Политички случувања во Македонија - Генерална дискусија

Дали очекувате дека новата власт и новата Претседателка ќе го ревидираат Преспанскиот договор?


  • Вкупно гласачи
    291
  • Гласањето е завршено на .
Член од
12 јули 2018
Мислења
1.618
Поени од реакции
5.235
Педер пореметен, не плаќаме даноци за педофили и педери да ни ги учат децата на гнасни настраности, ако сакаш твоите учи си ги дома така и нека ти се разубави денот, ние не сме должни да ви ги трпиме менталните болести, особено не нашите деца.
 

Shakespear

Need moar drugs
Член од
25 јули 2015
Мислења
2.417
Поени од реакции
2.043
Педер пореметен, не плаќаме даноци за педофили и педери да ни ги учат децата на гнасни настраности, ако сакаш твоите учи си ги дома така и нека ти се разубави денот, ние не сме должни да ви ги трпиме менталните болести, особено не нашите деца.
Епа јас си плаќам даноци за децата да учат мир, толеранција и респект за сите луѓе, независно од раса, сексуална ориентација итн.
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
44.636
Поени од реакции
82.401
Епа јас си плаќам даноци за децата да учат мир, толеранција и респект за сите луѓе, независно од раса, сексуална ориентација итн.
Секако и ние сме за тоа. Нема кој не е за тоа.
 
Ф

Флеш

Гостин
Педер пореметен, не плаќаме даноци за педофили и педери да ни ги учат децата на гнасни настраности, ако сакаш твоите учи си ги дома така и нека ти се разубави денот, ние не сме должни да ви ги трпиме менталните болести, особено не нашите деца.
Jaс немам проблем да се педери и да се онадат меѓу себе ,ама ги молам да не се досадни пред мене до одредена граница ... Нека се муваат ама нека ми се тргнат пред очи и да не замараат . Они сакаат да наметнат своето наместо да се прифати природно . Ако не сакам не сакам шо правите и крај и почит . Но они се модерни педери . Мора да си и ти како нас .... Факк Офф


Срамота е денеска да ги покажеш машките особини .... Ова е новата мода ... лол
 

Shakespear

Need moar drugs
Член од
25 јули 2015
Мислења
2.417
Поени од реакции
2.043
Jaс немам проблем да се педери и да се онадат меѓу себе ,ама ги молам да не се досадни пред мене до одредена граница ... Нека се муваат ама нека ми се тргнат пред очи и да не замараат . Они сакаат да наметнат своето наместо да се прифати природно . Ако не сакам не сакам шо правите и крај и почит . Но они се модерни педери . Мора да си и ти како нас .... Факк Офф


Срамота е денеска да ги покажеш машките особини .... Ова е новата мода ... лол
Очигледно имаш проблеми со нив ако сакаш одредени права да им недостасуваат.
Тие што немаат проблеми со педери ќе немаат ни проблем да ги остават сами на мира да си одгледуваат семејства, и да ги има на сликички од школо.
 
Ф

Флеш

Гостин
сакаш одредени права да им недостасуваат.
Одлично ,сакам да се распнат и да им викам богохулие богохулие .... И че играм круг на светоста околу нив у спидо гачици .... Не збори глупости ... Гледаш како одма лепиш стереотип од твоја страна . Нормални луѓе се ,немам проблем со брак и деца посвојување или татко-единец да се кажано да добијат дете со мајка сурогат . Колку сами машки има кои се хетеро па според мене треба да им се овозможи поефтин начин до добивање на дете со согласност на сурогат мајка . Цела ебана процедура е најмалку 50,000 евра најефтино ... Наместо да биде да речеме да биде право нормално како кај брачни двојки нормални кои не можат да добијат дете па идат преку инвитро и е далеку поефтино . Батали отидов со пораѓај муабети ... Иначе

Нивна работа е АМА НЕ САКАМ ДА МИ НАМЕТНУВААТ СО СИЛА нешто што не сакам ....
 
Последно уредено:

Lester Freamon

A man of focus, commitment, sheer will...
Член од
14 јануари 2015
Мислења
16.104
Поени од реакции
36.230
Педер пореметен, не плаќаме даноци за педофили и педери да ни ги учат децата на гнасни настраности, ако сакаш твоите учи си ги дома така и нека ти се разубави денот, ние не сме должни да ви ги трпиме менталните болести, особено не нашите деца.
Викаш Шеки ни има затруднето?
Инаку ако посвои, не значи дека и на тоа смее да му го полни мозокот со срања.
 
Член од
3 јануари 2020
Мислења
109
Поени од реакции
270
Ne ja razbiram hrabrosta na ovaa vlada, vo vakva kriza da ja si ja pokacat platata. Dobro svesni? Znaete da citate? 78% ALO.
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
44.636
Поени од реакции
82.401
За мен како странец такво мислене е неразбирливо.
Наместо да му укажете на проблемот, вие се обидувате да го метите под тепих:toe:
Ау, жифти све. Ти дека си од Луксенбург и затоа ти личи срање.

Да беше од Бугарија, или Романија ќе беше навикнат.

Кој дава кладба дека ќе го укинат ова за плативе утре? У стилу се солидаризираме со граѓаните и слични досетки.
Сега победа ќе стане и гласањето за уставните измени:
- СДСМ покажа заби и не им дозволи на Албанците да убацат свои барања за промена на уставот, само Бугарите.

Се кладам дека и тој наратив ќе искочи на виделина.
 
Член од
12 март 2009
Мислења
20.030
Поени од реакции
16.117
Ne ja razbiram hrabrosta na ovaa vlada, vo vakva kriza da ja si ja pokacat platata. Dobro svesni? Znaete da citate? 78% ALO.
site koj imaat 78% Nedoverba kaj narodot, za tolku si ja kachija platata... aj nekoj doktori moze ke izbegaat stranstvo, ama politicharite i sudiite ne begsst ni so stapoi da gi brkaat
 
Член од
25 јуни 2012
Мислења
2.496
Поени од реакции
2.407
Ете, така, немаше да име промена на име, немаше да има двојазичност на цела територија, немаше да има двојазични полициски униформи и двојазични банкноти...

Ама, што може да се очекува од СДС и ДПНЕ, партиите кои овозможија да се демакедонизира пола Македонија. Супер, пак да си ги гласаат тие што си ги гласаат овие две партии!
 

PROROKOT

Ќе ме биде...
Член од
16 февруари 2022
Мислења
4.353
Поени од реакции
4.495
Ооооо зоти Османими сака да каже дека има корупција кај политичарите и високите фунционери, ама со покачувањево ќе ја снемет корупцијата?!...

А није до сеа пијавне нафта и не знајвне дека се искорумпирани „до коска„ па зотими требеше да не‘ потсети?!...:eek:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom