Политички случувања во Македонија - Генерална дискусија

Дали очекувате дека новата власт и новата Претседателка ќе го ревидираат Преспанскиот договор?


  • Вкупно гласачи
    291
  • Гласањето е завршено на .
Член од
12 март 2024
Мислења
400
Поени од реакции
540
Ќе одат на негова победа со сите гласови албанци, он е подобен за бугарите, наше е да гласаме масовно.
На секому му е до гз гласачкото место. Излези и кружи брочје или шкртај зад параван никој не гледа.
 

PROROKOT

Ќе ме биде...
Член од
16 февруари 2022
Мислења
3.937
Поени од реакции
4.090
Ali e vo sranja, I toj znae deka ke ima teska misija da ostane na vlast, zatoa sega pribira sve sto ke stigne samo da izvadi sto e mozno podobar rezultat.
Na Kurto Dudus mu obekal edno ministersko mesto i nekoj drugi raboti.
За зоти Аљими не е никаков проблем да остане на власт. Ете, зоти Артаними му купи од госпоЖата амбасадорица од ридот уште еден мандат, платен со наши пари, преку коруптивниот „скандал„ со непотребните патишта низ „нашата земјата„....
 

пунтер

betfair trader
Член од
21 март 2011
Мислења
5.050
Поени од реакции
8.264
За зоти Аљими не е никаков проблем да остане на власт. Ете, зоти Артаними му купи од госпоЖата амбасадорица од ридот уште еден мандат, платен со наши пари, преку коруптивниот „скандал„ со непотребните патишта низ „нашата земјата„....
штом се пазари со ромиве, босанциве и турците мене не ми изгледа дека е сигурен да нема проблем да остане на власт.
 
Член од
12 март 2024
Мислења
400
Поени од реакции
540
реално боље кактус да гласа човек него да му се даде втор мандат на Пендо.
Пендаровски со Орхан Бајрами Оки (нарко бос, убиен) се сликаше и стана претседател на државава, го уништи безбедосниот систем, АР е прчвара. До избори не води тотално безориентирана банда со учк зачин.
 
Член од
3 септември 2010
Мислења
5.951
Поени од реакции
8.455
Последно уредено:

пунтер

betfair trader
Член од
21 март 2011
Мислења
5.050
Поени од реакции
8.264
Vrhovniot komandant da ide u shutka i da potpishue paktovi so kurto dudush. Eee...
Види, јас пратам понекогаш албански медиуми, читам коментари на албански, ти може пратиш повеќе од мене и сигурно знаеш дека приказната со тоа врховен командат веќе издишува, голем дел од населенито веќе сфаќа дека ДУИ пред се си тера свои интереси а не интереси на обчниот народ, а и Али знае дека народот веќе не му верува на жими мајка, па затоа доаѓа на тоа дерџе да се пазари со Дудуш и слични.
 

PROROKOT

Ќе ме биде...
Член од
16 февруари 2022
Мислења
3.937
Поени од реакции
4.090
штом се пазари со ромиве, босанциве и турците мене не ми изгледа дека е сигурен да нема проблем да остане на власт.
Со наведените малцинства, о зоти Аљими се пазари пред се‘ на верска „компатибилност„, од која лесно произлегуваат и заедничките „интереси„.

Но тоа и не е толку битно, оти Аљими веќе се „нафатира„ за 3 колена после него, колку што е битно кој стои зад Аљими и која е улогата од неговата партија во македонското разнебитување и закочување на патот кон „светлата будуќност„ за „нашата земјата„.
 

PROROKOT

Ќе ме биде...
Член од
16 февруари 2022
Мислења
3.937
Поени од реакции
4.090
„..млади социјал-демократи...„...:facepalm:

И, што нуди младинава?...Бадијала лубриканти, бадијала промена на полот?...
 
Член од
14 ноември 2013
Мислења
6.652
Поени од реакции
21.584
но не разбирам како може Македонец да гласа за некој што од Гоце Делчев направи бугарин.
Радмила се сликаше со УЧК знамиња во позадина додека правеше орел со терористички шлајм па бањатото прогресивно граџанство гласаше за неа и СДС без око да им трепне.
 
Член од
18 јули 2009
Мислења
6.479
Поени од реакции
5.394
Ај една мала анализа за изборите па на крај да видиме кој погодил :D

Сдсм во градовите според мене има големи шанси за победа во ..

1. Крива Паланка пред се ради нивниот градоначалник кој направи доста за градот

2.Струмица традиционално ради Заеви и компанија

Битола ке биде тесно но давам повеќе шанси за Вмро ...

Куманово ке победи Максим

Сигурни победи на Вмро

Велес , Штип , Прилеп , Пробиштип , Охрид , Гевгелија , Кавадарци , Неготино , Кратово , Виница , Берово , Пехчево , М.Каменица , Дојран , Валандово , Богданци

Скопје - Вмро

Сдсм ке победи сигурно само во Центар
Карпош ке биде тесно
Во сите други општини низ Скопје очекувам победа на Вмро

Пратеници
Вмро 52-55
Сдсм 26 - 29

2 април 2024
 

Kajgana Shop

На врв Bottom