Политички случувања во Македонија - Генерална дискусија

Дали очекувате дека новата власт и новата Претседателка ќе го ревидираат Преспанскиот договор?


  • Вкупно гласачи
    291
  • Гласањето е завршено на .

Con Artist

the man with the key
Член од
1 мај 2012
Мислења
5.201
Поени од реакции
20.868
Поранешниот министер за здравство Фатмир Меџити и проф. д-р Андон Чибишев се нови директори на Неврологија и Токсикологија


значи дека и Фатмир Меџити/Алијанса е вратен како главен директор .
Зарем не беше овој што Беса Илјази беше поставена и ја бранеше ?

Да тој ја ставил

Од Министерството за здравство добивме кус одговор дека Иљази е назначена за директорка на Клиниката за токсикологија на 14 февруари годинава.


Значи фактички пак голем кикс на новиот министер за здраство Таравари .

се става директор на Неврологија кој фактички направи големи скандали за негов мандат од Илјази до Кардиологија разрешување на директорот,операционите сали итн.

Тој не е соодветен дури да биде директор воошто во негов живот заради пристрасни одлуки
Не ја ставил тој. Илир Демири е министер кога била поставена Беса Иљази.
 
Член од
23 април 2024
Мислења
191
Поени од реакции
426
Од каде ништо нема да биде туку и се гради се во Штип, 100 пати имам слушано од Велешани, Велес град кој бил поголем од Штип за културата да не правиме муабет, сега се пата пата и пак Штип се гради, за Кавадарци исто, сега гледам и тројца Велешани се министри ако нив им се допаѓа нивните деца да одат на факултет во Штип/Скопје или на работа Кавадарци/Штип/Скопје нека се селат велешани, интересно е и на пописот Велес е минус 6000 жители додека Штип е мунус 2000, толку е очигледно, зборувај ми за рамномерен развој.
Велес е демографска дупка.Иако има повеќе жители Велес со децении има помалку родени од Штип и негативен природен раст а Штип стигна до тоа ниво пред 7 години.Ништо чудно што инвестираат во град со повеќе перспектива.
 

Con Artist

the man with the key
Член од
1 мај 2012
Мислења
5.201
Поени од реакции
20.868
Во случај да не ви излегла Sponsored рекламава на кандидатот за лидер на СДСМ - добро е, да не го мислите, операцијата на слепото црево поминала како што треба. (y)

 
Член од
22 февруари 2024
Мислења
876
Поени од реакции
2.788
Во случај да не ви излегла Sponsored рекламава на кандидатот за лидер на СДСМ - добро е, да не го мислите, операцијата на слепото црево поминала како што треба. (y)

Кој го ебе. Ние си ја сакаме Цаци
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
44.014
Поени од реакции
80.825
Во случај да не ви излегла Sponsored рекламава на кандидатот за лидер на СДСМ - добро е, да не го мислите, операцијата на слепото црево поминала како што треба. (y)

ќе го биде!

у кључни моменти за партија и држава се прави ова

Мицко у најбитните моменти, коа требаше да филибастира за името, да ги пушти да скокаат у собрание, он масно ткиво вадеше
и види кај е сеа

така да, добитна формула не се мења

вадење масно ткиво + битка за името = успех

кај овој би било

вадење слепо црево + битка за лидер на партија = успех
 
Член од
22 февруари 2024
Мислења
876
Поени од реакции
2.788
ќе го биде!

у кључни моменти за партија и држава се прави ова

Мицко у најбитните моменти, коа требаше да филибастира за името, да ги пушти да скокаат у собрание, он масно ткиво вадеше
и види кај е сеа

така да, добитна формула не се мења

вадење масно ткиво + битка за името = успех

кај овој би било

вадење слепо црево + битка за лидер на партија = успех
Мора да се покаже јавна слика на мартир. Лидерот мора да се покаже дека искушение е дел од неговиот живот,приватно и јавно.
Мицика се сликаше како планинари у јога хеланки ,у здрав дух дека е . Водеше протести но кога доаѓа пикот на кулминација,го нема . Или глуми мартир или имал побитен настан
 
Член од
19 февруари 2023
Мислења
1.977
Поени од реакции
4.517
Велес е демографска дупка.Иако има повеќе жители Велес со децении има помалку родени од Штип и негативен природен раст а Штип стигна до тоа ниво пред 7 години.Ништо чудно што инвестираат во град со повеќе перспектива.
Па нормално, кога во Штип од независноста се гради и има внатрешна миграција, ништо не е подобро Штип од Велес освен инвестициите.
 
Член од
19 февруари 2023
Мислења
1.977
Поени од реакции
4.517
ќе го биде!

