Политички случувања во Македонија - Генерална дискусија

Дали очекувате дека новата власт и новата Претседателка ќе го ревидираат Преспанскиот договор?


  • Вкупно гласачи
    291
  • Гласањето е завршено на .

Kadaif

M.D.
Член од
21 јануари 2008
Мислења
6.581
Поени од реакции
7.994
...оффф, што може да направи АИ преку апликација на ПЦ, еве неколку примери:

Прегледај го приврзокот 411981

или

Прегледај го приврзокот 411983
Не сум користел AI апликација за твое инфо.
Автоматски споено мислење:

prosto. ako levica ima poveke pratenici dui se vraka u kombinacija za vlada.

so levica nikoj nema da koalicira. so dui ako se mora ke se najde zaednicki jazik.

vtoriot del na postot se tvoj speklacii, nisto od toa nema da bide.
А каде пишува тоа дека мора ДУИ да биде во влада? И дали ако победи Мице како што ти сакаш, нема ДУИ пак да влезе во влада?

Пак доаѓаме до муабетот дека целото ова крчмење на државата е од нашите гомнари. А не од шиптaрите или америте.
 

kano

Farang
Член од
27 ноември 2014
Мислења
12.500
Поени од реакции
22.954
Не сум користел AI апликација за твое инфо.
Автоматски споено мислење:


А каде пишува тоа дека мора ДУИ да биде во влада? И дали ако победи Мице како што ти сакаш, нема ДУИ пак да влезе во влада?

Пак доаѓаме до муабетот дека целото ова крчмење на државата е од нашите гомнари. А не од шиптaрите или америте.
nikade ne pisuva deka mora da se, ali ako na kraj ispadne deka toa e edino resenie ke bidat zemeni u predvid. za da dojde do toa scenario treba makedonskiot glas da se rascepka a levica go pravi tokmu toa, ja sitni opozicijata.

amerite ne imaat za jajca ekonomski i u sekoe vreme si imaat mehanizmi za kontrola so koj pritiskaat. sipcite se samo niven instrument za kontrola. za da gi trgneme amerite i sipcite po moja procenka ke treba nekade okulu 8 do 10 miljardi dolari plus miljardna godisno potoa... kurton revolucijata tolku ne kostase.
 

Kadaif

M.D.
Член од
21 јануари 2008
Мислења
6.581
Поени од реакции
7.994
nikade ne pisuva deka mora da se, ali ako na kraj ispadne deka toa e edino resenie ke bidat zemeni u predvid. za da dojde do toa scenario treba makedonskiot glas da se rascepka a levica go pravi tokmu toa, ja sitni opozicijata.

amerite ne imaat za jajca ekonomski i u sekoe vreme si imaat mehanizmi za kontrola so koj pritiskaat. sipcite se samo niven instrument za kontrola. za da gi trgneme amerite i sipcite po moja procenka ke treba nekade okulu 8 do 10 miljardi dolari plus miljardna godisno potoa... kurton revolucijata tolku ne kostase.
Америте не може да се тргнат. Факт. Треба со нив да се соработува. Додека има црепови што мислат дека треба да се тргнат, македончето ќе го јаде константно немиен. Шиптaрите многу брзо го научија ова.

Додека нашите црепови до ден денес трубат за Кина, Русија, а до пред 20 години за еден цреп како Милошевиќ и со тоа ни ја отераа државата у курац и не местат Аљи да ни шутира пенаљи.
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
44.059
Поени од реакции
80.946
@Таксист

то му викам и на таксисто хитлер го наместѕија империјалистите аи на путин истото му го прат :)

Прегледај го приврзокот 411977
ова го има кажано поглаварот на ИВЗ, чинам за време на пандемијата кога Македонците се побунија поради двоаршинската примена на ковид мерките, кои важеа за нас но не и за Албанците, исто и карантинот за Велигден, а слободно движење за Рамазан
 

kano

Farang
Член од
27 ноември 2014
Мислења
12.500
Поени од реакции
22.954
Америте не може да се тргнат. Факт. Треба со нив да се соработува. Додека има црепови што мислат дека треба да се тргнат, македончето ќе го јаде константно немиен. Шиптaрите многу брзо го научија ова.

