Политички случувања во Македонија - Генерална дискусија

ЗА КОЈА ПАРТИЈА ЌЕ ГЛАСАТЕ НА ПАРЛАМЕНТАРНИТЕ ИЗБОРИ 2024?

  • 1. Коалиција за европска иднина (СДСМ, ЛДП, НСДП, ВМРО-НП, ПДТ, ДСВМ, СРМ, СДА...)

  • 2. Коалиција „Твоја Македонија“ (ВМРО-ДПМНЕ, СПМ, ОМ, МКонцепт, Достоинство, ТМРО, ДС, ПОДЕМ, СДУ..)

  • 3. Коалиција „Храбро за Македонија“ (ГРОМ, ИНТЕГРА, ПЦЕР)

  • 4. Коалиција „Европски фронт“ (ДУИ, АА на Села, ЕДП, НД, ДПТ, Унија на Ромите, БДС)

  • 5. ПП Левица

  • 6. Коалиција „Вреди“ / „Vlen“ (БЕСА, Алтернатива, Демократско движење, АА на Таравари...),

  • 7. Движење ЗНАМ - За наша Македонија

  • 8. Единствена Македонија

  • 9. ПП Нова Алтернатива

  • 10. ПП Аваја

  • 11. Европско граѓанско движење (Група избирачи Џула Челику)

  • 12. Македонска Ера трета / Македонски независни листи - суверенисти

  • 13. Твоја партија

  • 14. Родина Македонија

  • 15. ПП Десна

  • 16. ПП Демократи

  • 17. Работничка партија

  • Не знам / неопределен / зависи од предизборните кампањи

  • Нема да гласам


Резултатите може да се погледнат само после гласање.

Честити Царе

'Feo, fuerte y formal
Член од
22 февруари 2024
Мислења
427
Поени од реакции
1.534
Си го избришал мислењето. Еве пак прашувам. Зошто синоќа ја заклучивте темата поради изборен молк? Кајгана не е медиум, а сега ти цинично да пишуваш за твитер и фејсбук и они ќе се гаселе. Договорете се со г-дин @Zlatikevichius кој е во право па дојди пак тука и пиши. Само без иронија. :icon_lol:
Смири се . Не е наш форумов . Привилегија е што можеме да пишуваме тука како простор од нивна страна оставено на располагање. Како сакаат ќе прават .
А инаку пациенти кои спијат на форумов и нападни и токсични се,тука имам голема замерка до администраторот.
 
Член од
4 јануари 2008
Мислења
2.352
Поени од реакции
5.010
Утрешниот неработен ден е препорака или обврска?
Низ разговор денеска гледам утре еден куп маркети, производствени капацитети, маалски продавници, кафани..... малтене све ќе работи
Чак што више нит излагаат на гласање.
Вика "10 станувам дур се средам ова она... 13h ме зема автобусот за на работа и зрпам втора смена до 22h.... Здравје ако се погодам за втор круг прва смена ќе појдам ако не прескокам и тогаш. Работата ми е побитна....
И сега што да му одговориш на ова?
 
Член од
29 март 2024
Мислења
245
Поени од реакции
397
Грујо ја поставил Катица.... :lolzz:
какви све не ствари ќе чуеш деновиве


ја заклучиле и сега ја отклучуваат
и ако сакаат можат на секои пола саат тоа да го праат, или да не го праат

Така и ти можеш скоро све што сакаш да праиш со стварите што ги поседуваш. Ти си господар нивни.
Да де пали гаси сте, на форум пред тастатура. Ти беше тој што си одел кај силбо и наеднаш ќутеле албанците и збореле македонски пошто си пошол таму. Дај прати слика да те видиме што буљаш си. :D
 

Честити Царе

'Feo, fuerte y formal
Член од
22 февруари 2024
Мислења
427
Поени од реакции
1.534
Утрешниот неработен ден
Утре само државно не работат . Законски треба да е за да не работат и приватен сектор .
Донесена е одлука само на владина седница што не е облигаторно.
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.339
Поени од реакции
79.141
Да де пали гаси сте, на форум пред тастатура. Ти беше тој што си одел кај силбо и наеднаш ќутеле албанците и збореле македонски пошто си пошол таму. Дај прати слика да те видиме што буљаш си. :D
не сум јас тој
си ме помешал со некого

Пали гаси може да праи секој со својата сопственост. Па така и сопственикот на форумот може на 15 минути тоа да го праи, без никому да одговара. Може да те банира надвор од сите правила на форумот и ти можеш само да му пљукнеш под прозор. Форумот е приватна сопственост.