у кључни моменти за партија и држава се прави ова

Мицко у најбитните моменти, коа требаше да филибастира за името, да ги пушти да скокаат у собрание, он масно ткиво вадеше
и види кај е сеа

така да, добитна формула не се мења

вадење масно ткиво + битка за името = успех

кај овој би било

вадење слепо црево + битка за лидер на партија = успех
Гарант ќе биде он претседател, Цаци е ептен западњак а такви во опозиција се непотребни барем за сега, Филипче е на црпнатиот тие се истрошени куртони, затоа Деспотовски е таман да биде новата Шеќеринска или Бранко кога губеја од дпне.
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
24.296
Поени од реакции
40.083
Грујо наочарите, овој саатот. Све не покрадоа. Дајте им шанса на децата, желни за докажување, за еден ден името ќе го вратат и све ќе средат.
 
Член од
3 мај 2019
Мислења
18.117
Поени од реакции
9.738
Грујо наочарите, овој саатот. Све не покрадоа. Дајте им шанса на децата, желни за докажување, за еден ден името ќе го вратат и све ќе средат.
Се додека се глуми патриот и се напаѓа , ете како мене што ми се нафрлија овде на форумов кога прашав дали ке покачат прво плати( демек нив им е побитно името на државава отколку стандардот и егзистенцијата на народот,)... епа нека носат часовници и наочари во вредност од еден стан...ситница нели!?????
Ке пукнеме од мака...:yid:
 
Член од
28 ноември 2022
Мислења
265
Поени од реакции
428
I sto e ,,tragicno,, za casovnicite na Premierot. Covekot ednostavno si ima pari od porano, poteknuva od bogata familija, meraklija na casovnici. Sto ima nejasno, nisto samo dzeva da se kreva, prasina odokolu da se digne.
Navedeno vo anketen list t.e. ,,cista rabota,,
Screenshot_20240626-104637_Chrome.jpg
 
Член од
12 декември 2010
Мислења
10.065
Поени од реакции
10.771
Се додека се глуми патриот и се напаѓа , ете како мене што ми се нафрлија овде на форумов кога прашав дали ке покачат прво плати( демек нив им е побитно името на државава отколку стандардот и егзистенцијата на народот,)... епа нека носат часовници и наочари во вредност од еден стан...ситница нели!?????
Ке пукнеме од мака...:yid:
Си залужи реално со твојот став у стилот ме заболе за име и држава нека покачат плата а те знаат дека си во администрација кај што е општо познато на клати врата зимај плата
Епа реално ако си амбициозна и сакаш повисоки примања букрум бо приватен сектор, ете во кам зимаат поголеми плати
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
24.296
Поени од реакции
40.083
Се додека се глуми патриот и се напаѓа , ете како мене што ми се нафрлија овде на форумов кога прашав дали ке покачат прво плати( демек нив им е побитно името на државава отколку стандардот и егзистенцијата на народот,)... епа нека носат часовници и наочари во вредност од еден стан...ситница нели!?????
Ке пукнеме од мака...:yid:
Мицко пред 2015та не бил на функција колку што знам. Така да саативе не се "украдени" како што ги претставуваат. А и ги навел у анкетен лист, нешто што другиве политичари никогаш не би направиле. Сите тие се сиромашни кутрите, Димче само една Алфа има и тоа му е животот.
 
Член од
3 мај 2019
Мислења
18.117
Поени од реакции
9.738
Си залужи реално со твојот став у стилот ме заболе за име и држава нека покачат плата а те знаат дека си во администрација кај што е општо познато на клати врата зимај плата
Епа реално ако си амбициозна и сакаш повисоки примања букрум бо приватен сектор, ете во кам зимаат поголеми плати
Доста тропаш глупости и фрлаш камења по цела администрација...па не се сите неработници, многумина не можат газот од столче да го кренат, работат за 5 души додека, точно е, има и такви што се кафенишат, шетаат, доаѓаат на работа и си одат кога сакаат, па дури и такви што ке си излезат во 12 часот за на молитва или пак ке си постели чергиче во канцеларија и почнува со молитва.
Кур ми е двор ми е.
Но кој е крив, јас или мојот претпоставен, јас или шефот, директорот, менаџерот?
Автоматски споено мислење:

Мицко пред 2015та не бил на функција колку што знам. Така да саативе не се "украдени" како што ги претставуваат. А и ги навел у анкетен лист, нешто што другиве политичари никогаш не би направиле. Сите тие се сиромашни кутрите, Димче само една Алфа има и тоа му е животот.
Душички...ајјјј...да не сакаш солидарна помош да им даваме, а?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom