Политички случувања во Македонија - Генерална дискусија

Дали очекувате дека новата власт и новата Претседателка ќе го ревидираат Преспанскиот договор?


  • Вкупно гласачи
    291
  • Гласањето е завршено на .

Con Artist

the man with the key
Член од
1 мај 2012
Мислења
5.191
Поени од реакции
20.824
Сега на Сдсм за да успеат да се консолидираат им треба националистичка агенда и претседател. Да се "тргнат " од сите гревови на претходните, (нешто како Мицко со Грујо) да се дистанцираат од цела брука.
Тој циркус ако го направат, таков предмет на потсмев ќе станат, што ќе се дозакопаат за навек. 5-6 мандати нема да се опорават. Преголем багаж влечат за такви промени. Партија може да се дистанцира од гревови како криминал и такви ствари, а не од багаж каков што влечат СДСМ.

Замисли го Тричковски, гадурија од човек кој мрази сè македонско, преку ноќ да почне националист да изиграва, комита. Граѓанството и борците за Северна и ЕУ, кое е 95% од гласачкото тело на СДСМ, преку ноќ да станат патриоти кои ќе го враќаат името кое тие го сменија. Нема да има посмешно од тоа. :LOL:
 
Член од
22 јуни 2022
Мислења
941
Поени од реакции
1.209
Сега на Сдсм за да успеат да се консолидираат им треба националистичка агенда и претседател. Да се "тргнат " од сите гревови на претходните, (нешто како Мицко со Грујо) да се дистанцираат од цела брука.
И да пецаат на грешките на Вмро, особено со Мин. за Здравство што го дадоа, и се очекува да иде само надоле тој сегмент у државава.
Плус спикерот Гаши се очекува да има изливи на национализам, зборење на албански и слично во собрание.
И нормално ако го мењаат уставот...
Сдсм е закопана партија, не постои наратив со кој што може да се вратат, дури и тито да го воскреснат и да водат кампања со него.

Вмро од друга страна се покажа одново како предавнички ентитет,не дека имаат капацитет за нешто освен да бидат старо-нови кучки на косоварите, ама можеа барем да калкулираат во преговориве или да лиферуваат фејк вести со цел да свртат внимание. Дури и баба гога не знае што со името, се испосра на секое појавување, сега ја срам и да каже било што освен "нашата држава", и ќе и спремаат текстови во кои ќе се заобиколува името на државава на секој начин.

Во моментов со сите случувања и бруки, дури форумските изроди нема како да ги бранат, па мора да го верглаат истото -"и комуњарите така правеа".

Гадурии од народ, тоа е.
Автоматски споено мислење:


Гледам на повеќе портали истото а и на сликата…

Добро шо политичари имаме ?
Такви како што си ги гласаме. :)
 
Член од
6 февруари 2007
Мислења
4.385
Поени од реакции
5.146
Келавиот влашки криминалец од Телеком откако отиде во опозиција ја заборави додавката СЕВЕРНА:
1716663726616.png
Автоматски споено мислење:

Чекајте малку другари и другарки, сдс се сега патриоти?
:lolzz: :lolzz: :lolzz: :lolzz: :lolzz: :lolzz: :lolzz: :lolzz: :lolzz:
Не се туку како пластелини ја обликуваат својата форма според моменталните потреби на политичката сцена.
 
Член од
11 октомври 2014
Мислења
2.064
Поени од реакции
2.010

Darling

High Value
Член од
5 јуни 2009
Мислења
13.455
Поени од реакции
28.682
Член од
19 февруари 2023
Мислења
1.917
Поени од реакции
4.402
Секој народ и нација има право да си ја нарекува земјата и државата од која потекнува така како што ја нарекувале сите негови претци.
Никаде во Преспанскиот договор не пишува дека треба да се изговара северна македонија. За мене таква држава или земја не постои.
Автоматски споено мислење:

Келавиот влашки криминалец од Телеком откако отиде во опозиција ја заборави додавката СЕВЕРНА:
Прегледај го приврзокот 418236
Автоматски споено мислење:


Не се туку како пластелини ја обликуваат својата форма според моменталните потреби на политичката сцена.
Како беше во 2016, буквално исто.
Тогаш пораките беа:
Заев: Нема промена на уставното име.
Заев: Го донеле Заев да го продаде името, ајде мајката.
Заев: Нема двојазичност без двотретинско мнозинство.
Заев: Невини луѓе лежат за монструм.
Заев: Младенов е убиен.
И така натаму, докажани првокласни лажговци и антимакедонци.
Пред него беше Бучко.
За Струга и Кичево им викаше не се секирајте имотите ви стојат.
 
Последно уредено:

пунтер

betfair trader
Член од
21 март 2011
Мислења
5.049
Поени од реакции
8.264
А што се чудите. Класика опозиција е се да се хејта. И на Вмро многу од работите што ги направи Сдсм им одеа во прилог па хејтаа...

Сега на Сдсм за да успеат да се консолидираат им треба националистичка агенда и претседател. Да се "тргнат " од сите гревови на претходните, (нешто како Мицко со Грујо) да се дистанцираат од цела брука.
И да пецаат на грешките на Вмро, особено со Мин. за Здравство што го дадоа, и се очекува да иде само надоле тој сегмент у државава.
Плус спикерот Гаши се очекува да има изливи на национализам, зборење на албански и слично во собрание.
И нормално ако го мењаат уставот...
На СДС не им личи патриотизмот
 
Член од
19 февруари 2023
Мислења
1.917
Поени од реакции
4.402
На СДС не им личи патриотизмот
Се разбира но ми е мило што албанците ги искористија и фрлија како куртон, жалното е што е во наша куќа се испосраа иако ние предупредувавме и знаевме дека ќе биде така.
Сега едно општество за сите, да си напикаат во газот.
Македонија на Македонците
 
Член од
7 јули 2013
Мислења
1.503
Поени од реакции
9.570
Тој циркус ако го направат, таков предмет на потсмев ќе станат, што ќе се дозакопаат за навек. 5-6 мандати нема да се опорават. Преголем багаж влечат за такви промени. Партија може да се дистанцира од гревови како криминал и такви ствари, а не од багаж каков што влечат СДСМ.

Замисли го Тричковски, гадурија од човек кој мрази сè македонско, преку ноќ да почне националист да изиграва, комита. Граѓанството и борците за Северна и ЕУ, кое е 95% од гласачкото тело на СДСМ, преку ноќ да станат патриоти кои ќе го враќаат името кое тие го сменија. Нема да има посмешно од тоа. :LOL:
Петровска: За Давкова и ВМРО-ДПМНЕ Македонија нема име

Никогаш немојте да ги потценувате и отпишувате сдс. Овие луѓе немаат никаков срам и спремни се да направат сè за да се докопаат до власт. Се додека постојат како партија, но пред сè како идеја дека тие се најпаметни, само тие знаат што е правилно, и дека само тие заслужуваат да се на власт мора да ги држиме константно под лупа. Цело време мора да ги пратиме што прават и планираат, мора да го држиме чудовиштето затворено, со будно око под целосен надзор, како Британците што го однесоа Наполеон на најдалечниот можен остров од цивилизација (Света Елена) и цело време бродови кружеле околу островот за да се сигурни дека нема да може да избега.

Никола Груевски направи таква грешка порано кога намерно не го апсеше Заев, затоа што го потцена, се исмеваше со него, мислеше дека со противник како него сигурно ќе добива избори. Па кога сфати на што на што се е спремен копитото да прави за да дојде на власт беше касно, затоа што странските служби веќе беа длабоко навлезени во тој процес. Последиците од доаѓањето на муртинското копито ги знаеме сите.

Не заборавајте дека овие чудовишта за дневно-партиски поени ја користеа смртта на малата Тамара, ја искривуваа вистината за децата од Смилковско, ги правеа сексуални манијаци и лажеа дека Трајко го организирал масакрот. Лебарки, ако некој може да преживее нуклеарен армагедон тоа се овие хиени.
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.823
Поени од реакции
80.359
Свашта луѓе посакуваат гледајќи ја сликава: да се загрцнат у јадење и да се угушат, да има расипани продукти у храната, да е отровна... Све тоа плус и нивните фамилии да јаделе и тн. тн.

Непристојно од страна на луѓето, но заслужено од страна на сликаните.
 
Член од
6 февруари 2007
Мислења
4.385
Поени од реакции
5.146

Kajgana Shop

На врв Bottom