Политички случувања во Македонија - Генерална дискусија

Дали очекувате дека новата власт и новата Претседателка ќе го ревидираат Преспанскиот договор?

  • Да, веднаш по формирање на новата Влада

  • Да, во првата година од мандатот на новата Влада

  • Да, но не веднаш - до крајот на мандатот на новата Влада

  • Нема да го ревидираат, ама нема и да го почитуваат

  • Не, туку ќе мораат да го почитуваат договорот и за внатрешна и за надворешна употреба

  • Не ме засега / Сеедно ми е

  • Не знам


Резултатите може да се погледнат само после гласање.
Член од
22 февруари 2024
Мислења
643
Поени од реакции
2.246
Додека не почнат да постојат македонски националистички крајно десничарски партии и луѓе во Македонија , ние како држава нема да пркнеме .

Нема национализам,нема држава,нема народ .

Нема народ,нема етникум,нема македонизам .
 
Член од
11 август 2017
Мислења
466
Поени од реакции
383
До Државната изборна комисија (ДИК) попладнево листи за кандидати за пратеници доставиле „Работничката партија“ за сите изборни единици, партијата „Твоја“ која има листи за пратеници во Првата, Втората, Третата и Четвртата изборна единица, како и „Аваја“ за Третата, Четвртата, Петтата и Шестата изборна единица.
Претходно, денеска листи поднесоа за сите изборни единици СДСМ, ВМРО-ДПМНЕ и ЗНАМ, како и партијата Родина.
Рокот за доставување листи за пратеници истекува на полноќ. Единаесетите редовни парламентарни избори ќе се одржат на 8 мај.

 
Член од
29 март 2024
Мислења
298
Поени од реакции
595
Уште од сега го гледам во ДУИ...:D

Одсекогаш седесееМ знаела позитивно да изненади со прогресивни, либерални, проевропски идеи. И така веб страната им е направена да можеш на албански да ја читаш.
А за разлика Аљи го заболе стапот за демократијата и им збори на албански за да се ебаваат со слушалки и преведувачи што сака да им каже. :sekcza:
 
Член од
10 септември 2016
Мислења
9.128
Поени од реакции
18.401
Сака да го имитира Грујо.
Секој шпон политичар сака да го имитира Грујо реално :D
Автоматски споено мислење:

Што е ова сонце ти ебам
Хахаха абе што прави лошо, свири на гитара човекот, само што дуи со гитара не се брка :icon_mrgr:
 
Последно уредено:
Член од
19 февруари 2023
Мислења
1.714
Поени од реакции
4.128
Добро утро народе, денес е дуелот на векот од 18:30 на анал 5
Одам до маркет да купам пуканки но очекувањата ми се мали, нема да биде како на времето кога во дуелите се зборуваше за дроги, болници, психички установи, кршење инвентар, виски, шмркање бело, швалерки, заклучување во кабинет и сл.
Но надежта последна умира.
 

Darling

High Value
Член од
5 јуни 2009
Мислења
13.396
Поени од реакции
28.561
Добро утро народе, денес е дуелот на векот од 18:30 на анал 5
Одам до маркет да купам пуканки но очекувањата ми се мали, нема да биде како на времето кога во дуелите се зборуваше за дроги, болници, психички установи, кршење инвентар, виски, шмркање бело, швалерки, заклучување во кабинет и сл.
Но надежта последна умира.
1712131092391.png
 
Член од
22 февруари 2024
Мислења
643
Поени од реакции
2.246

Kajgana Shop

На врв Bottom