Утрешниот неработен ден е препорака или обврска?
Низ разговор денеска гледам утре еден куп маркети, производствени капацитети, маалски продавници, кафани..... малтене све ќе работи
Чак што више нит излагаат на гласање.
Вика "10 станувам дур се средам ова она... 13h ме зема автобусот за на работа и зрпам втора смена до 22h.... Здравје ако се погодам за втор круг прва смена ќе појдам ако не прескокам и тогаш. Работата ми е побитна....
И сега што да му одговориш на ова?
Исто како за рестрикциите при пандемијата - у албанските делови животот ќе тече нормално, у македонските вака:
 
Последно уредено:
Член од
29 март 2024
Мислења
245
Поени од реакции
397
Без разлика во што верувате момци, излезете утре и гласајте за претставник од Македонска партија (освен сдс, таа секта мора да пропадне) Колку и да не ви се свиѓа политиката на партијата која што сакавте да ја гласате.
Излезете и гласајте за претставник на Македонска партија. Седењето дома само на учките им помага.
Да не дупат на сред плоштад и да покажуваат некоја си квази сила,а во прв момент бегаат како пич*ки. И од нас и од србите.

 

PROROKOT

Ќе ме биде...
Член од
16 февруари 2022
Мислења
3.667
Поени од реакции
3.790
ДСЗИ констатирал незаконско работење на Токсикологија.
И сега што со таквата констатација?
Исто како и до сега...како и случајот со онкологија.

Ќе констатираме дека е донесена констатација, а криминалот ќе продолжи и понатаму...
 
Член од
9 октомври 2022
Мислења
1.313
Поени од реакции
2.318
Грујо ја поставил Катица.... :lolzz:
какви све не ствари ќе чуеш деновиве
Не реков дека ја постави, ја одобри после одлично скаутирање на нејзините “способности”.

 
Член од
17 ноември 2014
Мислења
3.731
Поени од реакции
5.776

IMG_20240423_175858.jpg
 

Честити Царе

'Feo, fuerte y formal
Член од
22 февруари 2024
Мислења
427
Поени од реакции
1.534
не сум јас тој
си ме помешал со некого

Пали гаси може да праи секој со својата сопственост. Па така и сопственикот на форумот може на 15 минути тоа да го праи, без никому да одговара. Може да те банира надвор од сите правила на форумот и ти можеш само да му пљукнеш под прозор. Форумот е приватна сопственост.


Исто како за рестрикциите при пандемијата - у албанските делови животот ќе тече нормално, у македонските вака:
што ќе казнуваат и за џабе кога се работи за владина одлука а не донесена со закон . Правно не им е издржана .
Тие што ќе работат утре во приватниот сектор,ќе немаат дупла дневница,за жал по кој закон ќе се третира овој неработен ден, затоа што од една страна не спаѓа под законот за празници, додека според Изборниот законик, нема одредби во кои е предвидено каков третман треба да имаат деновите во кои се одржуваат изборите
 
Член од
7 септември 2016
Мислења
19.701
Поени од реакции
34.942
одлично скаутирана од Грујо како најподобна за ова да се деси.
...онака не само како боксер, туку и како добар актер, како само циннички го искажа монологот за главната од СЈО, онака сите да поверуваат, неиздржувајќи до крај, на последната секунда од видеото наведнал поглед веќе губејќи ја концентрацијата на глумењето и прснал од смеење! :pos:

Screenshot 04-23-2024 18.01.09.png

не сум јас тој
си ме помешал со некого
Пали гаси може да праи секој со својата сопственост. Па така и сопственикот на форумот може на 15 минути тоа да го праи, без никому да одговара. Може да те банира надвор од сите правила на форумот и ти можеш само да му пљукнеш под прозор. Форумот е приватна сопственост.
Исто како за рестрикциите при пандемијата - у албанските делови животот ќе тече нормално, у македонските вака:
...да надополнам дека сите „кои гласале за ДУИ“ понеделникот биле кобајаги на работа, ама сите осутни, не работеле ниту во државно ниту во приватно, ослободени од АА, што се премориле во неделата на последниот митинг за нивниот европски претседателски кандидат на плоштадот Македонија!
 
Последно уредено:
Член од
23 април 2024
Мислења
1
Поени од реакции
0
Zdravo ne sakam da bidam nekoj negativec mozebi i ovaa tema ne e za tuka imam potreba od pari odnosno do 2000evra moze i da e lihvar dokolku mozete imate kontakt ili pak nz so poso imam potreba od tie pari od skopje, vi blagodaram mnogu, ne se raboti za kockanje/droga ili slicno nemam vrska so toa mi se prosobraa poveke brzi krediti poradi toa sto ne bev vraboten 2 meseci i moram da gi sredam tie, plus sum vraboten i si baram dopolnitelna rabota, ne mi davaat od banka kredit poradi golemoto docnjenje na kreditite, uste ednas vi blagodaram
 
Член од
28 август 2013
Мислења
3.999
Поени од реакции
11.981

Kajgana Shop

На врв Bottom