Додека нашите црепови до ден денес трубат за Кина, Русија, а до пред 20 години за еден цреп како Милошевиќ и со тоа ни ја отераа државата у курац и не местат Аљи да ни шутира пенаљи.
amerite bea trgnati 2 pati... ednas od sds koga im bese napadnata ambasadata pa pocnaa da gi igraat niv vtor pat od grujo koga gi otplati krediti u 2006ta pred nato samitot. otkako go prekutea grckoto veto tamu pocnaa da mu ja polnat glavata na grujo so glupi proekti. do 2010 nekade bea mnozeni so 0. posle sve trgna nadole.

sponovite imaat drugi matematiki i amerite na balkanot sekogas ke se so niv. zatoa i trubenjeto kina/rusija ali tie ke stanat faktor za 30+ godini od sega. do togas bitno e da se branime i da nema prostor za idioti sto ne gledaat podaleku od nosot...
 
Член од
3 јуни 2022
Мислења
1.130
Поени од реакции
2.835
nema da se igra so levica ni pod razno. kazano vi e toa i od vmro i sds.
Само ќе ја ставам сликава која очигледно брзо ја заборави

e1180000-0aff-0242-2a1e-08d9a092ad21_w1023_r1_s.jpg

И изјавите на Мицко тогаш дека е можно и ново мнозинство нова влада или нови избори како втора опција ;) Левица на овие избори оди 10+ на наредни и ќе биде 20 плус, баш да го видам јунакот што ќе ја игнорира волјата на солиден дел од Македонскиот народ
 

kano

Farang
Член од
27 ноември 2014
Мислења
12.500
Поени од реакции
22.954
Член од
20 септември 2022
Мислења
1.823
Поени од реакции
6.895
Нормално дека Мицкоски нема да коалицира со Левица, бидејќи Левица како услов за тоа бара да се отворат Хашките случаеви што токму неговата тајфа ги затвори во корист на терористите, а на штета на Македонците.
 

kano

Farang
Член од
27 ноември 2014
Мислења
12.500
Поени од реакции
22.954
Нормално дека Мицкоски нема да коалицира со Левица, бидејќи Левица како услов за тоа бара да се отворат Хашките случаеви што токму неговата тајфа ги затвори во корист на терористите, а на штета на Македонците.
abe ti misli sto sakas... fakt e deka ete stom znaes deka nema a pak glasas za niv togas go sitnis makedonskiot glas i defakto gi podrzuvas teroristite da ostanat na vlast. sfakas sega zosto ste najgolemoto zlo i zosto prvo vas ke ve cistat i vmro i sds?
 

Kadaif

M.D.
Член од
21 јануари 2008
Мислења
6.581
Поени од реакции
7.994
amerite bea trgnati 2 pati... ednas od sds koga im bese napadnata ambasadata pa pocnaa da gi igraat niv vtor pat od grujo koga gi otplati krediti u 2006ta pred nato samitot. otkako go prekutea grckoto veto tamu pocnaa da mu ja polnat glavata na grujo so glupi proekti. do 2010 nekade bea mnozeni so 0. posle sve trgna nadole.

sponovite imaat drugi matematiki i amerite na balkanot sekogas ke se so niv. zatoa i trubenjeto kina/rusija ali tie ke stanat faktor za 30+ godini od sega. do togas bitno e da se branime i da nema prostor za idioti sto ne gledaat podaleku od nosot...
Си претерал со морската краставица.
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
44.059
Поени од реакции
80.946
abe ti misli sto sakas... fakt e deka ete stom znaes deka nema a pak glasas za niv togas go sitnis makedonskiot glas i defakto gi podrzuvas teroristite da ostanat na vlast. sfakas sega zosto ste najgolemoto zlo i zosto prvo vas ke ve cistat i vmro i sds?
што ќе чистите бре, сироти вие...

гзот не можете да си го исчитите и вие и СДСМ, без Кале да ви даде зелено светло
 
Член од
20 септември 2022
Мислења
1.823
Поени од реакции
6.895
abe ti misli sto sakas... fakt e deka ete stom znaes deka nema a pak glasas za niv togas go sitnis makedonskiot glas i defakto gi podrzuvas teroristite da ostanat na vlast. sfakas sega zosto ste najgolemoto zlo i zosto prvo vas ke ve cistat i vmro i sds?
Сигурно? Мицкоски рече дека нема да поддржи уставни измени под бугарски диктат, но затоа албанските партии сложно се договорија дека со тој што ќе коалицираат, ќе мора да ги направи тие уставни измени и нормално под бугарски диктат. Кој тука се заебава со нас?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom