Политички случувања во Македонија - Генерална дискусија

Член од
12 ноември 2021
Мислења
99
Поени од реакции
76
Уништени сме на секое поле
тука народ нема
не ни имало
да имало нема никогаш
да се дозволело до ова дереџе да дојдеме
С Р А М О Т А !!!
 
Член од
11 октомври 2014
Мислења
1.364
Поени од реакции
1.104
Океј. Сите знаеме дека каур во албанско доминантно село (ѓето) како пр. Грчец не смее да влезе. Ако се обиде да влезе, се знае што го чека.

Е сега, господата од Грчец снемале струја поради преоптовареност (ја рикнале трафостаницата) на локалната мрежа. Поради тоа искочиле на протест и блокирале автопат.

Таму струја нормално не се плаќало, ниту некогаш ќе се плаќа. Трошат на ангро, за котел на парно, за копање криптовалути, за што и да сакаат. И ќе трошат. Океј, ние каурите ќе плаќаме.

Од ЕВН им велат, мораме да дојдеме и да го одстраниме дефектот, за пак да имате струја. Но не ги пуштаат.
Капацитетот на мозочињата кои ги имаат велат, сакам струја и сум угнетен зошто немам струја, ама не те пуштам во селото да ми го поправиш струјата.
Ооооо ти, дефектот е во селото, мораме да влеземе. Нема да влезете, ама сакам струја.
И сега!?
Со 300 преговори, под калаш ќе ги држат додека луѓето од ЕВН им ја оправаат трафостаницата, за да продолжат да крадат струја. Ако некој од нив нешто зуцне, ќе го врзат за кола и ќе го влечат низ село. Така оди таа работа таму.
Така велеа и порано за Велешта се курчеа Леку и другите кои имаа платеници/кодоши во полицијата ,ама Џанго ко им влезе таму ко јагниња беа во негово време,така да полицијата не можела да влезит во кондово,грчец .... се приказни за мали деца.
 
Член од
12 ноември 2021
Мислења
99
Поени од реакции
76
Така велеа и порано за Велешта се курчеа Леку и другите кои имаа платеници/кодоши во полицијата ,ама Џанго ко им влезе таму ко јагниња беа во негово време,така да полицијата не можела да влезит во кондово,грчец .... се приказни за мали деца.
Аха а тој џанго македонец ли бил
пошто чудно ми е вака на некој
македонец толку да му стиска
и да им влезе во осилото ???
 
Член од
23 мај 2013
Мислења
1.715
Поени од реакции
3.299
Се буни ли некој за тоа што прават Албанците? Презема ли некој нешто за да ги спречи ?Нормално дека не.
Јас само можам да кажам едно големо браво за нив, пре би рекол дека не ја искористуваат маскимално својата позиција.

Се додека преќутуваме ќе биде вака.
 
Член од
20 април 2012
Мислења
3.507
Поени од реакции
9.090
Аха а тој џанго македонец ли бил
пошто чудно ми е вака на некој
македонец толку да му стиска
и да им влезе во осилото ???
2007 Македонски специјалци влегоја во Бродец и ја средија ситуацијата за неколку часа.Така да немој да бидиш толку малодушен.Проблем ни се лигавите политичари.
 
Член од
12 ноември 2021
Мислења
99
Поени од реакции
76
2007 Македонски специјалци влегоја во Бродец и ја средија ситуацијата за неколку часа.Така да немој да бидиш толку малодушен.Проблем ни се лигавите политичари.
Точно добро го знам цел случај
само тогаш имаше политичари
на власт кои не ги штитеа тие од бродец
а сега на власт се самите албанци
најголеми кримоси
така да и да им се влезе во дуел
можат одма да дознаат кој е тој
и се знае потоа како иде нивното
чекање 10 на 1 и мочање од ќотек
 
Член од
23 ноември 2011
Мислења
1.330
Поени од реакции
2.995
Така велеа и порано за Велешта се курчеа Леку и другите кои имаа платеници/кодоши во полицијата ,ама Џанго ко им влезе таму ко јагниња беа во негово време,така да полицијата не можела да влезит во кондово,грчец .... се приказни за мали деца.
Кај најде најголемата комедија од министер за внатрешни да го посочиш како пример во ваков случај, алал ти вера. Красниќи редовно му тепаше/киднапираше полицајци со години овој даваше смешни оправдувања ко да е член на екипа од ЕВН од линковите погоре, а не министер за внатрешни работи за тоа зошто не делува. Има и легендарен клип на Еднооки од тоа време за како Џанго го "ловеше" Красниќи.
Никогаш и нигде он не му влегол на Леку самоиницијативно. Бизнисот на Леку ги надминуваше границите на Македонија, во светски медиуми за него се пишуваше како најголем макро во регионот и за негово апсење притискаа и со јавни изјави сите западни амбасади, вклучително и владетелот на ова парче земја, амбасадорот на САД. На крај не го ни уапсија нашите, им избега, во странство некаде го фатија и ни го екстрадираа, поима немам од каде.
По 2001ва, до Бродец не ни бевме свесни дека имаме специјалци кои можат за час да средат такви групи како онаа на Красниќи. Дудлањето на албански курови од страна на СДСМ од 2002-2006 е единствено споредливо само со дудлањето од последниве години кое повторно го прават они.
 

Darling

High Value
Член од
5 јуни 2009
Мислења
12.087
Поени од реакции
24.344
Се буни ли некој за тоа што прават Албанците? Презема ли некој нешто за да ги спречи ?Нормално дека не.
Јас само можам да кажам едно големо браво за нив, пре би рекол дека не ја искористуваат маскимално својата позиција.

Се додека преќутуваме ќе биде вака.
Zosto da se bunime?
Ete Apasiev ne cini, se ispotepaa blackadder, Rigel, zmija itn da lecat kompleksi so nego, vajda so mnozinstvo albanci se zadovolni.
 
Член од
12 декември 2010
Мислења
8.293
Поени од реакции
7.862
2007 Македонски специјалци влегоја во Бродец и ја средија ситуацијата за неколку часа.Така да немој да бидиш толку малодушен.Проблем ни се лигавите политичари.
Нон стоп има акции по ваквиве дувла, кога има амин да се апси сегде се влага


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Член од
12 март 2009
Мислења
17.685
Поени од реакции
12.866
како се наапраи за веме на СФРЈ патот за Тетово ??
иде Војник на ЈНА со пушкомитралез а по него Булдожер.... инаку нема да имаше ПАТ ни до сега...
 
Член од
23 мај 2013
Мислења
1.715
Поени од реакции
3.299
Zosto da se bunime?
Ete Apasiev ne cini, se ispotepaa blackadder, Rigel, zmija itn da lecat kompleksi so nego, vajda so mnozinstvo albanci se zadovolni.
наивно е да се мисли дека политичарите се криви за нешто
 

Kajgana Shop

На врв Bottom