве, зошто се колосални будали кои во секоја прилика мора да излезат во јавност и да кажат дека без албанска партија не може влада се оформи.

Очекувам после локалните, ДУИ или ВРЕДИ и претседател на Совет на Град Скопје да добијат.
 
Последно уредено:
Член од
19 февруари 2023
Мислења
2.404
Поени од реакции
5.165
Дуи бараат реакција, не треба да им се даде, после толку диви џамии кои многу и ја грдат панорамата на некои градови не вреди сега да се реагира, они се дрзнаа да стават лисици на македонци но на крај лисици ќе ги мочаат.
Нека продолжат со апсења и појачани звучници, после ќе плачат.
 
Член од
5 септември 2024
Мислења
42
Поени од реакции
32
Уау..Ајде обидов да бидеш духовит ќе го сфатам, којзнај колку те дупат во школо, колку буреци имаш купувано за 50 денари со кусур враќање, па мора некаде да покажиш дека си машко, а најлесно е тука..Нит те знај некој, си се потпишал како некоја бубалица што не е од кантер страјк станата, и мора малце тестостерончето што го имаш во минимална форма да го испукаш некаде, тоа сфаќам...Ама, дај препрочитвај се кога пишуваш нешто, делуваш неписмено..Другарски совет...А ако сакаш нешто плус темава не ја валкај, ела на приватна порака кажи културно што сакаш. Ама слушај постари, после еб**е нема каење...Да не биди после, поглед у патикама нисам знајал :)
Vo red gospodine izvinete hhh nema vise da pisuvam tuka haha
 

ultras1988

4600
Член од
6 февруари 2014
Мислења
3.021
Поени од реакции
7.114
Македонија повторно горда, извинете ,,северна". Класичниот апартхејд продолжува, како до сега. Се каам што гласав за овие. В од ВМРО немате бе! Малку ни е...
Само ме интересира дали луѓето кои стојат зад тој профил/организација или што и да е , знаат дека Крв и Чест е националсоцијалистичка интернационала, а и дека маиците кои ги печатат и кој станаа популарни низ државата со тој дизајн се всушност националсоцијалистички или како они милуваат фашистички, да не испаднат после како се борат против фашистички окупатори, оти ќе ми е ептен смешно.
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
24.882
Поени од реакции
41.099
тоа со црквата била некоја местенка на сдс и дуи да направат нешто меѓуетнички проблеми.
 
Член од
19 февруари 2023
Мислења
2.404
Поени од реакции
5.165
Кај нас не се протестира за ништо ако нема пари, за црквата ајде, но циркузите после и пломбирање на општинската врата, ваква глума од кујните на шарена револуција ни бугарката јана маринова неможе да одглуми, тука беа и албанците на стража што викаат стој или че пукам, фалеше само уште кравата.
 
Член од
5 септември 2024
Мислења
32
Поени од реакции
40
Сите што учествуваа во апсењето се подложни на дисциплинска бидејќи бесправно лишија од слобода лица кои не претставуваат никаква закана. Забегаа џандариве и добро е што ги има на видео па не може да се избегне одговорност.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom